TV Óčko

Televize Óčko je první domácí hudební televizí na českém a slovenském trhu. Vysílá od roku 2002 a je velmi silnou značkou v segmentu hudebních stanic. Původně mělo jít o hudebně-divadelní stanici s dramatickou tvorbou ve večerních hodinách. Nakonec se tato značka vyprofilovala jako čistě klipová stanice pro mladé diváky. Óčko vysílá proud videoklipů a lifestylové pořady vlastní tvorby. Je součástí mediální skupiny Mafra, která na českém trhu vlastní i rozhlasové stanice Expresradio a Classic FM a řadu tištěných titulů včetně deníků Mladá fronta DNES a Lidové noviny.

ockotv

ZÁKLADNÍ INFO

Typ programu: Hudební, life-style

Adresa: Karla Engliše 519/11, Praha 5 – Smíchov

URL: http://www.ocko.tv
E-mail:
ocko@ocko.tv
Archiv vysílání: http://ocko.tv/archiv/
Facebook: Oficiální profil TV Óčko

Provozovatel: Mafra, a.s.
Platnost od: 23. 05. 2002
Licence do: 22. 05. 2014
Placený program: NE

TOP 5 – Články

Óčko chce být stylové a tak angažovalo Rudu z Ostravy
Hudební televize Óčko je zřejmě málo stylová, chce se víc přiblížit lifestylu po vzoru konkurenční MTV ze stáje Nova Group. Alespoň tak to vidí její nový šéf Štěpán Wolde. I proto se na Óčku objeví Michal Kavalčík alias Ruda z Ostravy. A Rada pro rozhlasové a televizní vysílání může preventivně začít zkoumat vysílání. Tedy pokud bude Ruda předvádět to co dělá na Frekvenci 1.

Šéf agentur Atmedia a Media One Štěpán Wolde povede televizi Óčko
Nejznámější česká hudební televize Óčko po devíti letech mění generálního ředitele. Jiřího Balvína střídá Štěpán Wolde, který stanici obchodně podporoval v roli šéfa agentury Atmedia, čímž zlepšil její hospodaření. Wolde dál povede i agenturu Media One, kterou sám vlastní.

Radim Pařízek, majitel Rádia Čas, přebírá televizní multiplex 4 od společnosti Telefónica
Dnes dochází k poměrně zásadní změně na českém televizním trhu digitálního terestrického vysílání. Český telekomunikační úřad a společnost Telefónica Czech Republic jakožto provozovatel multiplexu 4 oznamují, že celá síť frekvencí bude mít nového vlastníka. Je jim firma Digital Broadcasting, jejímž většinovým vlastníkem je rozhlasový podnikatel Radim Pařízek.

Hudební stanice Óčko s novým webem
Hudební televize Óčko si nadělí v desátém roce vysílání nové webové stránky, které budou podle jejích slov v mnoha ohledech přelomové. Po několika letech web Óčka opouští rodinu webových stránek sesterského portálu idnes.cz a bude fungovat zcela samostatně. Stránky ocko.tv budou využívat nejmodernější grafiku a pohyb po webu.

Stanice Óčko možná změní majitele, od Mafry ji chce koupit Lagardere
Mediální skupina Mafra, která stojí za vydaváním deníků MF Dnes a Lidové noviny a navíc provozuje Expresradio a Classic FM, přemýšlí o tom, že by prodala hudební stanici Óčko. Novým vlastníkem se může stát francouzská skupina Lagardére Active ČR, ta provozuje rádio Frekvence 1, Evropa 2 či Rádio Bonton. Aktuálně probíhají jednání o různých druzích spolupráce. V minulosti se Lagardére ucházelo o licenci na digitální programy TF1 a TE2.

VYSÍLAČE

  1. [DVB-T] Multiplex 3 Síť 3 Multiplex CDG
  2. [DVB-S] Astra 23,5°E – SR 27500, FEC 3/4
    12 168 MHz – neplacený program, polarizace vertikální

Náhled grafiky


Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .