R1 Lyra

r1lyra

ZÁKLADNÍ INFO

Typ programu: Regionální
Jazyk: Český

Stanice z technických důvodů přerušila vysílání

Adresa: Popovická 32, Děčín – 23

URL: http://www.r1lyra.cz/
E-mail:
Archiv vysílání:
http://www.youtube.com/user/r1lyra
Facebook:
Oficiální profil R1 Lyra

Provozovatel: TV Lyra, s.r.o.
Platnost licence od: 21. 10. 1997
Platnost licence do:
Licence:

TOP 5 – Články

RTA trvá na regionálním vysílání na Primě, Polar chce do lokálního DVB-T
Regionální televize sdružené pod pětici provozovatelů se značkou RTA požadují zachování stávajícího modelu odpojovaného regionálního vysílání na hlavním programu TV Prima. Záměr provozovatele o změnu názvu programu na Prima Family vidí studia jen jako snahu „zbavit se závazků k regionálním vysilatelům“.

Dnes startují tři digitální sítě z Kletě, zítra jedna na Trutnovsku
Televizní signál z nově spuštěných digitálních multiplexů se během dneška a noci na zítřek objeví na jihu i severovýchodě Čech. Veřejnoprávní síť 1 se nově ohlásí z vysílače Černá hora u Trutnova a nahradí tak stávající analogový program ČT2. Multiplexy 2 a 3 obohatí pozemní programovou nabídku v širokém okolí vysílače Kleť u Českých Budějovic. V tomto regionu zahajuje řádné vysílání i 1.regionální multiplex místní stanice TV Gimi.

Další obrat v nekonečném sporu o TV Vysočina
Nekonečné tahanice o vlastnictví TV Vysočina vstoupily do dalšího dějství, když ve čtvrtek 6. 9. potvrdil Vrchní soud v Praze rozsudek Krajského soudu v Českých Budějovicích. Dle tohoto rozhodnutí se podíl Regionální televizní agentury (RTA JIŽNÍ ČECHY, s.r.o.) ve společnosti Českomoravská televizní, s.r.o., jež je vlastníkem licence TV Vysočina, rovná nule.

Polovina diváků je tři hodiny denně bez Primy
Dlouhodobé spory Regionální televizní agentury s TV Prima vyústily v otevřenou válku. Společnost ovládající pět regionálních televizí, které mají sdílenou licenci s TV Prima, od pondělka začala tři hodiny denně vysílat místo celoplošného programu Primy svůj vlastní – lépe řečeno program hudební stanice Óčko doplněný o regionální informace.

Mezi Primou a Novou to jiskří kvůli regionům
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání by mohla v blízké době řešit zajímavý spor. Televize Prima zvažuje, že radní upozorní na neobvykle dobré vztahy konkurenční Novy a lobbisty Jaroslava Berky, který skupuje regionální studia, jež sdílejí kmitočty právě s Primou a dodávají jí regionální reportáže do celostátního Zpravodajského deníku. Berka chce z těchto studií vytvořit zpravodajskou síť sdruženou pod hlavičkou Regionální televizní agentury (RTA). Generální ředitel Primy Martin Dvořák se domnívá, že za Berkovou aktivitou stojí Nova, která chce Primu poškodit.

VYSÍLAČE

  1. Stanice z technických důvodů přerušila vysílání. Digitální vysílání R1 Lyra jste mohli naladit na 58. kanále, z vysílačů Ústí nad Labem – Buková Hora a Chomutov – Jedlová Hora a na kabelové televizi UPC.

Náhled grafiky

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .