Rádio vede před internetem

radiotv-archiv44Z Bavorska přišla potěšující zpráva pro všechny, které děsily zprávy o tom, jak internet přetahuje rádiím posluchače. Situace naštěstí není tak zlá. V průběhu dne je mezi lidmi stále víc posluchačů než uživatelů internetu. A to i u mladších cílových skupin.

Obyvatelé Bavorska starší čtrnácti let užívají přes den v době od pěti hodin ráno do půl deváté večer internet méně než rádio. V době od půl deváté večer do deseti se počet uživatelů sítě dá srovnat s počtem posluchačů. Zajímavá čísla vyšla i u skupiny 14-19 let. Tady rádio jasně vede od rána do půl sedmé večer. K večeru má u mladých ale jasnou převahu internet.

Co se celkového stavu týče, tak nejsytější hodinou pro rádio je osmá ráno, kdy je v doslechu nějakého přijímače 35% populace. Internet je pak nejvíc obležen mezi osmou a devátou večer, kdy surfuje 5% populace. V případě mladší cílové skupiny 14-29 let je nejvyšší poslechovost v sedm ráno, kdy vysílání rádia zasahuje 25% celé této skupiny. Internet vede i u mladých až večer. V devět hodin je na něm 13% všech mladých.

Server Radioszene.de cituje z průzkumu Funkanalyse Bayern (FAB) i další zajímavá čísla. Například to, že na průměrnou bavorskou domácnost připadá 4,5 rozhlasových přijímačů pro poslech VKV. Celkem je tak v největší spolkové zemi Německa 24,4 milionu radiopřijímačů. Z toho je zhruba pět a půl milionu autorádií, necelých pět milionů stabilních rádií v domácnosti, přibližně stejný počet přenosných rádií, necelé čtyři miliony radiobudíků a k tomu ještě přes dva miliony mobilů, které mají funkci FM rádia. V 58 tisících případech mají bavorské domácnosti DAB přijímače. Přijímačů pro internetový poslech nalezneme 33 tisíc.

Průzkum Funkanalyse Bayern si nechal už po dvacáté zpracovat mediální úřad Bayerische Landeszentrale für neue Medien a bavorské televize a rádia od společnosti TNS Infratest MediaResearch. Ohledně vybavenosti rozhlasovými přijímači se údaje získávaly od 23 tisíc respondentů, mezi nimiž bylo zhruba dva tisíce mladých od čtrnácti do devatenácti let. Letos poprvé byli do průzkumu zahrnuti cizinci ze zemí EU, kteří žijí na území Bavorska.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,