Český rozhlas možná zruší stanici Leonardo

ceskyrozhlasfotomaleDigitální program ČRo Leonardo může být zanedlouho zrušen. Připustil to generální ředitel rozhlasu Richard Medek v rozhovoru pro server iDNES.cz.

Na otázku, zda je pravda, že program Leonardo, který popularizuje vědu, by měl ukončit vlastní vysílání a pokračovat jen jako servisní redakce pro ostatní okruhy rozhlasu, Medek odpověděl: „Také jsem se s touto tendencí uvnitř rozhlasu setkal. Rozhodnutí nechám na programové konferenci.“ Zakladatel a první ředitel stanice Leonardo Miroslav Bobek, který nyní řídí pražskou ZOO, pro server Digizone.cz uvedl, že ukončení vysílání tohoto okruhu by nepovažoval za krok správným směrem.

Leonardo potřebuje změny, ale přeměnit tuto divizi – a dnes již zavedenou značku v oblasti popularizace vědy – na pouhou redakci by bylo likvidační,“ řekl Digizonu Bobek. Podle něj se ale generální ředitel nemůže vymluvit na případné rozhodnutí programové rady. Zrušení tohoto programu je pouze jeho vlastní kompetence. „Rozhoduje a zodpovědnost nese generální ředitel, zmíněná programová konference mu může dát pouze doporučení. Nicméně věřím, že tato programová konference bude jednat prozíravě a moudře, s ohledem na technologický vývoj a zejména na budoucnost rozhlasu a jeho úkoly v oblasti popularizace vědy a vzdělávání,“ dodal Bobek pro Digizone.cz.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. folk

    Čím lepší a potřebnější stanice, tím větší pravděpodobnost, že bude živořit a nejspíš skončí. To je prostě logika made in Czech republic. Nechápu, co na tom, kdo nechápe. Tak to tu už dlouho je.
    A my jako posluchači se tady můžem v komentářích upsat a pořád dokola se divit…

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .