Videotéka Netflix plánuje točit nový obsah výhradně v Ultra HD

netflix-ilustracni

Mezinárodní streamingová služba Netflix, která se v dohledné době chystá zpřístupnit svůj obsah i pro české diváky, plánuje produkovat veškerý vlastní obsah už jen v Ultra HD rozlišení. Nastaví tím novou kvalitativní laťku pro konkurenční služby?

Steven Kang, zodpovědný za globální původní a budoucí technologie říká, že veškerý nový obsah na Netflix bude vyráběn a dodáván v ultra vysokém rozlišení. To znamená, že nové díly populárních původních sérií by se měly ve videotéce objevovat už jen v nejvyšší dostupné kvalitě. Píše o tom web Parabola.cz.

Tento krok si vyžádá výrazné investice do infrastruktury, aby obsah v Ultra HD mohli uživatelé sledovat bez potíží. Desítky milionů abonentů Netflixu, kteří si jej předplácejí po celém světě tak budou mít k dispozici nejvyšší možnou kvalitu obrazu.

Netflix se v dohledné době chystá zpřístupnit svou videotéku i pro české uživatele. Odhaduje se, že přes různé VPN služby má k jeho obsahu přístup několik milionů lidí v zemích, kde tato služba oficiálně nepůsobí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: