Radio Kroměříž oslavuje 5. narozeniny. Původně internetová stanice chystá třetí vysílač

Dnes, tedy v úterý 12. prosince si regionální Radio Kroměříž připomíná páté výročí zahájení vysílání, tehdy ještě jako čistě internetová stanice. Celý projekt měl však ambice získat i klasickou FM frekvenci, což se mu podařilo.

Archivní foto z oslav 1. výročí Radia Kroměříž v roce 2013. Zdroj: www.radiokromeriz.cz

Archivní foto z oslav 1. výročí Radia Kroměříž v roce 2013. Zdroj: www.radiokromeriz.cz

Dva FM vysílače už běží, třetí se připravuje

V současnosti má už dvě frekvence – 103, 3 FM pro Kroměřížsko a 107, 0 FM pro Zlínsko. Nyní žádá o třetí frekvenci v Uherském Hradišti 88, 2 FM, kterou by v případě příznivých okolností spustilo na jaře 2018.

Radio Kroměříž začalo vysílat symbolicky dne 12. 12. 2012 a bude to rovných pět let, co se snaží propojovat se s místními lidmi z regionu a držet se sloganu: Jsme si blíž! Vysílání Radia Kroměříž je zajišťováno z proskleného prostoru Restaurace a Kavárny Scéna v Kroměříži, a lidé tak můžou pozorovat živé vysílání a komunikovat s moderátory.

Radio Kroměříž má i vlastní redakci a připravuje zpravodajství a kulturní tipy na svých webových stránkách radiokromeriz.cz.

Narozeninový dárek každou hodinu

V rámci narozeninového dne zazní dnes ve vysílání každou hodinu narozeninový signál, a ten, kdo ho jako první vychytá, a bude mít originální narozeninové přání, dostane láhev sektu!

Našemu regionu se ostatní rozhlasové stanice věnují jen okrajově, my našim posluchačům nabízíme, troufám si říct, kompletní informace jak z hlediska zpravodajského, tak kulturně společenského. Spolupracujeme s městskými a obecními úřady, kulturními institucemi, sportovními kluby, s policií, hasiči i záchrannou službou, a velmi operativně a rychle informujeme o aktuálním dění na Kroměřížsku nejen ve vysílání, ale i prostřednictvím sociálních sítí,“ zdůraznil opakovaně v minulosti vedoucí programu Miroslav Karásek.

Aktuální mapa pokrytí Radia Kroměříž

Aktuální mapa pokrytí Radia Kroměříž

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .