Studenti prý ztrácejí zájem o blogy

topzineNejvětší boom zažívaly blogy v roce 2008, od té doby však mezi lidmi ve věku 18-29 let o tento fenomén klesá zájem. Informaci přinesl studentský portál Topzine.cz.

Například internetové stránky Blog.cz patří mezi desítku nejnavštěvovanějších, v prosince však byla jeho návštěvnost podle agentury NetMonitor o 4% nižší. Podobný trend lze vypozorovat i v zahraničí, britský list The Independent přichází s tím, že mladí lidé dávají přednost sociálním sítím.

Podle dat Eurostatu z roku 2008 využívalo internet ke psaní vlastního blogu průměrně 14% studentů starších 16 let v zemích Evropské unie, u nás to bylo jen 8%. Skupina 200 studentů ČR vede svůj vlastní internetový magazín Topzine.cz, v jeho řadách se právě objevují i bývalí blogeři.

Krátce po tom, co jsme loni v květnu v osmičlenném týmu uvedli Topzine.cz do provozu ve veřejné beta verzi, jsme ke spolupráci vyzvali několik předem vytipovaných blogerů. Pro většinu z nich je náš magazín lepším kanálem k prezentaci své tvorby než původní blog. Navíc získají praxi a načerpají znalosti  svých starších kolegů a potkají zajímavé osobnosti,“ uvedl zakladatel a koordinátor projektu Martin Peška. Více informací najdete na webu projektu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .