Rádio Dálnice je od včerejšího dne skutečností

dalnice_smallOd soboty 3. dubna byla uvedena do provozu první frekvence Rádia Dálnice, jedná se o kmitočet Jihlava 99,4 MHz. RRTV v březnu povolila změnu stanoviště z Rudného na Pávov.

V pátek pozměnilo Rádio Dálnice logo na své webové prezentaci, v sobotu zároveň spustilo skutečnou webovou prezentaci a do provozu uvedlo úplně první kmitočet – Jihlava 99,4 MHz. „Náš technický tým pracuje na realizaci dalších vysílacích stanovišť, které následně pokryjí signálem Rádia Dálnice většinu dálničních úseků. V první fázi to bude dálnice D1,“ uvádí Rádio Dálnice. Internetový stream není zatím k dispozici.

K TÉMATU: Start Rádia Dálnice se možná zpozdí

Start Rádia Dálnice, které provozuje Radim Pařízek (ten mimo jiné stojí za rádiem Čas nebo za dosud nerealizovanou televizí Pohoda) provází nespokojenost konkurence, ta se obává, že síť kmitočtů bude rušit jejich vysílání. Rozhodnutí RRTV o přidělení 23 kmitočtů už napadl například provozovatel Rádio Bonton, a.s. RRTV na svém posledním zasedání souhlasila s návrhem vyjádření k žalobě společnosti LONDA spol. s r.o. (Rádio Impuls a RockZone 105,9FM) k záležitosti změně parametrů provozovatele Route Radio s. r. o. pro program Rádio Dálnice. Zároveň Rada přerušila s provozovatelem Rádia Dálnice řízení o další změně souboru technických parametrů.

PSALI JSME: Rádio Dálnice zahájí vysílání v dubnu

Rádio Dálnice chce být specializovaným dopravním rádiem, dopravní expres vysílá každých 15 minut (v případě potřeby prý ihned). Jak slibovalo ve svých licenčních podmínkách, ve vybraných časech budou vstupy cizojazyčné. Součástí vysílání je i stručné zpravodajství (politika, společnost, sport). Hudební playlist obsahuje muziku od 60. let do dneška, součástí vysílání mají být i tematické a praktické pořady či odlehčené rubriky. Pro posluchače je připravena i telefonní linka 12 800.

banner_dalnice

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: