Nový Stream.cz postrádá složitější grafiku a úplně se zbavil uživatelských videí

Videoportál Stream.cz od Seznamu dostává novou podobu a definitivně se loučí s uživatelským obsahem. Odedneška mají uživatelé k dispozici pouze přísun vlastních autorských pořadů od tvůrčího týmu v Seznamu. Nový Stream.cz se tak stává dle vyjádření PR oddělení Seznamu plnohodnotnou internetovou televizí nabízející pouze vlastní obsah.

stream-cz-interface-651

Žádný vizuál, pouze náhledy na bílém pozadí

Naše filozofie vychází z tzv. pasivní konzumace zábavy. Uživatelé nemusí nic složitě hledat, stačí zapnout Stream.cz a nechat se bavit pořady, které pro ně dramaturgové připravili. Po skončení dílu bude následovat upoutávka na další pořad, reklamní spot a poté se rovnou spustí další video,“ píše produktový manažer Martin Kunčický na firemním blogu Seznamu.

Stream.cz prakticky postrádá vlastní vizuál, jak dokládá i screenshot v tomto článku. Nové stránky jsou jednoduše na bílém podkladu, kde se vám okamžitě přehrává dostupné video. Proklikávat můžete pouze v rámci jednoduchého menu, které se skládá ze čtvercových náhledů.

Uživatelská videa naleznete pouze při zadání přesného odkazu

V nabídce Streamu se už neobjevují ani žádná uživatelská videa. Ta dosavadní nehodlá ani nijak promovat, tudíž nebudou ani přístupná v podsekcích služby. Uživatelé sice o svá videa nepřijdou, ale budou dostupná jen při zadání přesného odkazu. Mezi autorskými pořady v nabídce televize figuruje například cyklus Slavné sportovní okamžiky, Peklo na talíři, Menu domů od moderátorky Expresrádia Veroniky Kokešové a další pořady od tvůrčího týmu Seznamu.

Přechod na současnou podobu byl pozvolný a Stream.cz postupně utlumoval uživatelská videa. I tak si ale uživatelé budou muset na novou podobu nějaký čas zvykat. Doporučený obsah od dramaturgů sice může být zajímavý, ale vždy závisí na tom, co daný přehrávač nabídne uživateli a zda ho to vůbec zaujme. „U televize se alespoň dají přepínat kanály, abych se zbavil toho, co mě nezajímá,“ výstižně poznamenal v diskuzi uživatel Honza.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .