Start Rádia Dálnice se možná zpozdí

rrtv-logo.jpgAni tentokrát se nepodařilo žádnému provozovateli získat nový kmitočet, RRTV řešila další stížnosti.

Radní se seznámili se žalobou společnosti Rádio Bonton a.s. kvůli dřívějšímu rozhodnutí z listopadu loňského roku, kdy RRTV udělila souhlas Route Radio  s.r.o. ke změně územního rozsahu. Tehdy rada udělila nově vznikajícímu Rádiu Dálnice neuvěřitelné množství nových kmitočtů (konkrétně 23). Zároveň vzala rada na vědomí fakt, že podání žaloby proti rozhodnutí Rady „o změně licence provozovatele Route Radio s. r. o. ze dne 18. listopadu 2009 má ve smyslu § 66 zákona č. 231/2001 Sb.odkladný účinek„. Rádio Dálnice plánuje zahájení vysílání v dubnu 2010.

PSALI JSME: Čím nás překvapí Rádio Dálnice?

Provozovatel Route Radio s.r.o. (Rádio Dálnice) získal souhlas ke změně stanoviště kmitočtu Jihlava 99,4 MHz/800 W z Rudný na Pávov. Povolení změny stanoviště se dočkal i provozovatel Radio Station Brno s.r.o. (Kiss Hády), změna nastává v případě kmitočtu Jihlava 107,7 MHz/250 W z Rudný na Holý vrch.

Neúspěšně o nové kmitočty žádal provozovatel Česká rozhlasová s. r. o. (Rádio Orlík), konkrétně se jedná o Jindřichův Hradec – Děbolín 96,5 MHz/400 W. Rádio Samson spol. s r. o. nezíská novou kmitočtovou síť, RRTV zamítla Rokycany 103,1 MHz/100 W; Klatovy 103,0 MHz/100 W; Kladno 104,2 MHz/200 W; Příbram 88,0 MHz/400 W.

Rada navíc projednávala stav řízení udělení licencí v lokalitách Benešov – Kozmice (89,3 MHz / 5kW), Mladá Boleslav – Bradlec (103,5 MHz / 200W) a Brno – Kohoutovice (105,1 MHz / 500W). V případě prvního kmitočtu  vyčkávají radní na rozhodnutí Nejvyššího správního soudu ve věci kasační stížnosti podané žadatelem o licenci.

Autor článku:

Komentáře (6)

  1. Jose

   Přesně tak, doufám, že Bonton nezůstane osamocen a že žalobu podá daleko více rádií. Konec, konců, měli by ji podat všichni, které to poškozuje, nehledě na to, jaké patří firmě. Konec, konců, když to dobře půjde a bude těch žalob desítky a potáhnou se a potáhnou. Mohlo by to při troše štěstí skončit i tím, že nejen, že by Dálnice nikdy, nezačala vysílat, ale mohla být odvolána i celá RRTV, pro naprostou neschopnost, protože tohle je jednoznačně, největší svinstvo, co dopustili !

 1. Pavel Šorf

  Děkuji naopak Radě Rozhlasu&Televize za povolení změny Radiu Kiss Hády 107,70 fm Jihlava/Holý vrch už to hraje.Chytnu to v lokalitě Krucemburk (Krucáč,Křížová),Vojnův Městec u Ždírce nad Doubravou na Nokii N85,na Nokii 5530 XpressMusic.Kmitočet,frekvence 94,80 fm Žďár nad Sázavou mi tady jde občas mizerně.A Radio Dálnice ? Děkuji,nechci.Chci Radio 1,Radio Vox,Radio Country…

  1. Jose

   Dálnici nechce mimo majitele NIKDO !!! Naopak Country rádio chtějí v každém městě !!! Zatím má, ale přiklepnuto, pouze 8 vysílačů. RRTV jim např. odmítla přidělit BRNO a jiné. RADIO 1 se nesnaží, nechce z PRAHY. Přitom vím minimálně o dvou městech, kde by ho chtěli. Ostrava. Liberec. Ale RADIU 1 se NECHCE. Jim samotným se nechce. Jednou jedinkrát žádali o Tábor, jinak NIKDY o NIC. Bohužel. Country rádio se chová správně. To si žádá. Ale zase jim nechce dát RRTV. Dává jiným. Například nesmyslné DÁLNICI, kterou nechce NIKDO.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .