Satirický sitcom Blaník může být zajímavý, pokud se dokáže vyhnout vyložené trapnosti

Internetová televize Stream.cz od Seznamu uvedla premiéru nového satirického sitcomu Blaník s Markem Danielem v hlavní roli. Pilotní díl, který se objevil i na serveru YouTube, však zatím vzbuzuje rozporuplné pocity.

blanik-sitcom-stream-cz-651

Vlastní tvorba posouvá televizi Stream.cz mezi videoservery o krok dál. Její nová fáze, kterou vedení Seznamu odstartovalo ve druhé polovině loňského roku, může tento portál přiblížit ke klasické televizi. Nicméně, profesionální tvorba ještě neznamená i kvalitu. Amatérská uživatelská videa sice mnohdy postrádají kvalitní provedení, nicméně u diváků vzbuzují zájem díky tomu, že jsou vtipná.

To se zatím nedá říct o sitcomu Blaník, který Stream.cz uvedl v neděli odpoledne. První díl přinesl rozporuplné pocity. Nenápadné narážky na nedávné politické dění mohly rozesmát pouze skutečně zorientované diváky. Kromě sprosté mluvy nebo „hajzlové scény“ nebylo prakticky nic, na čem by se průměrný divák mohl zasmát. První díl tak vyzněl spíš trapně, nicméně tvůrci to mohou napravit v dalších dílech.

Prozatím však Blaník svým „vtipem“ a provedením připomíná seriál Gynekologie 2 s Petrem Čtvrtníčkem, který byl jedním z prvních taháků na začínajícím webu Stream.cz v roce 2007. Tehdy měl být hitem, no při interní projekci zavládlo mezi tehdejším týmem Streamu.cz trapné ticho a přítomní se „smáli“ jen ze zdvořilosti.

Mnohem lepší dojem zanechal seriál Alles Gute v podání dvojice Šteindler – Vávra. Oba pro Stream v roce 2009 natočili nové díly jazykového kurzu známého ještě z dob kultovní České sody.

Investice do dalšího vlastního sitcomu, navíc parodujícího politickou situaci, může být zajímavým počinem internetového projektu. Obsah prvního dílu však naznačuje, že tvůrci mají před sebou ještě hodně práce, aby mohli být na své dílo skutečně hrdí.

Ukázka prvního dílu sitcomu Blaník

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .