Stream.cz přináší svůj první původní seriál Gynekologie 2 v remastrované podobě

Internetová televize Stream.cz po osmi letech oživuje svůj první původní seriál s Petrem Čtvrtníčkem a Markem Danielem. Tehdejší parodie na Ordinaci v růžové zahradě s názvem Gynekologie 2 se objeví v remastrované podobě.

Ilustrační foto: fotobanka Thinkstock

Ilustrační foto: fotobanka Thinkstock

Stream oprášil archivy z dob vlastníka Miloše Petany

Úvodní ze čtyřiadvaceti epizod Gynekologie 2 odvysílá internetová televize Stream.cz už dnes, tedy v pondělí 9. listopadu, další budou následovat v denní periodicitě až do 2. prosince. „Přestože je z dnešního pohledu sitcom starý a pomalý, je stále vtipný a jedinečný svým pojetím, obsazení i tím, že se jedná o první původní tuzemský seriál natočený pro internet. A to v době, kdy v Česku nebyl vysokorychlostní internet ani zdaleka samozřejmostí, navíc roky před profesionální internetovou produkcí Netflixu nebo Youtube,“ zdůvodňuje šéfproducent Lukáš Záhoř znovuuvedení osm let starého vizionářského počinu někdejšího majitele a zakladatele internetové televize Stream.cz Miloše Petany.

Seriál byl v roce 2007 odvysílán v rozlišení 360p a poměru stran 4:3, v obnovené premiéře se vrací v rozlišení 720p a poměru stran 16:9. Převod dochovaných materiálů do vyšší kvality byl zahájen už začátkem roku 2015.

První internetový seriál před osmi lety nevzbudil výraznější ohlas

Seriál Gynekologie 2 byl svého času přelomovým počinem, jelikož se skutečně jednalo o první dramatické dílo natočené výhradně pro internetové publikum. Před osmi lety nicméně nevzbudil žádný výraznější ohlas. Říkalo se, že ani osazenstvo televize Stream.cz z něj nebylo příliš nadšené.

Pamatuji si vyprávění jednoho z někdejších zaměstnanců Streamu o trapném tichu, které zavládlo na první projekci tohoto seriálu určené pro zaměstnance a spolupracovníky. Černý humor Petra Čtvrtníčka a spol. jednoduše nebyl natolik vtipný, aby se zalíbil samotnému osazenstvu, natož pak širšímu publiku.

Po osmi letech se ale nálada ve společnosti a zvláště u internetového osazenstva mohla změnit a navíc Stream.cz má za sebou veleúspěšný sitcom Kancelář Blaník, který výrazně pomohl zlepšit vnímání této internetové televize. Seriál Gynekologie 2 tak může v dnešní době oslovit mnohem širší a lépe naladěné publikum.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .