Frekvence 1 přináší blogy moderátorů a podcast

Dříve internetové stránky Frekvence 1 nabízely jen skromné informace o programu, moderátorech a nějaké fotografie. Nyní se ale blýská na lepší časy. Frekvence 1 se totiž rozhodla následovat svoji sestřičku Evropu 2 a nabídku svých služeb rozšiřuje. Od srpna 2003 nabízí své webové stránky se zcela novým designem a nedávno přišla s dalšími novinkami.

V těchto dnech najdete na webu www.frekvence1.cz dvě zcela nové rubriky – podcasting a blogy moderátorů. Věnujme se nejprve blogům. Pokud jsou Vašimi oblíbenými moderátory Tomáš Kraus (Krásné ráno, národe), Jitka Astrerová (Sexy život), Laďka Něrgešová (Na titulní straně) a Luboš Xaver Veselý (Křížový výslech), rozhodně si přijdete na své. Můžete sledovat jejich každodenní život s trápeními i radostmi.

Tolik k blogům a nyní se podrobněji věnujme podcastingu. O této službě jsme již v našem dřívějším článku psali. Jen stručně si připomeňme, o co se jedná. Podcasting neboli jednoduchý software, který napsal roku 2004 Adam Curry, umožňuje automatické stahování rubrik z vysílání rádií přímo do Vašeho počítače. Již delší dobu tuto službu poskytuje například Český rozhlas či Evropa 2.

Z počátku nesla tato rubrika na webu Frekvence 1 název Best of… Obsahovala pouze po jedné ukázce z rubrik Jan Kraus a blondýna, Imitátor Petr Jablonský, Snídaně u Novotných a Špeky Haliny Pawlowské. Nyní je ale podcasting denně aktualizován a navíc se jeho nabídka rozšířila o další rubriky: Novinky na videu a Mediální hujer Petr Čtvrtníček. Všechny již zmiňované ukázky jsou v tradičním formátu mp3 a velmi dobré kvalitě. „Rubriky našich šoumenů jsou v ranním vysílání Frekvence 1 velmi populární, a
proto jsme se rozhodli je zpřístupnit všem posluchačům i přes internet,“
uvádí Barbora Tachecí, ředitelka programu Frekvence 1.

Frekvence 1 také nabízí záznamy prestižní diskuze Pressklub, avšak v horší kvalitě. Kromě „milionáře Macka“ tak toto rádio nabízí kompletní nabídku svých „ranních šoumenů“. Od konce prázdnin Vám tento web rovněž nabízí nahlédnutí do svého zákulisí Křížového výslechu a Pressklubu. Fotogalerie na webu je tak malou náhradou webkamery.

A jak se vlastně tato služba využívá? Nejprve si stáhněte a nainstalujte RSS čtečku (podrobný seznam freewaru najdete na
http://www.stahuj.cz/internet_a_site/rss-ctecky/). Potom již stačí si vybrat rubriku, kterou si přejete sledovat, kliknout na tlačítko „PODCAST“, následně se zobrazí podstránka, jejíž internetovou adresu zkopírujete do nainstalovaného freewaru. Službu RSS nabízí také například portál seznam.cz, díky němuž můžete sledovat denně aktualizované informace z webů

Zasílali jsme dotaz na Frekvenci 1, zda-li se neuvažuje o zavedení stálé webkamery, díky níž bychom byli blíže moderátorům a zákulisí. Bára Tachecí nám odpověděla: „Webkamera – shodou okolností ji samozřejmě máme a dokonce funkční. Vtip je v tom, že naši moderátoři byli s kamerou trošku nesví, byli z ní nervozní, začali se víc „bát“, jestli dobře vypadají, než aby se soustředili na to, jak míchají muziku a moderují – to je jediný důvod, proč jsem ji zatím nechala zakrytou, aby se zklidnili. Do budoucna s tím ale určitě počítáme…“

Dnešní weby rádií nám nabízí mnohé věci, o kterých se nám mohlo v minulosti jenom zdát. budoucnost rádií se musí uplatnit ve větší míře i na internetu, chtějí-li udržet krok s tímto médiem. Dnešní generace je mnohem náročnější. Další vývoj nám rozhodně ukáže stále vzdálená digitalizace televizního a rozhlasového vysílání.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .