Škoda za nelegální stahování – až 10 mld eur ročně

internetwwwmalyEvropané v roce 2008 stáhli z internetu nelegálně hudbu, filmy a další soubory celkem za deset miliard eur. Podle studie, kterou si nechaly zpracovat nahrávací a distribuční společnosti, by se mohla škoda způsobená nelegálním stahováním dostat až na 240 miliard eur. Informovala o tom agentura ČTK, která cituje závěry Mezinárodní obchodní komory.

Kvůli digitálnímu pirátství přišlo podle studie v EU v roce 2008 o pracovní místa 185.000 lidí. Do roku 2015 pak bude tato ztráta činit 1,2 milionu příležitostí. „Pro nás je sdílení jiným označením pro krádež,“ uvedla podle ČTK Agnete Haalandová, šéfka Mezinárodní herecké federace. Zjištěná čísla chtějí zadavatelé ukázat také Evropskému parlamentu a přimět evropské poslance, aby se těmito otázkami zabývali.

DALŠÍ INFORMACE:
Filmové trháky online, česky a jedním kliknutím
Vážně je nelegální stahování tak škodlivé?

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. Edison

    Toto su len hypoteticke skody vypocitanie na zaklade ceny ilegalne stiahnutej hudby. Velka vacsina tychto ilegalnych stahovacov by si tu hudbu a filmy nekupila, ak by museli za to platit. Realny usly zisk je teda mensi o niekolko radov, ako uvadzaju.

    1. juko

      Presne tak, súhlasím s Vami. Ja som tie hodnoty, čo uvádzajú, aj spochybnil v následnom blogu – klik sem :-)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .