Rádio Samson míří do pásma VKV

radiosamsonRada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém 17. zasedání, které se konalo v úterý 6. října, udělila společnosti Rádio Samson licenci k provozování rozhlasového vysílání „prostřednictvím pozemních vysílačů“.

Rádio Samson se tak objeví na kmitočtech Karlovy Vary 105,0 MHz/200 W, Plzeň 103,0 MHz/200 W, Tachov 105,6 MHz/200 W a Železná Ruda 102,6 MHz/25 W.

Žádosti ostatních žadatelů RRTV zamítla.

Autor článku:

Komentáře (9)

 1. Jose

  Tak to je po delší době zase vynikající zpráva. Po té, co komunisté z Blaníku zničili jejich vynikající country stanici KAROLÍNA v PLZNI, se příznivci country a folku nevzdali a vrací se zpět s RADIEM SAMSON. A to hned na 4 frekvencí, výborně ! Děkuji RRTV. To bylo správné rozhodnutí. Po pražském COUNTRY RADIU, zatím oficiálně se 6 přidělenými frekvencemi. / Doufám, že jich bude brzy daleko více. / Po dvou frekvencí odnože radia ČAS-Brněnsko, country. Se nám tedy objevuje na FM, třetí rádio s tímto stylem, které určitě bude aspirovat / dle posouzení dosavadního vysílání na internetu / na první místo z nich. Jak jsem zde několikrát napsal. Přiznivci folku and country v ČR nevymřeli a nelze je ignorovat, to mohou dělat jen komunisté a tupci.

 2. SETI72

  S těmi výkony vysílačů je to hrůza, v českém éteru je už takový bordel, že FM vysílače budou za pár let připomínat rádiová pojítka s maximálním výkonem 25 – 50 W. V té době se už bude rastr přidělovat po 50 kHz jako v Itálii :-(

  1. Jose

   87,6 Rádio Černá hora
   88,1 Evropa 2
   89,9 Český rozhlas 2 Praha
   90,7 Kiss Délta
   91,3 Český rozhlas 5 Sever
   92,1 Impuls
   93,3 Radio Dobrý den
   95,5 Hey čechy
   95,9 Český rozhlas 1 Radiožurnál
   96,4 Frekvence 1
   97,1 Hey Čechy
   97,9 Proglas
   99,2 Český rozhlas Rádio Česko
   100,6 Hitrádio FM
   101,4 Radio Contact Liberec
   102,3 Český rozhlas 5 Sever
   103,9 Český rozhlas 3 Vltava
   107,8 Beat

   Takhle to dnes vypadá ve městě Liberci. Tak jistě, dálkový příjem FM už nemá žádný smysl. Přidělují se vysílače o 200W a 100W a možná se někdy opravdu budou přidělovat i o 50W. Ale přestává mi ta Italie vadit. Alespoň už se dá trošičku vybrat a je to tak asi ta nejlepší situace, co tu doposud byla. 16 kousků je už 16 kousků. I když samozřejmě, člověk by si přál podstatně větší pestrost. U některých je ta podobnost příliš vysoká, až se jeví, jejich licence od RRTV, jako zcela zbytečná, v dané lokalitě a nechápu proč ji dali zrovna těmto a nedali ji úplně jiným, kteří se také hlásili, tehdy do výběrového řízení. Chtěl bych zejména Český rozhlas Radio Wave, Český rozhlas Radio Leonardo, Radio 1 Praha, Radio Oldies Olympic, Rock Zone, Country Rádio. Těhle k nám přidělených a vybraných 16, hraje po městě dobře, po stránce signálu. Po stránce programu, z toho poslouchám, jen Beat a Vltavu. Ale třeba se časem nějak vyprofilují a rozdíly mezi nimi vzrostou. Například Hey Čechy se stalo úplně jiným rádiem. Nyní už tam umí i hrát dobrou hudbu. Když to byl Sever, Hey – česky a nej, bylo to opravdu hnusné a nepříjemné. Teď už to je někde jinde a hrají velice dobře. To se může stát, v podstatě, s každým z nich. Hitrádio FM mi také připadá lepší, nežli původní, Hitrádio Crystal i když je to stále, hodně špatné. Evropa 2 mi také přijde lepší, nežli ta asi před rokem. A nedávno mne příjemně překvapilo i Kiss Délta, že bylo o dost lepší, nežli když jsem je zaslechl, naposledy. I třeba Český rozhlas 1 Radiožurnál může změnit program nebo i Český rozhlas 5 Sever nebo třeba Radio Černá hora nebo Radio Dobrý den nebo Radio Contact Liberec. Uvidíme, co kdo z nich bude dělat. Zatím, je to tak, jak to je. V Liberci chybí výrazně, nejvíce country a folk a po tom alternativa a potom techno. Ale podobná situace, je skoro všude v zemi. Zatím to vypadá, že mimo popu a normalizátorů, se začalo dařit, pouze šíření rocku. Takže, je to celkově, tak asi v půlce. Ještě tedy chybí dostat do Liberce a do celé země, hlavně folk a country a ta alternativa by neškodila taky. Není to zrovna v Čechách tak opomíjená věc, jak se snaží zvláště normalizátoři, všem namluvit. Což dělali leta i ohledně rocku, nežli je fakta a hlavně Beat přesvědčili o opaku. Dnes se mohou s rockem přerazit. Jestli se nějaké z nich předělá nebo přijde nové ? I když by přišlo o 50W, bylo by stylové rádio, jakým je SAMSON, vítáno.

 3. pevy

  Pro „violistu“: Myslím, že ten Tachov bys měl v ML chytit. Nevím, kde ve městě bydlíš, ale v okolí ML jsem se pohyboval coby voják základní služby (cca před 25 lety :-) a myslím, že by to tam jít mělo (samozřejmě ne na kus drátu). Já čekám na Country rádio z Hradce Králové (snad jim to konečně vyjde !!), kde by na budově ve městě mělo být taky cca 200 Watů a já bydlím asi 60km jihovýchodně – těším se na to jako malej kluk :-))).

 4. LiborV

  Samson na FM již velmi brzo. Tohle jsem objevil na webu rádia:

  29.11.2009 si nás v Plzni nalaďte na 103,0
  22.11.2009

  Přátelé, je to tady. Na snímku je úplná idylka oproti tomu, co se nyní děje u nás v Rádiu Samson. Stavíme, bouráme, zapojujeme, pájíme, jíme, školíme a někdy i trochu spíme. Hodláme totiž splnit svůj slib, kterým jsme posluchačům oznámili náš vstup do západočeského éteru 29.11.2009. Věřím, že je to stále reálné stihnout. Celý tým Rádia Samson, čítající k dnešnímu dni cca 10 lidí, vynaloží určitě všechno úsilí k tomu, aby na plzeňské frekvenci 103,0 FM zněla již tuto neděli „naše“ muzika, jako od loňského března na netu. Ve stejném termínu by se měly ozvat písně našich interpretů také v Karlových Varech na frekvenci 105,0 FM a zanedlouho také na vysílačích určených pro Tachov a Železnou Rudu. Do našich řad vstoupili také noví kolegové a kolegyně, kteří k vám budou promlouvat, pouštět muziku a které vám hned příští týden postupně a rádi představíme. Přejeme i v éteru hezký poslech.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .