Dance rádio od úterý na FM v Praze

radio-dj-grafikaFanoušci taneční hudby dostanou novoroční dárek. Internetové Dance rádio v úterý spustí vysílání na dvou pražských frekvencích – 89.0 a 102.9 MHz. Z éteru naopak zmizí pražské Rádio DJ, které patří do skupiny Lagardere. Spolupráce obou subjektů ale přinese zcela nový produkt, a umožní původně internetovému projektu další expanzi.

Změnu názvu Rádia DJ na Dance rádio schválila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Licence společnosti Max Loyd, kterou spoluvlastní prezident skupiny Lagardere v České republice Michel Fleischmann se svou manželkou Kateřinou Lojdovou, tak bude nyní vysílat program s názvem Dance rádio. Společnost Czech computer, která provozuje stejnojmenný produkt v kabelových rozvodech a na internetu bude fungovat jako servisní organizace a bude se podílet na výrobě programu.

Na webu Dance rádia nyní probíhá odpočítávání, přechod na terestrické vysílání by se měl uskutečnit v noci z neděle na pondělí z pondělí na úterý. Příští týden přineseme další podrobnosti o chystaném projektu.

danceradio-odpocitavanie1Odpočítávání na webu Dance rádia

Autor článku:

Komentáře (42)

 1. Matěj Vaňátko

  Po rádiu Samson druhá super událost za poslední dobu na FM pásmu. Jen jak to je s vlastnictvím ? To Dance Radio koupilo Lagardére ? nebo Lagardére nechtělo dotovat ztrátové Radio DJ a radši své kmitočty půjčili Dance Radiu nebo jak to je ?

  1. juko

   Odpovědi na tyto otázky přineseme v pondělním článku.

  2. Pochvala

   Super událost??? To je vtip??? Z Radia DJ, který hraje vkusnou, nekomerční, nevtíravou, ale hlavně JINOU muziku než všichni ostatní, se stane trochu míň brutální Kiss? Proboha proč??? Já už sem tady psal, že by bylo fajn, kdyby se Radio DJ rozšířilo v FM za hranice Prahy (ideálně k nám Do Budějc), a ono tohle?
   Radio DJ je jediný ze skupiny Lagardere, ke kterýmu nemůžu nic namítnout, protože je perfektní, a ono se bude rušit a uvolní místo Dance Radiu s těma jeho komerčníma shitama??? Kam se poděl vkus lidí?
   To je přesně to, o čem mluvili Supercroo ve filmu Česká rapublika: Ta česká metalovisost, knedlíkovej rap, a k tomu všemu vepřohlavci, co daj opět přednost diskotéce před kvalitní klubovou scénou… A určitě přijdou i 90s… :-(((

 2. Ovi

  10. května 2009 jsem na tomto serveru napsal o Radiu DJ: „Zrovna v jeho případě jsem velmi zvědavý, jak dlouho Michelu Fleischmannovi vydrží trpělivost, než řekne dost a z claimu Urban Dance Radio vyškrtne první slovo.“
  No a je to tady. Radio DJ a jeho předchůdce na 89,0 FM rád poslouchám už pět let a je s podivem, že tohle malé rádio pro velmi malý okruh posluchačů vydrželo tak dlouho.
  Dance Radio zase trošku rozčeří pražský éter. Přes internet jsem ho téměř neposlouchal, na 89,0 a 102,9 mu určitě dám šanci. Možná to pro mnohé bude satisfakce za někdejší zmařené „taneční“ naděje a zklamání v souvislosti s rádii Vox, Zlatá Praha/Fajn, DeeJay/Bonton a Spin.
  Určitý dance potenciál (zejména 90. léta) stále dřímá i v Kiss 98 fm, ale ještě nějakou dobu si počkáme, než management najde více odvahy.
  Big up DJ Friky!
  http://home.tiscali.cz/oviradio/

 3. PV

  „Nejraději“ mám lidi co svůj vkus považují za známku vytříbeního umění pro elitu (chápe tím slovem sebe samého) a jediný možný vzor pro ostatní. Jiný vkus je pro ně fuj, známka nízké inteligence a celkově lidi s jiným vkusem považuje za podřadnou rasu, socky atp.
  BTW: není to tak dávno co se Pochvala rozplývala jak Evropa2 je nejle¨pší rádio

  1. Pochvala

   Dovolím si připsat manší vysvětlení;-) Ano, je to tak, skutečně sem napsal, že E2 je nejlepší radio. Myslel sem ale nejlepší ve svý kategorii (radio pro mladý). Ale i E2 má svoje mouchy… No, spíš masařky. Vytahujou se, že E2 je radio pro mladý a jak udává trendy, ale ve skutečnosti skutek utek. Troufnu si říct, že dobrou půlku jejich současnýho playlistu tvoří starší hity, flashbacky = hrůza a děs (ano, opět 90s disco…), navíc neustálý opakování „toho nej z ligy mistrů“… Ani E2 už neni co bejvala.
   Já v současnosti poslouchám po netu Radio DJ, Radio Spin a Hed Kandi Radio.

  2. Pochvala

   Jo a já a elita??? :-D Fakt dobrej joke! :-D Ani náhodou, za elitu nepovažuju sám sebe, ale třeba vědce vyvíjející léky proti smrtelnejm nemocem, doktory, vědce, a vůbec všechny tyhle lidi. Já elita fakt nejsem :-D

 4. apeiron

  To ,že Dance rádio jde na FM je věc chvályhodná,to že bude vysílat na frekvencích rádia DJ však není žádná výhra(navíc je Rádia DJ opravdu škoda-zanikne rádio které hrálo jinou než komerční muziku).Vysílače jsou o velmi malém výkonu(0,1kW),navíc frekvence 89 MHz je silně rušena ČRo1 radiožurnálem(Plzeň-Krašov 89,1 MHz)takže rádio DJ už není slyšet ani na okraji Prahy.Na druhé frekvenci rádia DJ (102,9 MHz,Praha-Jinonice)vysílá zase silný vysílač Rádia Impuls(České Budějovice,Kleť 102,9 MHz)takže tam je situace obdobná.Sice tedy bude Dance Rádio na FM ,ale slyšitelné pouze v okruhu několika málo kilometrů od vysílačů-tedy pouze na území Prahy…
  Mimopražští si mohou nechat zajít chuť nebo zůstat u poslechu přes net…

  1. juko

   Myslím, že mohu prozradit, že se výrazně nezmění. Podrobnosti v pondělí zde na RadioTV.

 5. Václav Kadlček

  Tady ty bubláčky ať zůstanou pro DJ. To je podle mě prosperující rádio. Pan Fleischman se měl nejdřív poohlédnout, které že z jeho rádií je nejhorší a zároveň s nejhorší poslechovostí? Potom by nemohl nic jiného udělat než podat změnu názvu z F1 na DANCERADIO.

  1. Pochvala

   Vůbec nejlepší by byylo, kdyby se z F1 stalo Radio DJ. To by byl nářez!!!

  1. Jose

   Dobrá poznámka, při čtení všech těch současných věcí kolem Dance rádia mne napadlo zcela totéž. Radio DJ mohlo zůstat a F1 začít vysílat program Dance rádia. Bussinesu by to asi prospělo, ale nejsem si jistý, že by to přežili čeští puritáni, konzervativci a soudruzi. A tenhle český spolek, to by bylo vulgárních dopisů od těhle hodných a láskyplných občanů. Myslím si, že takovou věc si Fleischman nelajzne. Stejně jako si to bohužel zatím nelazjnou ani Kiss. Ovšem věřím tomu, že, když by si to Fleischman lajznul a uspěl, tak do roka to udělá i Kiss. Hehehe. Ono tady moc věcí vypadalo, že si to nikdo nelajzne a zatím mám nepřijemný pocit, že se tak 3/4 mých předpovědí splnily. 1) Beat jede jako z praku, rock se chce. Né, že je passé, jak zde vyřvávala socialistická verbež.
   2) V Praze působí ETHNO Rádio a né, že Praha World Music mít nebude, jak zde plácali tihle demagogové. 3) Hey se slučuje a výsledný formát je Hey Rockové hity, to můžeš… 4) Media Bohemia vytváří vedle Blaníku, Hitrádií, Fajn Rádií, také Rock Rádia. 5) Radio Oldies Olympic už nevysílá pouze v Praze, ale i v Táboře !!! 6) Další vysílače pro Country rádio. 7) Vstup Rádia Samson na FM, ne že na to nemá, jak jsem zde 100x četl od jeho odpůrců a že prý tam hehehe, nikdy nebude 8) Vstup Beatu na Moravu. Tohle vše mi vyšlo dávno před tím, nežli se to stalo. Zatím mi nevyšlo. 1) Návrat Wave na FM, kam patří. 2) Opětovné sloučení Kiss na jedinou stanici a vytvoření ostré konkurence Dance rádiu, nikoli to, co dělají teď… 3) Výjezd Radia 1 z Prahy /I když uteklo to o chlup, jednou si zažádali o Tábor./ 4) Výjezd Rock Zone z Prahy / Taky uteklo o chlup, jednou se účastnili výběrového řízení a to v Brně./ Co jsem nepředvídal. Tedy změnu DJ Radia na Dance rádio. Proč ? Příliš jsem důvěřoval jejich prohlášení, že na české FM nechtějí. Ale jak je vidět takovým to prohlášením se věřit nemá. To Beat taky prohlašoval, že nikdy nepůjde na Moravu a už tam je. Takže ledacos už naznačoval kdysi vstup Dance rádia do konglomerátu Regie Radio Music a to ostatní byla jen otázka času. Ovšem, jak říkáš s tou F1 to by byla teprve v Čechách bomba, to už bych fakt začal věřit, že se jim ten český socialismus na FM opravdu sesypal. Ale, jak je vidět. Tak ne. Jen dílčí úspěchy. Tedy jen něco mrňavého pro Pražáky aby to pokud možno nebylo slyšet za Prahou a vesničtí kočkopsi mohli dál vesele přežívat.

  2. Jose

   Vlastně ještě něco mi nevyšlo. Dosud nekrachlo RCL, krachlo jenom Euro K. Jinak se naopak tyhle nesmysly na FM zase namnožily jako Dobrý den, Vlašsko, Jihlava, Orlík. A také dosud nemáme žádnou jazzovou stanici. Kobra se předělala na Classic FM s vážnou hudbou a nikdo další už jazz rádio nezkusil. No dobře, tak 8 předpovědí a odhadů mi vyšlo a 6 předpovědí a odhadů mi nevyšlo, tak mám úspěšnost 4/7 tedy 57%. I to mi celkem stačí ke spokojenosti. Ale, kdyby nebylo toho prohlašovaní,že Dance rádio na FM nechce, tak bych samozřejmě typoval, že se na něj dostane. Moc jsem věřil těm kecům.

 6. Václav Kadlček

  Jistě danceradio bude tak úspěšné a požadované jako BEAT a půjde z Prahy zbytečně koordinovat nějaké 50w šumáky, to je možná účel udělat další celoplošné rádio. Nahradit F1 by byla jedna z šancí oživit ženevy. Ale to né, na těch ženevách stačí i bídný program a poslechovost bude:-)

  1. Jose

   Tak to mě taky napadlo. Ostatně Fleischman furt pláče po svém regionálním rádiu a chtěl tu páchat nějaký paskvil s názvem PRO a stěžoval si na GAMA (pitomec).
   S Dance rádiem by měl možnost, pokud by ho začal nenápadně sunout s Prahy, bude to vítáno jako stanice Dance, všude. Stejně jako my rockeři vítáme Beat všude, kde se objeví a kotlíkáři vítají Country rádio. Když by to rozumě promixoval s regionálními informacemi. Dostane to všude zelenou. Od RRTV, že je to regionální a od lidí, že je to Dance. A Media Bohemia můžou ty svoje Fajny a Hitrádia, které mu asi leží v žaludku nejvíc, rovnou zavřít nebo začít předělávat.

 7. Václav Kadlček

  Jistě stejně tak by se dalo říct nahraďme podle estetického vkusu IMPULS třeba Rockzounem, ale uvědomme si že přes Impulsův naivní program je oblíben, nějakou tu vysílačku se zprávami, počasím a dopravou tu můžeme mít. Ale F1? Taky necenný program ale rozdíl je v tom, že má poloviční poslechovost.

  1. Jose

   Jenže tyhle nejnesmyslnější zrůdy jako Impuls a F1 mají bohužel až takovou moc, že si poslencema v rámci digitalizace prodloužili přidrzle licence platné do roku 2013 až do roku 2025. Tohle měl napadnout soud. To se mělo proprat. Jinak by na to šlo v pohodě 2013 vyhlásit výběrové řízení, jako se to děje všude, dokonce i na Slovensku.

  1. PV

   Nevím o jakých puberťácích mluvíš,na následujících odkazech najdeš věkové rozlišení podobných rádií v zahraničí.

   Německo: rádio Sunhine-live, strana 5 na odkazu
   http://www.sunshine-live.de/uploads/media/sl-mediadaten-2010.pdf

   Francie Fun Radio :
   http://en.wikipedia.org/wiki/Fun_Radio_(France)
   …..Fun Radio was the 2nd most listened national radio station by the 20-39-year old generation and the 2nd most listened musical radio station by the 25-49-year old generation whereas the average age of their listeners is 30.

   Btw: to se jim to dělá poslechovost na tolika frekvencích
   http://www.funradio.fr/frequences.html

  2. Jose

   Jo, jo. Svatá pravda. Jablonecký Triangl byl zlikvidován před 10 lety, takže i když by to byli tehdy puberťáci, co ho poslouchali a bylo jim tehdy 14/15, tak teď už je jim minimálně 25, ale ve skutečnosti je jim tak 35. To byl také v podstatě důvod, proč na styl Dance nešlo ČRo Wave, protože tvrdili, že už je to stará záležitost a že to už se jich jako ,,rádia pro mladé“ netýká a že musí jít na novější a mladší věci, což se taky i stalo.

  3. Jose

   A mimochodem už jsme zase u toho, tedy té české zaprděnosti nebo 10 letému zpoždění vůči okolnímu světu. Pokud ROCK vládl světu v 70.letech. My měli revoluci 1989. Tak měl všude startovat ROCK 1990. Ale my na to čekali, díky českým puritánům 20 let! Tedy následky komunistické klece a soudružských demagogů se překonávaly v této zemi 20 let !!! Protože, až teprve ten minulý rok, lze uznat jako pro příznivce rocku za uspokojivý. Tedy už na FM je v dostatečné míře. No a s Dance je to velmi podobné. Tedy bylo ,,IN“ dejme tomu 2000, ale v Praze bude 2010. Zajímavé je to s Country. To bylo ,,IN“ také hluboko před revolucí a mělo veleúspěšný start ihned po revoluci, jenže pak zbytečně zaspalo Country rádio, tedy strategická chyba. A ,,normalizátory“ tedy těmi hezky, česky popaři byly zlikvidovány ostatní stanice jako Karolína atd. Ovšem ,,zničit“ styl zcela nemohli, ti příznivci tu jsou, jak stále píši ani nezemřeli ani neemigrovali. Takže se vrací Samson a CR se konečně probudilo z letargie a usiluje o další kmitočty. Takže bude s country snad brzy lépe a jak je adekvátní poptávce. No, World Music ? To je snad přiměřené a adekvátní, ten vznik Ethna rádia. Možná mohlo být o něco dříve, ale jestli 5 let nebo 10 let. No, hlavně, že je. Nejhorší stav je zatím stále u jazzu. Tam jim furt ještě nedochází, že jako nikdy neumřel rock, jako nikdy neumřel folk, tak samozřejmě také nikdy neumřel jazz. Proč potom taková stanice jako F1 zařazuje do vysílání i třeba Louise Armstronga ? Hrají ho tam, že ? Takže vědí to… Jen si nikdo nechce troufnout dát tomu zelenou a pustit na plno jazzové rádio…Tedy samozřejmě, když pominu to, co se dělo krátce po revoluci, tedy, že tu nějaký čas hrála Kobra.

  4. PV

   Na uvedeném odkazu na wikipedii za lomítko nutno doplnit Fun_Radio_(France), zřejmě kvůli závorce se správně nezobrazuje.

   Tedy pokud například u sunshine life je podíl posluchačů nad 30 let 37,6% (viz. koláčový graf na odkazu) asi nepůjde o rádio pro „puberťáky“….

  5. Barka

   Pánové proberte se. V roce 1990? Kolik bylo u nás těch ukurvenců? Milión nebo
   dva? A teď je situace obdobná. Snad neočekáváte od těchto ostud něco pokrokového.
   Na FM je a bude povoleno tak , aby ta největší nespokojenost byla oblbnuta a
   buduou se dál udržovat Kiss hrůzy a spol. A řešit tady dance? Tady je nutné
   vytvořit síť rockových skoroceloplošek a ne nějaké dance. Rockeři zestárli a je
   potřeba předat mladým. Ale určitě ne na nějaké dance. Kolik je místa na FM?
   Žalostně málo, tak by se měly nechat na rock a tomu podobné.

  6. Jose

   Tak já jsem pouze proti socialistickému, husákovskému popu, z doby normalizace, na ten jsem fakt alergický, jinak kromě těhle zpotvořenin tehdy pod vedením strany uměle vyrobených a hlavně jejich přepečlivého dohledu a cenzorů, tak má právo na život všechno ostatní, tedy i rock i folk i dance. Jo bylo jich tady 2 miliony, přesně 1,8 milionu /ovšem počítáno tehdy i se Slovenskem/ a jsou tady furt, to je fakt, ale stárnou a třeba jejich moc v médiích opravdu jednou padne. Teď jsem měl zajímavý zážitek. Na jiném webu se jeden posluchač sháněl po rádiu Jazz FM, že to poslouchával z Eurobirdu. Tak jsem mu ho našel, kam to zmizelo a hned si to i poslechl, fakt dost dobrý rádio…
   http://www.jazzfm.com/schedule/sunday/

  7. Barka

   Klasické jazzové. V sobotu bylo live Collegium musicum na STV 2. Ale to byl záhul.
   To se jenom tak nevidí. Vůbec Slováci mají sklony dávat jazz. Hlavně z bratislavských
   jazzových dnů. Já osobně žeru Lipu. To je opravdu klasa. Ale na jazz potřebuji
   i obraz. To si vychutnám na maximum. Ještě k Collegium. Varga a Griglák .
   Co více si přát.

  8. Jose

   Tak Marian Varga je myslím jeden z největších borců ze Slovenska. Peter Lipa je bluesmann tělem i duší a poslouchával jsem ho velmi rád a nějaké černé desky s ním, mám ještě doma, jedna se tuším jmenuje, Blues z lipového dřeva… Jen se na něj bohužel, provalilo po revoluci, že byl totéž, co Jaromír Nohavica, Pepa Streichl, František ,,Jim Čert“ Horáček, Radim Pařízek… Tedy agent, jisté nepopulární organizace…

  9. Jose

   Ovšem zase je nutno podotknout, že každý z nich se k tomu nepříjemnému odhalení postavil zcela jinak… Tedy Nohavica dělá mrtvého brouka. Já nic, já jen muzikant. A jediné, co k tomu, kde řekl bylo, že si myslel, že to vždycky nějak okecá… Jak se vyjádřil Pepa Streich netuším. Naproti tomu Jim Čert se s tím ještě vytahoval a otevřeně, řekl, že to dělal, jen pro prachy a co by si nepřilepšil, když tu možnost dostal a komu se to nelíbí, ať mu políbí… Radim Pařízek patrně (to je pouze domněnka) využívá, tehdy získaných styků, do dneška a nyní, se to tady rozhodl válcovat, svým rádiem Dálnice… No a Peter Lipa, mám dojem, jediný prohlásil, že se za to hluboce stydí a prosil o prominutí všechny své kolegy muzikanty a své posluchače…. Tak a nyní babo raď, jak se k tomu máme stavět my ? Tedy ke komu z nich, kterak a zda odpustit všem nebo ani jednomu nebo tomu ano a tomu ne.

  10. Barka

   Jednoznačně odpustit. Kdybych to neudělal , tak u nás nezdravím většinu lidí.
   A že toho vím. Jak to řekl Josef Dvořák. Hrál jsem , abych se uživil. Záleží
   jakým způsobem spolupracovali. Ale to ponechme jejich svědomí. Musíme odpustit,
   jsme morálně dál. Taky mě hrozili , ale jak to píšu : běž do… , … bolševická.
   A to bylo na vojně.

  11. Jose

   Tak po mně to naštěstí nikdo nechtěl. Estébáky jsem potkal za život dva. Jednoho taky na vojně a druhého, když jsem nesl nějaké materiály jednomu členu výboru pražské Jazzové sekce. Naštěstí mi je nesebral a jen monitoroval, kdo do toho bytu chodí a kdo ne. No, já jim to odpustit asi schopen nejsem. Tedy asi bych je nepozdravil, když bych je potkal na ulici. Ale na druhou stranu si myslím, že umění a díla žijí svým vlastním svébytným životem, na rozdíl od toho života, co třeba prováděl a žil, jejich tvůrce. Takže se přiznám, že když hráli na ETHNO Rádiu Jim Čerta, měl jsem z toho upřimnou radost, protože ta jeho muzika do rádia patří a ta harmonika a ten hlas i ten text byly skvělé.

  12. Barka

   Čert byl mezi námi rozšířený , Také Třešńák atd. Ale nevím , co ten Nohavica.
   U nás byl první ročník jednoho festivalu a Nohavica u hraní bumbal /na slunci +40/
   a co mluvil a zpíval proti bolševikovi , to jsem už nikde nezažil. Vůbec nevím,
   jak mu to mohlo projít , protože to už hraničilo s komunistickým koncentrákem.
   Nikdo jsme to nechápali a něco jsme už objeli , ale třeba ani na Portě v uzavřené
   společnosti nikdo nic tak tvrdě protikomunistického ani neříkal , dejme tomu ve
   vtipu. Materiály Jazzové sekce se přímo hltaly. A já a kamarád jsme jednou nesli
   matroš a dostali jsme na fízlárně po ledvinách obuškem. To jsme ale už viseli
   za klepeta na radiátoru. Bolest byla strašná. Já jsem dokonce čůral nějakou dobu
   krev. Ale byl jsem tomu rád, když nám nadávali , tak jsme se jim smáli do ksichtů.
   Také jsme měli namále , když jsme čmárali v noci na fízlárnu , pryč s SS20.
   Bylo toho hodně .

  13. Jose

   Tak on byl alkoholik, tedy Nohavica, právě proto se mu asi nedalo moc věřit…
   No, bodejť by mu to neprošlo, když pro ně pracoval a sloužil v podstatě jako volavka…(Ovšem to my pitomci tehdy nevěděli, že… Tak, copak to… Ale on mu to sežral i takovej Karel Kryl… Ani se nedivím, že je z toho Jarda Hutka, tak špatnej.) Jenže nejsmutnější, na to všem, je to, co zde napsal jeden čtenář, zdejšího serveru… Cituji : Popularitu má Nohavica a ne Hutka, tedy hrají ho na běžných stanicích, jako Blaník atd. Prostě, zase by se dalo říci, svůj k svému… Asi…

  1. Jose

   Jako člověk asi jo. Tedy jsem si vzpomněl, jak se jednou vyjádřila jedna moje velmi dobrá kamarádka, na jeho vystoupení v Lipnici. Cituji: ,, … já tomu zrzavému Leninovi, nevěřím ani slovo…“ Že jsem na ni tehdy koukal po tomhle výroku jako trotl, je jaksi moje mínus… Zase to elektrický CD se mu doopravdy povedlo, že jo… Ono asi taky nemůžeš posuzovat emigranty stejně jedním vrzem na čisto… Takovému Třešňákovi se vůbec nemůžeš divit, potom jak ho mučili… Však to už se všichni vrátili a Třešňák ještě přešlapoval na hranicích a bál se a vysílal dotazy, jestli je to doopravdy bezpečné přes ty hranice přejít zpět… To samé Charlie Soukup. Ten na to hází bobek do dneška, prostě prohlásil, že už se sem nikdy nevrátí a pobíhá si s domorodci po Austrálii… A taky mi za život zdrhlo rovných 10 velmi dobrých spolužáků a spolupracovníků… A taky jsem poznal jednoho pána, co se po revoluci z té Austrálie vrátil a potom až do své smrti denně litoval, že udělal takovou pitomost…

 8. Barka

  Třešňáka mám rád a moc, ale stejně nevěřím , že by Nohavica byl klasický konfident.
  Ne, to je blbost. A HUtka nech jede ven. To v každém případě , ten tady nemá
  co dělat. A také knížata a další verbež , co jeli ven aby se měli dobře. Já lidi
  co byli venku a v devadesátem nám přišli radit neberu. Pravý vlastenec jde do
  boje i s tím , že to může znamenat katastrofu. Ale tyhle rádce já nepotřebuji.
  Havel nám buď příkladem.

  1. Jose

   Tak ono je otázkou, kdo byl větší srab, jestli ten, kdo zůstal nebo ten kdo zdrhnul. Ono utéct vyžadovalo taky pěknou dávku odvahy. Zato dostávat přes držku a nastylizovat se do mučedníka bylo celkem pohodlné a relativně bezpečné, nic horšího už se stát nemohlo. Tak jistě Třešňák je skvělej. Ten je z jmenovaných nejlepší, to není, co řešit. Ale opět se neshodneme, já měl rád i velmi Jaroslava Hutku, pamatuji ho před emigrací ze spousty koncertů, které byly fantastické. Byl velmi, velmi dobrý, nějaký Nohavica mu nesahal nikdy ani po kotníky, to bylo takové ucho mladé jakési tramperské, či co… No a potom Hutka emigroval a co dělal venku a co dělá po návratu, to ani tak nějak moc nevím… Kromě toho, že dělá průvodce jedním dobrým televizním pořadem na ČT… A z Nohavici se mezi tím stala hvězda… Ten šel nahoru tak někde 7 let před revolucí, tak někde dejme tomu od 82 a to už byla sranda… To nebylo, to co s Hutkou v 76 atd. Nemusí být Nohavica špatný, třeba je to jen opilec, který si to špatně vypočítal…Ale Hutka byl ve své době skvělej…Což byla 70.léta. Nohavica je hvězda z 80.let. Hutka stál na podiu s Veitem už v 60.letech. Na to nezapomínej… Ten toho udělal dost před tím i kdyby se nikdy nevrátil… To je i jako Sváťa Karásek. To jsou prostě staří pardálové, který se nedají s těmi mladými srovnávat…

  1. Jose

   No, jo, no… Tak oni je tady nechtěli.. Tak je chodívávali přesvědčovat… Jestli by to, jako někde jinde, neměli lepší… Občas u toho použili nějakou tu agresivnější nebo obuškovou argumentaci apod. No a někdo taky, na to věčné otravování, nemusel mít pořád, nervy… Ale svým způsobem, je to zábavný paradox. Někomu v útěku bránili i střelbou samopalů a jiným to nabízeli a přesvědčovali je, ať vypadnou… Prostě taková byla doba.

  2. Barka

   Jose , pro mne je pád komoušů tím největším , co jsem kdy zažil.Měj se.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .