Co se stane s YouTube po 13. březnu?

youtube-skrvnaMáte starší verzi internetového prohlížeče a bojíte se, že  napříkad po 13. březnu vám přestane fungovat portál YouTube? Přinášíme vám bližší informace.

Už delší dobu se při spuštění domény youtube.com zobrazuje  uživatelům starších prohlížečů (třeba Internet Explorer 6) hlášení o skončení podpory zastaralých softwarů a doporučuje instalaci novějších verzí. Zeptali jsme se tak přímo společnosti Google, která server YouTube provozuje, jak se případné omezení uživatelů dotknou.

Videoportál YouTube v rámci starších verzí prohlížečů v žádném případě nepřestane fungovat, uživatelé budou nadále moci hledat a prohlížet videa,“ ubezpečila nás Lucie Felcmanová, Consultant Grayling, a ozřejmila nám důvody, proč k tomuto kroku bylo přistoupeno: „Internet jde dopředu velmi rychle, a tak jsou zlepšení a nové funkce vyvíjeny pro poslední a nejrychlejší verze prohlížečů, aby jejich využívaní bylo pro komunitu YouTube snadné a pohodlné.“

PŘECHOD K NOVĚJŠÍ PROHLÍŽEČŮM DOPORUČUJE I TV NOVA:
TV Nova připravila webový prohlížeč pro diváky

Pokud tedy využíváte novější prohlížeče, budete moci kompletně využívat jak všechny stávající, tak zejména nové funkce, jež nejen teď ale i v budoucnu web YouTube.com nabídne. Co se ovšem stane, pokud bude někdo chtít setrvat u starší verze prohlížeče a přesto navštíví web: „V opačném případě bude mít pravděpodobně problém s využíváním pokročilejších a nově přidaných funkcí, jako je například možnost nahrávat více videí najednou,“ dodává Lucie Felcmanová.

youtube_13-03

Uživatelé starších webových prohlížečů se nemusí bát,
i příští týden by jim YouTube měl fungovat. Pro zvětšení klikněte myší.

Autor článku:

Komentáře (22)

 1. Pochvala

  Sice je to otázka mimo mísu, nicméně mě zajímá jedna věc, na kterou bych se rád ostatních diskutérů zeptal: Jakej prohlížeč preferujete vy? Já používám Google Chrome, důvodů pro to mam několik. Prvním z nich je, že Chrome je podle mě nejintuitivnější a nejpřehlednější co se týká ovládání, pak mi na něm vyhovuje velká flexibilita. A zapíral bych, kdybych nepřiznal, že hodně důležitá je pro mě rozsáhlá možnost perzonalizace, a teď mam na mysli opravdu rozsáhlej výběr z mnoha skinů, který mi umožňujou odpoutat se od toho pořád trochu šedýho rostředí Windows XP :-)

  1. Jose

   1) Operu 10.10 /stále/
   2) Firefox 3.0 /občas/
   3) Internet Explorer 7.0 /velmi zřídka/

   Nic jiného.

  2. Barka

   Opera 9.64

  3. Angelic

   Daleko více skinů (v řádech stovek, možná tisíců) rozčleněných do desítek kategorií nalezneš v doplňku nazvaném Personas v Mozille Firefox. Je zdarma ke stažení na internetu.

  4. Jose

   Alespoň, když se o tom začalo mluvit jsem využil situace a aktualizoval si Firefox na 3.6. Asi ten Chrome zkusím, ale kolega z práce ho měl a hrozně na něj nadával a dal ho pryč. Sice Chrome pochválil, že je rychlý, jednoduchý a přehledný, ale spoustu stránek, kam chodí, mu vůbec neotevřel. Což je možné, protože například chodím i já pravidelně, na dvoje stránky, které mi neotevře ani Internet Explorer ani Opera, ale jenom Firefox. Proto i když používám normálně a běžně, na vše Operu. Mám z těchto důvodů právě i Firefox a Internet Explorer. Prostě oba jen speciálně, přesně, jednoúčelově, na něco.

  5. Pochvala

   to je to, co mě mrzí. Že některý stránky sou optimalizovaný jenom pro určitej prohlížeč. Ale naštěstí naprostá většina je „srozumitelná“ pro všechny.

  6. Jose

   Tak jsem ten Chrome fakt nainstaloval. No, je rychlý, je jednoduchý a je přehledný. Zároveň bych, ale řekl, že je značně nepovedený a humpolácký, co udělám v Opeře na jeden klik, u Chrome musím, tak na tři, což mne obtěžuje. Základní Skin v kterém se to stáhne mi přijde hodně ošklivý. No, ale to si lze vyměnit asi moc dobře vědí proč, jich nabízí tolik. Nejspíše tu implicitní hnusnost nepoužívá, vůbec nikdo. Z počátku jsem myslel, že to ihned zase odinstaluji, tak to na mne dělalo negativní dojem. Na konec jsem se rozhodl, že ho tam chvilku ponechám, ale žádné nadšení z něj tedy nepociťuji. Stále si myslím, že Opera i Firefox jsou mnohem uživatelsky příjemnější.

  7. Jose

   Jinak vím, že někteří kolegové z práce používají SAFARI, to jsem nikdy ani nezkoušel. A já jsem zkoušel ještě kdysi před Firefoxem a Operou. Tohle http://www.slunecnice.cz/vyhledavani/?qs=Netscape&search.x=0&search.y=0 ale nijak mne to neuchvátilo. Takže v podstatě mně ta Opera vyhovuje a stačí. Mám tedy teď nainstalovanou Operu, Firefox, Internet Explorer a Chrome. Ale v podstatně stejně pojedu dál jen v Opeře. Ten Chrome mi nejspíše vůbec na nic nikdy nebude. A Firefox potřebuji k vůli pár stránkám, která mi Opera neotevře, viz. výše. Oni říkají, že jsou různá jádra, TRIDENT to používá Internet Explorer, GECKO, to používá Firefox a WEBKIT to používají Opera, Safari a Chrome. Takže jsem tou instalací Chrome, zcela nic nezískal. Ale byl jsem zvědavý, když tedy na něj přišla řeč.

  8. Pochvala

   Na druhou stranu, mnohem příjemnější je základní bledě modrej vzhled Chromu než šedej jako ve Firefoxu nebo Exploreru ;-)

  9. Jose

   Tak jsem si mimochodem aktualizoval Operu z 10.10 na 10.51 a to jsem rozhodně neměl dělat, ta 10.51 je pěkně nepovedená a to jsem o tom sháněl informace a snad to má být dokonce finální verze, no, to tomu dali tedy na frak, zlatá 10.10. Oni píšou, že v 10.51 odstranili ,,bugy“, ale spíše bych řekl, že je tam nasekali. 10.10 mi chodila bezproblémově. 10.51 dělá hrozný sprostosti. Budu muset používat Firefox než s tou Operu něco, provedou. Ta nová verze je pomalu k nepoužívání. Velmi nepovedené.

  10. Barka

   Já jsem nikdy nic jiného než Operu nepoužíval a ty starší jsou lepší. Můj názor.

  11. Jose

   No, jo, říkáš, že máš 9.64 tak si jí tam rozhodně nech. Já mám v jednom PC ještě starší, tuším, že 9.26 nebo tak nějak, musel bych se podívat… V tomhle PC jsem měl 10.10 ta byla taky naprosto v pohodě. Jediný problém nebyl. Nijak to obvykle s aktualizacemi nepřeháním a nevím, co mne to napadlo, no aktualizoval jsem jí na poslední a údajně finální, tj. poslední této řady 10.51 a to je tedy fakt humus. Opravdu humus. Nejde to používat. Mimochodem jsem se o tom zmínil kolegovi z práce a ten říkal, že jiný kolega to udělal asi den, dva přede mnou a že byl taky zděšen a udělalo mu to zle. No nic. Používat to nejde. Odinstalovávat se mi to zatím nechce. Počkám jestli nevydají nějaké opravy, protože tohle není možný aby mysleli vážně. Tak používám zatím, poslední Firefox, je v pohodě. A v ostatních dvou PC jsem nechal prostě staré verze. Opery. Ta 10.51 se vůbec nepovedla, nemůžu si pomoci.

  12. Barka

   Mě třeba vůbec nevyhovuje nový Winamp, tak jsem tam dal ten primitivní a šlus. A ještě
   jedno k tobě . Já tak jako ty mám z Facebooku mrazení v zádech , protože něco tak
   stupidního snad není možné ani vymyslet.

  13. Jose

   Tak mně taky vyhovuje starší WinAmp a taky ho používám, na nový kašlu. No já nejsem nijak proti takovým komunikačním programům jako je třeba ICQ, to byla v určité době, tak třeba v roce 1998 skvělá věc. Ještě tak verze 2003 docela šla. Ale pak, když se objevilo Skype, tak už to doprasili všechno. No Facebook ? To už mi jen připomíná Orwella. Každej vůl prostě bude běhat v kapse s mobilem, takže kde, kdo ví, kde zrovna je. Všichni naházejí fotky a všechny svoje názory a nápady na Facebook, včetně všch svých známých a zálib a všeho. A jen to stačí sesbírat. Celé lidstvo v krabičce. Podle toho pak vyrobit osnovy a prodej atd. A nás asi odstřelej. Ne je mi to osobně trošku odporný. Už to přeháněj.

  14. Barka

   Já mám na net malé nároky. Stahování, učivo, rádia a elektronika a mail. Občas něco
   vyhledám, autobusové spojení atd. Jinak to může jít do kelu i s přiblblou komunikací.
   Ještě jsem nepochopil blbce, co hrají ty bojové hry. Tak ti už nemají v hlavě ani seno.

  15. Jose

   No, já jsem původně chtěl PC jen na dokumenty, dělat si grafy kolik platím elektřinu a kdy a jak a co se opravovalo na autě atd. Jen prostě databáze domácnosti, co kde kdy abych to neměl na milionu papírku, po zásuvkách, po celém bytě. To byl prvotní účel. Pak protože jsem defakto žil v 4 městech této republiky, vzdálených od sebe třeba 400km a protože ve všech, mám spousty výborných přátel, tak na posílání e-mailů a komunikaci s nimi. No a na muziku samozřejmě, tedy abych se dočetl, co kdy a kde, kdo vydal atd. Poslechl si nějaké vzorky atd. To byly 3 účely. Nikdy v životě mě nenapadlo, že budu taky hrát nějaké hry, třeba nějaké strategie nebo jestli znáš českou logickou, Rybičky, děsný hit, kdysi. Atd. No a už vůbec mě nikdy v životě nenapadlo, že se budu vykecávat, na nějakých serverech. No, ale stalo se to. Asi jsem nějakéj ukecanej. Jak jsem zjistil.

  16. Barka

   Prostě máš rád hudbu,takže píšeš.Net je dobrá věc,ale jen v rozumných mezích.

  17. Jose

   Ovšem tato posledná udalost ohledně Facebooku mne doopravdy pobavila http://www.lupa.cz/clanky/nestle-greenpeace-a-krizove-pr-na-facebooku/ koukám, že fialové krávy se neumějí chovat a budou mít smůlu. Tak vždy jsem dával přednost Orionu. Nyní už mám čokoládu lákařem zakázánu, tak už je to jedno, má moc purinů a to nesmím. V každém případě fialové krávy si dobře neběhly. Zajímavý článek.

  1. Pochvala

   Naprostej souhlas! Já používám výhradně Chrome, Explorer jenom pro e-banking,protože psali, že podporujou jenom Explorer a z hlediska bezpečnosti je to proto nejjistější. Jinak máme nainstalovanou i Mozillu, ale tu sem v životě nepoužíval, připadá mi daleko složitější a nepřehlednější než Explorer. S Operou nemam zkušenosti vůbec žádný. V současnosti mi připadá Chrome pro svojí jednoduchost, přehlednost a naprostou intuitivnost nejlepší prohlížeč.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .