Personální změny v Českém rozhlase

ceskyrozhlasnormovanyRada Českého rozhlasu zvolila minulý týden nové vedení, do vedení ČRo 2 – Praha nastoupil Jaromír Ostrý.

Na svém minulotýdenním zasedání zvolila Rada Českého rozhlasu nové vedení, po Jiřím Florianovi nastupuje Dana Jaklová, dosavadní místopředsedkyně Rady ČRo. Protože Poslanecká sněmovna nedovolila zbytek Rady ČRo, hlasovalo se jen v pěti členech. Prvním místopředsedou a zároveň novým tiskovým mluvčím bude Ladislav Jíša, dalším místopředsedou bude Tomáš Ratiborský.

Rada ČRo ve středu 28. dubna též oznámila jména kandidátů na post generálního ředitele Českého rozhlasu, o funkci se má ucházet šest osob – Peter Duhan (prozatímní ředitel), Hana Hikelová (ředitelka zpravodajských stanic ČRo), Jiří Menger (ředitel středočeského regionálního vysílání), Karel Zýka (dříve v rozhlasu působil jako ředitel komunikace), Petr Matoulek (obchodní ředitel Rádia Černá Hora) a Jiří Franz (ekonom, kandidát do Rady ČT). Ke zvolení nového ředitele ale nemá Rada dostatek hlasů.

Druhý okruh Českého rozhlasu (Praha) opouští dosavadní ředitel Jiří Vejvoda, k 1. květnu nastoupil do funkce ředitel regionálního studia ČRo Brno Jaromír Ostrý. Tuto změnu ohlásil Peter Duhan s tím, že se jedná o první krok v restrukturalizaci vedení, má dojít ke zrušení funkce ředitelů celoplošných stanic Českého rozhlasu, zachována zůstane jen funkce šéfredaktorů. Výjimkou bude post ředitelky zpravodajských stanic Hany Hikelové.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .