Rádio Kroměříž získalo frekvenci 88,2 FM pro Uherské Hradiště

Vysílací rada udělila Rádiu Kroměříž v pořadí třetí terestrickou licenci na frekvenci 88,2 FM pro Uherské Hradiště. Posluchači mohou tuto stanici momentálně poslouchat na 103,3 FM v Kroměříži a 107,0 FM ve Zlíně.

Prosklené vysílací studio Rádia Kroměříž. Ilustrační foto poskytlo Rádio Kroměříž

Prosklené vysílací studio Rádia Kroměříž. Ilustrační foto poskytlo Rádio Kroměříž

Původně internetová stanice si dne 12.12.2017 připomněla páté výročí zahájení vysílání. Postupně naplňuje své ambice proniknout do FM éteru prostřednictvím několika frekvencí.

O pokrytí Uherského Hradiště prostřednictvím frekvence 88,2 MHz požádalo vedení stanice na začátku prosince. Nynější udělení licence znamená, že provozovatel může zahájit vysílání jakmile rozhodnutí nabude právní moci.

Programový ředitel stanice Miroslav Karásek ještě v prosinci uvedl, že v případě příznivých okolností by mohla být nová frekvence spuštěna na jaře 2018.

Našemu regionu se ostatní rozhlasové stanice věnují jen okrajově, my našim posluchačům nabízíme, troufám si říct, kompletní informace jak z hlediska zpravodajského, tak kulturně společenského,“ zdůraznil opakovaně v minulosti vedoucí programu Rádia Kroměříž.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .