Odejde Google z Číny kvůli cenzuře?

subjekt-googlePraktiky čínského režimu začínají překážet největšímu vyhledávači na světě. Google, který byl terčem kritiky za to, že se podřídil cenzurním pravidlům při svém vstupu na čínský trh, nyní zvažuje, že tuto oblast opustí. Informuje o tom agentura ČTK. Důvodem je zejména stále silnější cenzura, která vládne čínskému internetu.

K překvapivému oznámení firmu údajně vede útok na emailové účty čínských aktivistů za lidská práva, Googlu ale vadí i celkový přístup, jakým se čínské úřady k vyhledávání staví. ČTK připomíná i fakt, že Google v Číně dlouhodobě výrazně zaostává za společnosti Baidu. Svou pozici se chtěl pokusit vylepšit zmírněním filtrace politicky citlivých hesel jenže se svým požadavkem logicky nemůže uspět.

Oznámení Googlu přichází v době, kdy kvůli cenzuře čínského internetu roste napětí mezi Čínou a USA. Ministryně zahraničí USA Hillary Clinton se chystá příští týden oznámit, jakým způsobem chtějí Spojené státy pomoci lidem v celém světě zajistit si necenzurovaný přístup k internetu, dodává ČTK.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: , , , ,