VideoDiář: Nebude Prima 2 „odpaďák“?

radiotv-archiv4Rok 2009 bude pro stanici Prima přelomový, především proto, že spustí své dva nové kanály. Sice o nich mnoho není známo, ale z různých prohlášení a činů stanice si lze leccos odvodit…

Když spustila Nova před více než rokem svůj druhý kanál, dostal přezdívku „odpadkový“. Prima již od počátků tvrdí, že její dva nové kanály takové nebudou. První z nových kanálů (s pracovním názvem „Prima Klub“), jenž získal provozovatel za sjednocení regionálních televizí pod jednu hlavičku, bude zaměřen na ženy. Už nyní se „dá vytušit“, že velké množství nových pořadů, které Prima anoncuje, je zřejmě připraveno právě pro „Prima Klub“. „Naučte se mít ráda!“ by mohl být jedním z nich. Pomůže ženám zvednout si sebedůvěru bez plastických operací.

Zajímavějším kanálem by mohla být „Prima 2“, bonusová licence by se mohla zaměřit na labužníky amerických seriálů. Sám generální ředitel Marek Singer naznačil v rozhovoru pro Lidové noviny, že pro tento kanál by byl jako stvořený například seriál Hrdinové. V poslední době Prima oznámila zakoupení hned několika amerických sitcomů: How I Met Your Mother, The Big Bang Theory, 30 Rock a další. Vzhledem k tomu, že Prima tyto seriály dosud nevysílala a „Prima 2“ nemá být reprízovým kanálem, je zřejmé, že se tyto sitcomy mohou stát součástí programového schématu „Dvojky“. Podobně však smýšlí také Nova Cinema, například premiéra další řady seriálu Útěk z vězení by mohla být nasazena právě na filmový kanál Nova Cinema do hlavního vysílacího času, dostala by lepší čas, než který je jí nyní stanice Nova schopna nabídnout.

Pro fanoušky animované Futuramy, od tvůrce Simpsonů Matta Groeninga, by to ale nebyla dobrá zpráva. Digitalizace sice v příštím roce zasáhne více než polovinu obyvatelstva ČR. Problémem je, že na Moravě se digitalizace dočkáme až později. Sice budou nové kanály povinnou součástí základního balíčku kabelových televizí, i tak to nemusí být hned od začátku (viz současná situace například se Z1 a DigiTV). Zbývá jen doufat, že se Futurama objeví na „normální“ Primě… Více informací slíbila Prima sdělit v polovině ledna.

Futurama – trailer na třetí film „Bender’s Game


Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .