Radio DJ se s posluchači rozloučí v pondělí speciálem

radiodjPondělí 11.1.2010 znamená poslední den v FM éteru pro Radio DJ. Po tomto datu zmizí a nahradí jej zavedené internetový projekt Dance Radio.

Nostalgie zavládla v pátečním předposledním Ranním škrábání s DJ Friky a Lenkou Benešovou. „Přece jenom my si z toho děláme většinou srandu, že vás je 5, ale minimálně takových 12 z vás mě oslovilo na mejdanu. Těch posluchačů tam pár bude a já vám všem děkuju, že nám píšete.“ Oba moderátoři odkazovali na kontakty a možnosti, jak se dozvědět, kam se oba přesouvají. DJ Frikyho najdete i na myspace.com/djfriky a Lenku Benešovou pak na Facebooku.

PSALI JSME: Dance rádio od úterý na FM v Praze

djfrikyDefinitivně poslední Ranní škrábání na Radiu DJ budete moci poslouchat nakonec až v pondělí v čase 6.30-9.00. DJ Friky v pátečním vysílání anoncoval, že Radio DJ končí: „Tak už jsme si mysleli, že dnes vysíláme naposled a přece jenom… teď už je to standardní informace… tak končíme až v pondělí.“ Radio DJ mělo původně skutečně skončit už v neděli, nastaveno tak bylo i odpočítávání na webu DanceRadio.cz. Poslední Ranní škrábání bude speciální, DJ Friky plánuje pozvat téměř všechny DJ stanice, ať už se jedná o DJ Fluxe či crazy helenu.

Lenku Benešovou mohou nově poslouchat lidé na Rádiu Bonton jako zprávařku, DJ Friky bude nadále pro Evropu 2 připravovat jednou měsíčně dvouhodinovku pro Dance Extravaganza. Tým Dance Radia obohatí Radka Stratilová, ta nedávno odešla z Relax Rádia, kde moderovala pořad Cafe Time (13-17) až do konce roku 2009. Více informací vám přineseme příští týden.

Autor článku:

Komentáře (13)

 1. Pochvala

  Děkujeme společnosti Lagardere v čele s panem Fleichmanemm, že definitivně pustila k ledu jediný svý radio, který má opravdovej smysl. Aspoň ve formě webradia ste nám ho nechat mohli.

  Pest In Peace, Radio DJ :,-(

  1. Jose

   To tedy máš pravdu, to opravdu mohli, když už provozují takové kraviny jako E2 Heavy apod. Těch jejich netových opičáren mají víc, takže zachovat mezi tím Radio DJ, by jim neudělalo vůbec nic, to je fakt… A neudělali to náhodou ? Tedy určitě to nebude ani na netu ? Spousty stanic, co opustily FM, jede po netu dál…

 2. Angelic

  Nevím čemu se divíte,okrajový hudební žánry prostě tolik netáhnou.Kdyby mělo Rádio DJ dostatek posluchačů,nezrušili by ho.Ale nikomu se nevyplatí provozovat rádio jen pro hrstku nadšenců.

  1. Jose

   Jenže v téhlé zemi plné kulturních demagogů a bývalých agentů je to vždycky ,,trochu sporné“. Oni totiž tady desítky let tvrdili i o ROCKU, že je to ,,menšinový žánr“. A dnes v zemi jede na FM, 9 různých rockových stanic, což je stav ještě před 10 lety naprosto nemyslitelný. A sečti si jejich posluchače. Takže ona je to vždy spíše otázka počtu vysílačů a výkonu vysílačů a toho, jak se členové RRTV ten a ten den vyspí a komu dle toho zrovna dají licenci do toho, či onoho města nebo naopak nedají. O tom kolik by pak které rádio mělo posluchačů, když by se 100% stejným programem vysílalo třeba z nějaké silné ženevské frekvence se může už potom pouze spekulovat. Na takové frekvenci je třeba rádio Helax. Když se zjistí jeho posluchači dělá to 176 tisíc týdně. U DJ Rádia to bylo 9 tisíc týdně. Kolik by mělo Radio DJ, když by bylo na frekvenci Helaxu ? Kolik by měl Helax, když by byl na frekvencích Radia DJ ? Kolik by mělo Radio DJ, když by mělo všechny frekvence Impulsu ? Kolik by měl impuls, když by měl pokrytí Radia DJ? Takže ono je to velmi sporné, hovořit za tohoto stavu, že tenhle styl se líbí a chce a tenhle styl se nelíbí a nechce. Již několikrát se zde stal pravý opak, nežli to, co se snažili tvrdit, tihle všelijací podivní mediální analytici. Poničili třeba county rádia. A co se nestalo ? Na jihu se vrátilo místo Karolíny rádio Samson a v Brně vznikla country mutace Času a ještě se tam odehrál velmi ostrý souboj, kterého se účasnila country mutace Radia Haná a i pražské Country rádio. Tak že rock se v této zemi chce. Country se v této zemi chce. A dance se v této zemi také chce. A posluchačů je dost. Jen to zbývá dokázat těm mediálním demagogům, RRTV a majitelům. A to je mnohdy velký problém. Třeba na to přijdou za dalších deset let.

  2. Barka

   Pokud by údajně menšinové žánry dostaly to , co Impuls , tak tu bude Čro a 5 stanic.

  3. Jose

   To je pravda. Ale je otázkou, zda by to nestačilo ? Tedy např. Beat jako představitel Classic Rocku. Country rádio jako představitel country a folku. Dance rádio jako představitel dance. Evropa 2 jako představitel zahraničního popu a Blaník jako představitel socialistického popu. Takto tu sice máme dle různosti názvů, více nežli 60 stanic. Ale z toho 40 z nich hraje úplně ty samé blbosti. Za takového stavu by alespoň nemohli lidi stále brečet, že někde nemají classic rock nebo, že někde nemají country nebo, že někde nemají dance. Protože jediné, co v té to zemi je všude, to je pop. A RRTV vůbec nevadí, že je někde 5x nebo 7x a vůbec jim nevadí, že tam není tohle nebo tamto. Ale popem nás chtějí utlouct.

  4. Barka

   Nejenom , že popu je všude nad míru. Ale všechny tyhle Evropo Kisska a spol dávají
   na playlist takový odpad, že to je k neuvěření. Mě pop nevadí s Madonnou , Kim Wilde,
   ale Akony a tyhle zvěrstva, tak to je na mě moc. Když si čtu , tak si klidně dám Petrov jako kulisu a nevadí mě. Je tam Tučný , Nedvěd , popík , ale přesto to není
   tak do nebe volající.Tím nemám nic proti Nedvědovi a Tučnému. Ale co se děje jinde,
   to je nějaké běsnění nebo co. Jestli vymírají hudebníci s vkusem nebo co.Asi.
   A jsi na omylu , ze šedesáti klidně můžou vypnout 45.

  5. Barka

   Ještě Jose. Ty jsi vzpomínal UK rádio Caroline. Já jsem ho poslouchal , ale nějak
   mě moc nevzalo. Jsou tam nějaké speciální bloky hudby nebo proč se ti líbí?
   Pokud jo , zkus odepsat. Rád bych poslechnul. Já poslouchám US Classic hard rock a
   to je špica. Bez kecání , jenom hrají. Také si hodně pouštím Gamu. Těm se to
   povedlo.

  6. Jose

   Teď jsem se schválně hrabal chvilku v jejich programu, jenže z toho nic zvláštního nepoznáš, prostě jsou tam jména DJ a fotka a e-mail a co tak zhruba dělají, ale moc z toho odhadnout nejde… Prostě musíš se trefit. Skus třeba pátek v podvečer nebo tak, nějaké takové ty klasické časy. Těžko říct. Já to pustím a když se tam nic neděje, tak to zase vypnu. Ale když se jim zadaří nebo se trefím, tak to tam umí rozjet fantasticky, prostě třeba 2 hodiny perfektně uváděné Boogie Woogie atd. Já nevím. Trefím se tak třeba 1x z tří pokusů nebo 1x z 5 pokusů. Když mi to nebere, tak to vypnu a testnu to třeba za 2 hodiny. Ale uměj to tam. Ale abych ti řekl úplně přesně dni a hodiny, to ti neřeknu. To nevím ani u Beatu. Prostě buď se do něčeho trefím nebo se do ničeho netrefím. Těch rádií je dnes dostupných už celkem dost na to abych si musel jako kdysi pamatovat, že na Vltavě začíná Větrník v pátek v 19,30 a repríza je v sobotu v 10,10… To už je pryč. Dneska rádio pustím, hrajou OK, tak dobrá. Nehrajou mi do nálady, přepnu jiné. Když jich projdu 20, tak se u některého trefím.

 3. Angelic

  Uvidí se,třeba nějaký radiový projekt podobný Radiu DJ ještě někdy v budoucnu šanci dostane. To s tím pokrytím je naprostá pravda. Asi to chce ještě čas, teď lze tvrdit, že Radio DJ bylo nepochopené svou dobou :) A s přihlédnutím na nechutně nízký výkon vysílačů je to předem prohranej boj. Je tu spousta stanic,které jsou zavedené a většina provozovatelů vsadí raději na jistotu,než se pokoušet o něco nového,převratného.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .