Japonští politici nesmí na Twitter a Facebook

internetjaponskoStejně jako třeba Českou republiku i Japonsko čekají předčasné volby. Zatímco u nás se politici s prkenným nadšením vrhají na Facebook (Twitter je zatím nezajímá), v zemi vycházejícího Slunce mají politici globální síť zapovězenou. Informovala o tom agentura AFP.

Zákon v Japonsku politikům zakazuje po startu předvolební kampaně (18. srpna) v podstatě jakoukoliv činnost na internetu (blogy, e-maily, videa, atp.). Tento zákon pochází z roku 1950 a omezuje během kampaně distribuci materiálů na předem stanovená místa, jako jsou například předvolební shromáždění. Volební agitace tak v technologicky vyspělém Japonsku stojí hlavně na konzervativních způsobech komunikace.

Tento stav se však logicky nelíbí mladým voličům, kteří se cítí být izolováni. „Nemožností internetové kampaně ztrácejí japonští politikové reálnou šanci pokusit se vzbudit zájem mezi mladými voliči,“ říká profesor Jeff Kingston, šéf asijských studií na tokijské Temple University. „Při poslední (prezidentské) kampani ve Spojených státech byl internet nesmírně důležitým nástrojem k aktivizaci mladých voličů, naopak při posledních volbách zde odevzdala svůj hlas pouze třetina mladých,“ dodal.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .