Spektrum

Spektrum je oblíbený dokumentární kanál a vůbec jeden z prvních doku programů na českém a slovenském trhu. Původně vysílal pod značkou Max1. Nyní je dostupný v nabídce většiny kabelových společností a satelitních platforem a působí v regionu střední Evropy. Společnost Chello Central Europe na českém trhu nabízí ještě druhý program značky Spektrum – televizi pro kutily Spektrum Home.

spektrum_01

ZÁKLADNÍ INFO

Typ programu: Dokumenty
Jazyk: Česky, slovensky

Adresa: Pobřežní 620/3, Praha 8 – Karlín

URL: http://www.spektrumtv.cz/
E-mail: infocz@chellocentraleurope.com
Archiv vysílání:
Facebook: Oficiální profil Spektrum

Provozovatel: Chello Central Europe
Vysílá od: 01. 03. 2001
Licence: http://www.rrtv.cz/cz/files/lic/1492849.pdf

TOP 5 – Články

Spektrum Home nahradí TV Deko v polovině dubna
Výraznou změnou projde 15. dubna TV Deko, tímto dnem dojde ke změně názvu na Spektrum Home a provozovatel posílí značku dokumentární stanice Spektrum. “Od pátku 15. dubna 2011 spustíme v Česku a na Slovensku novou tematickou stanici SPEKTRUM HOME z rodiny Spektrum, která ke stejnému datu plně nahradí dosavadní kanál Deko. Značka TV Deko tím zanikne,” uvedl Jakub Švestka, ze společnosti Chello Central Europe s.r.o.

Spektrum od srpna v novém a v HD
Výrazná změna kanálu Spektrum připomene 15. narozeniny, tento dokumentární program vysílá od svého vzniku v prakticky nezměněné formě. Připomeňme, že Spektrum nahradilo na našem území dokumentární program Max 1 v březnu 2001. Stanice Max 1 byla dostupná už od roku 1994.

Kateřina Kalistová: Je nejvyšší čas na diskusi o komunitních rádiích
Přinášíme vám druhou část rozhovoru s předsedkyní Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Kateřinou Kalistovou. Jak se dívá na nápad sloučit RRTV a radu Českého telekomunikačního úřadu. A jakou šanci na vznik mají komunitní rádia? Může rada zasáhnout do sporu dvou neziskových rádií, které používají shodný název? Předsedkyni Rady zpovídali Juraj Koiš a Jakub Bouček.

Začínají podzimní satelitní hody: CS Link i Skylink přinášejí nové kanály
Příjemné poprázdninové překvapení připravil pro všechny své klienty satelitní operátor CS Link. Na začátek září zdarma zpřístupnil pro všech svých více než 350 tisíc klientů celou programovou nabídku včetně prémiových kanálů. Dává jim tam ochutnat ze svého menu, které právě na začátku tohoto měsíce obohatil o devět nových stanic. Konkurenční Skylink také nezahálí a slibuje několik významných překvapení od 1.října. Na své si přijdou i zájemci o vysílání ve vysokém rozlišení.

Nevkládejme do rozhlasové digitalizace přehnaná očekávání
Digitalizace rádií není zatím u nás ani ve hrubých obrysech. Očekávání jsou ale značná – zejména posluchači a potenciální provozovatelé, kteří jsou teď mimo rozhlasový trh, vkládají do digitalizace značné naděje. Jenže vyplatí se v budoucnu rozjíždět něco, co se nevyplácí už teď?

VYSÍLAČE (SD)

 1. [DVB-S] Intelsat 1°W – SR 27500, FEC 3/4 (DigiTV)
  12 563 MHz – placený program, polarizace vertikální
 2. [DVB-S] Thor 6 (0,8°W) – SR 27500, FEC 7/8 (freeSAT by UPC Direct)
  11 727 MHz – placený program, polarizace vertikální
 3. [DVB-S] Astra 23,5°E – SR 27500, FEC 5/6 (CS Link)
  11 876 MHz – placený program, polarizace horizontální

VYSÍLAČE (HD)

 1. [DVB-S] Astra 23,5°E – SR 27500, FEC 3/4 (Skylink)
  12 109 MHz – placený program, polarizace horizontální,
  jen pro karty IRDETO a IRDETO ICE

Náhled grafiky

V roce 2011 prošla stanice rebrandem, nabízíme jingly do tohoto roku

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .