Nova Cinema

Nova Cinema je druhým programem skupiny Nova, která je první celoplošnou komerční televizí nejen na českém trhu, ale i v regionu střední Evropy. Specializuje se na filmy a seriály, vysílá především akviziční tituly. Programy pod značkou Nova patří do portfolia nadnárodního investora CME a zámořské mediální skupiny Time Warner. Skupina Nova provozuje několik volně šířených i placených stanic. Vedle svého hlavního programu nabízí divákům i neplacené kanály Nova Cinema, Smíchov, Fanda a Telka. Z placených stanic provozuje sportovní kanál Nova sport a hudební stanici MTV Czech and Slovak.

nova-cinema1

ZÁKLADNÍ INFO

Typ programu: Základní, filmový

Adresa: Kříženeckého nám. 1078/5, Praha 5

URL: http://www.novacinema.cz
E-mail: dopisove@nova.cz
Archiv vysílání: http://www.voyo.cz
Facebook: Oficiální profil Novy Cinema

Provozovatel: CET 21, s.r.o.
Platnost licence od: 10. 12. 2008
Platnost licence od:
04. 09. 2023
Licence: http://www.rrtv.cz/cz/files/lic/2337222.pdf

TOP 5 – Články

Nová letos vsadila na premiéry, nabídka bude bohatší
Televize Nova včera novinářům představila hlavní programové projekty letošního jara. Ve srovnání s předchozími lety uvede mnohem víc premiér. Vsadila ale především na osvědčené projekty. Hlavním tahákem má být talentová soutěž Hlas Česko Slovenska, dva premiérové seriály vlastní tvorby a osvědčené původní tituly.

Nova Cinema uvede Amazing Race, konkurovat bude Primě Cool
Nova Cinema slibuje svým divákům, že od 16. ledna nasadí na všední večery od 19. hodin „jednu z nejúspěšnějších soutěžních reality show na světě” – The Amazing Race. Stanice se pochlubila, že ji přinese jako „první neplacený kanál v ČR“, před tím ji vysílala jen kabelová AXN. Cesta k milionovému pokladu, za kterým cestují soutěžní páry po celém světě a přes různé destinace, je plná náročných úkolů, nečekaných výzev a vyčerpávajících cest. Od jara by jí měl konkurovat legendární formát – PFort Boyard na Primě Cool.

Nova Cinema zavádí nové značení pořadů
Nové upoutávky ve vysílání Novy Cinema mají divákům usnadnit orientaci v podzimním programu, na začátku totiž obsahují hranou znělku, hlavním hrdinou je herec Matěj Sláma. Jingly pod režijní taktovkou Štěpána Vondrážky upřesňují charakter daného pořadu.

Nova chce rozvíjet pozici lídra, programově se moc neposune
Jako první představila své programové plány pro jarní měsíce trhová jednička televize Nova. Tisková konference v hotelu Corinthia Towers byla skutečně honosná. K dispozici novinářům byl celý vrcholový management televize a desítky známých osobností. Z hlediska programu se ale Nova letos tak výrazně neposune. K dispozici má jen několik původních formátů, zbytek doplní akvizicemi.

Nova Cinema odvysílala úvod Twin Peaks jako dva díly seriálu
Televize Nova Cinema nakonec přece jen odvysílala úvodní film k seriálu Městečko Twin Peaks jako dva díly seriálu. Ukázalo se, že pilotní film byl přímo distributorem rozdělený na dvě části, a televize tudíž nemusela do díla nijak zasahovat. Obě části filmu byly předěleny závěrečnými titulky a po krátkém volném bloku následovala znělka, a pak druhá část filmu.

VYSÍLAČE (SD)

  1. [DVB-T] Multiplex 2Síť 2 Multiplex ČRa
  2. [DVB-S] Astra 23,5°E – SR 27500, FEC 3/4
    12 070 MHz – volný program, polarizace horizontální

Náhled grafikyNapsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .