Videoportál YouTube s novým logem

Nejznámější a největší videoportál YouTube po několika letech znovu upravil své logo. Nyní se identifikuje červeným obdélníkem „play“. Původně přitom červený obdélník symbolizoval televizní obrazovku ve slově „Tube“.

Původní a nové logo služby YouTube

Původní a nové logo služby YouTube

První změna loga v historii YouTube

Změny designu se jeví jako kosmetické, ve skutečnosti jde dle amerických médií o nejvýraznější změny v rámci vizualizace i loga. Kromě změny loga dochází ke změnám písma, barevných schémat a postupně se přidají některé nové funkce a doplňky.

V případě úpravy loga by mělo jít o „evoluci“, nikoliv revoluci. Poprvé ve své 12leté historii však dochází k viditelným změnám. YouTube v novém logu klade důraz na značku „play“, která se stala ikonickou zkratkou pro tuto službu v myslích uživatelů. Průzkumy ukázaly, že většina uživatelů si při pohledu na značku „play v obdélníku“ vybaví právě YouTube.

YouTube je dnes plnohodnotnou alternativou k televizi

Portál YouTube používal své původní logo od svého vzniku v roce 2005. Původně šlo o web, který se chtěl zaměřovat na amatérská videa od uživatelů. Díky tomu se identifikoval sloganem „Broadcast Yourself“. Nyní se YouTube profiluje jako komplexní audiovizuální služba.

Kromě bohaté databáze uživatelských videí přináší i obří archiv hudebních videoklipů. Na domovském americkém trhu nabízí uživatelům i placený streaming televizních stanic, čimž se profiluje jako televizní operátor nejen pro mladší generaci.

Zajímavé podrobnosti ke změnám přináší magazín TheVerge.com ve svém článku YouTube has a new look and, for the first time, a new logo.

Změna loga – animace YouTube

Animace zobrazující změnu loga YouTube

Animace zobrazující změnu loga YouTube

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .