TV Metropol má novou licenci. Původní dluhy platit nemusí

metropol-studio-651

Pražská informační televize Metropol může pokračovat ve vysílání pod novou licencí, s novým investorem a patrně i novými cíly. Původní licencovaná společnost, kterou financoval zesnulý miliardář Luboš Měkota, zanechala po sobě dluhy ve výši přibližně 80 milionů korun. Nový majitel si z původní televize ponechal pouze značku a částečně zachová i koncept.

Je celkem pochopitelné, že nový majitel televize nehodlá platit dluhy, které nezpůsobil. Stačí, aby si požádal o novou vysílací licenci, která je nárokovatelná a může plynule pokračovat ve vysílání, jakoby se nic nestalo. Věřitelé a dodavatelé původní televize Metropol ale zřejmě nebudou mít klidné spaní.

Televizní digitalizace přinesla na trh mnoho zajímavých benefitů. Jedním z nich je fakt, že vysílací licence se stala nárokovatelná. O úspěchu vašeho podnikání tedy nerozhoduje regulační rada, ale vaše vlastní schopnosti. Chcete vysílat? Stačí požádat…

Na druhou stranu je tento benefit i lehce zneužitelný, jak ukazuje i případ televize Metropol. Samotná licence dnes už nemá téměř žádnou trhovou hodnotu. Pokud nasekáte dluhy, nemůžete se spoléhat, že je za vás někdo jiný zaplatí jen díky tomu, že vlastníte vysílací licenci.

Můžeme jen doufat, že nová televize Metropol se už bude chovat líp a pokud náhodou neuspěje, nezanechá po sobě ani další dluhy.

Autor článku:

Komentáře (2)

    1. juko

      Ano, je to tak. Když potřebujete novou licenci, stačí zaplatit správní poplatek, a můžete vysílat. Samozřejmě, musíte se ještě domluvit s operátorem multiplexu. Licence už místo v multiplexu negarantuje.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: