Online zpravodajství stačí jen 2% konzumentů

internetwwwmalyV USA se výhradně na online zpravodajství spoléhá překvapivě velmi nízké procento, říká studie. Dle aktuální studie organizace Pew Internet & American Life Project se většina dotazovaných konzumentů spoléhá na informace z vícero zdrojů.

Na prvním místě je v USA televize, za ní následuje internetové zpravodajství, lokální noviny a celonárodní (federální) noviny. 39% dotazovaných online zpravodajství nesleduje vůbec, mladší dotazovaní pak využívají jako zdroj k získávání nových informací i sociální sítě.

Online zpravodajství používá 61% obyvatel USA, z toho však jen 2% nevyužívají také jiný zdroj. Relevance tohoto čísla pro náš trh je velmi diskutabilní – průměrný občan USA stráví denně před televizní obrazovkou 4 hodiny a 39 minut, bylo by tedy s podivem, pokud by během tohoto času nezachytil také televizní zpravodajství. Z dalších zdrojů pak lokální tisk uvedlo jako svůj zdroj 50% a celonárodní tisk 17% respondentů.

Z uživatelů, kteří spoléhají na internetové zpravodajství, si 56% vybírá specializované portály, nikdy však samostatně. Většina se spolehne na informace z 2-5 různých zdrojů. Zajímavá jsou také čísla, kterých dosahují sociální sítě: 17% uživatelů ve věku 18-35 let sleduje news feed některého ze zpravodajských portálů na Twitteru. V rámci všech věkových skupin pak Twitter používá jako svůj informační zdroj jen 4% respondentů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .