Skokový nárůst videoreklamy v síti Impression Media díky formátu OutStream

Agentura Impression Media v roce 2017 výrazně změnila a rozšířila reklamní formát OutStream. Původně okrajově prodávaný formát zněkolikanásobil své příjmy v závěru roku 2017.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Nový formát zněkolikanásobil své příjmy v závěru roku

S radostí můžeme říci, že se jednalo o skvělý tah. Tento formát byl úspěšně implementován na většinu portfolia Impression Media a níže uvádíme graf hrubého revenue, který celkově dosáhl. Je z něj vidět, že okrajově prodávaný formát v první polovině roku 2017 zněkolikanásobil své příjmy z závěru roku. Toto znásobení bylo způsobeno úspěšnou kombinací zapojení technologie, SSP a obchodního modelu,“ říká David Bauckmann z agentury Impression Media.

OutStream je poměrně nový formát videoreklamy, který se výrazněji prosadil až v posledním roce. Prvek se chová tak, že se při čtení článku objeví videopřehrávač a reklamní spot se spustí přímo v těle článku. Po skončení reklamy se celý přehrávač zavře.

Na tento způsob videoreklamy můžete narazit i na webu RadioTV.cz. Podle prvotních ohlasů je tento formát přijatelnější pro uživatele. Čtenář nebo divák totiž není nucen reklamu „přeskakovat“ ani zavírat. Reklamní sdělení totiž nepřekrývá žádnou část obsahu, pouze jej doplňuje.

Formát OutStream je díky své integraci do obsahu webu přizpůsoben i pro mobilní zařízení. Přínos nového formátu si uvědomují i zadavatelé reklamy, kteří do něj masivně investují.

V prosinci 2017 jsme dokonce nezvládli uspokojit zhruba třetinu poptávky a hledáme proto nové plochy, které mají zájem o tento formát monetizace,“ dodává David Bauckmann.

Vývoj hrubého revenue formátu OutStream u Impression Media v roce 2017

Vývoj hrubého revenue formátu OutStream v portfoliu Impression Media v roce 2017. Zdroj: Impression Media

Vývoj hrubého revenue formátu OutStream v portfoliu Impression Media v roce 2017. Zdroj: Impression Media

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .