Příští měsíc by měla odstartovat nová služba Google Music

google_musicVyhledávací server Google spustil v beta provozu novou službu s názvem Google Music, jedná se o odpověď na konkurenční projekt iTunes (provozuje Apple). První hudební služba Googlu v sobě snoubí možnost placeného, legálního stahování MP3 a sdílení přes tzv. „cloud“ – systém, v němž si zákazník skladbu zaplatí a vzdáleně přehraje na několika zařízeních.

Smlouva s EMI podepsána, se Sony Music se jedná

Společnost Google podepsala smlouvu se čtvrtou největší hudebním vydavatelstvím EMI (vlastní práva například k songům The Beatles či Pink Floyd), vážná jednání se vedou představitelé Googlu rovněž s trhovým lídrem Universal (práva na od Lady Gaaga až po U2), dohoda se blíží podpisu. Diskuze probíhá také se zbývajícíma dvěma lídry Sony Music a Warner Music, na rozdíl od předcházejících společností se k podpisu prozatím neschyluje.

SOUVISEJÍCÍ: Hudební i-projekt MusicJet startuje, zapojí se Seznam.cz a Lagardere

Andy Rubin, vedoucí vývoje dceřiné společnosti Android, potvrdil podle britského deníku Guardian na konferenci v Hong Kongu, že se Google blíží spuštění novinky Google Music a dodal, že služba bude mít v sobě „trošku Googlu“, tedy „nebude jen prodávat zvukové tracky (stopy) za 99 centů„.

google_music_websiteScreenshot z chystané aplikace Google Music (beta verze).

Termín spuštění Google Music zatím nejasný

Google zatím neoznámil přesné datum spuštění, dle deníku Guardian lze očekávat spuštění v listopadu letošního roku, využije tzv. „Cloud storage“ (tedy úschova dat prostřednictvím virtuálního skladování, hudební skladby si uživatelé nemusí stahovat do počítače). Možná ještě nevíte, co pojem „Cloud“ obnáší. Vězte, že se jedná o poskytování výpočetních zdrojů na vyžádání přes počítačovou síť.

NENECHTE SI UJÍT: Amazon.com představil Cloud Player – odstartuje „cloud“ mánii?

Jednoduše řečeno, nemusíte si například instalovat požadované softwarové aplikace. Stačí se registrovat přes internet k odběru nějakého softwaru, ten potom na své PC nemusíte nikdy instalovat, nemusíte se starat o aktualizace ani další věci s tím spojené.  „Cloud storage“ proskenuje pevný disk počítače daného uživatele kvůli veškeré uložené hudbě (ať už legální, nebo ilegálně stažené) a zpřístupní je pro jiná vzdálená zařízení.

SEKCE INTERNET: Google+ je tu už pro všechny. Svede vyrovnanou bitvu s Facebookem a Twitterem?

Google Music v Androidu zatím jen v USA

Redakce internetového portálu CNews.cz otestovala uniknuvší beta verzi pro Spojené státy na operačním systému Android. „Záložka ‚Recent‘ zobrazuje přehled nejnověji přidaných alb, také ale alba, která jste si naposledy přehrávali. Následující karta ‚Artists‘ zobrazí přesně to, co byste očekávali, tedy seznam umělců. Všimněte si dvojice různých šipek nalevo a napravo od jména umělce: levá šipka okamžitě rozbalí strom alb s obrázkovým náhledem a textem, pravá pak vyvolává tmavě šedé menu možností, co s albem vlastně chcete dělat,“ píše CNews.cz k chystané novince Google Music pro Android.

PŘEČTĚTE SI: Facebook se radikálně mění, Play.cz na to reaguje

google_music_androidNáhled aplikace Google Music pro Android. Zdroj: CNews.cz. Pro zvětšení klikněte myší.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,