Euronews

Euronews je francouzský zpravodajský kanál s celosvětovou působností. Vznikl v Paříži v roce 1993 z iniciativy Evropské vysílací unie EBU, která sdružuje veřejnoprávní televize včetně České televize. Vysílá ve čtrnácti jazykových mutacích, česká mutace zatím chybí. Program Euronews je dostupný v nabídkách prakticky všech kabelových společností a vysílá i volně na satelitu.

euronews

ZÁKLADNÍ INFO

Typ programu: Zpravodajský
Jazyk: Anglicky, německy, rusky, persky, ukrajinsky, italština, španělština, portugalština, turečtina, arabština

Adresa: 60, chemin des Mouilles, 69130 Lyon-Écully, France

URL: http://www.euronews.com/
E-mail: Webový formulář http://www.euronews.com/contact/
YouTube Channel: Oficiální kanál v angličtině
Facebook: Oficiální profil Euronews

Provozovatel: SOCEMIE
Vysílá od: 01. 01. 1993

TOP 5 – Články

Panevropská zpravodajská televize EuroNews
Už čtrnáct let informuje Evropany stanice EuroNews, která se snaží být na modrém kontinentě obdobou CNN. Nejedná se ale o zcela nezávislou televizi. Smlouva s Evropskou komisí ji svazuje s EU. Podle některých kritiků je to taková smlouva o neútočení. EuroNews vysílá z francouzského Lyonu, na vysílání se ale podílí i Česká televize.

Václav Havel ovládl nejen česká, ale i světová média
Nejen česká média včera reflektovala velmi smutnou zprávu o úmrtí Václava Havla, posledního československého a prvního českého prezidenta. Televizní obrazovky včera odvysílaly mnohé vzpomínkové dokumenty, snímky a mimořádné zpravodajské programy, nadprůměrné výsledky však přinesl včerejší den i TV Barrandov, která se osobě Václava Havla vůbec nevěnovala. A jak informovala tištěná a internetová média o smrti bývalého prezidenta?

Retro Music TV a Euronews v iPhonech
Do iPhonů a iPadů se dostává zpravodajská stanice Euronews, aplikace je dostupná prozatím v anglickém jazyce, dále pak ve francouzštině a perštině. V rámci AppStore je aplikace Euronews LIVE dostupná zdarma.

Euronews a France 24 přešly na formát 16:9
Mezinárodní francouzský zpravodajský kanál France 24 zahájil v pondělí 10. ledna vysílání v širokoúhlém formátu 16:9. Širokoúhlý formát je samozřejmě vhodnější pro modernější televizory, resp. monitory počítačů. France 24 lze sledovat hned ve třech verzích (anglické, francouzské či arabském) a to přes satelit Astra (19,2 °E) a Hot Bird (13° E).

Barack Obama snímaný ČT šel do více než stovky zemí
Přenosy návštěvy amerického prezidenta BARACKA OBAMY v Praze přebíraly živě všechny významné televize světa v čele se CNN, Sky News, BBC či Euronews. Celkem šlo vysílání České televize, která zajišťovala veškeré přenosy jako hlavní broadcaster, do více než stovky zemí světa. ČTK to včera řekl mluvčí České televize LADISLAV ŠTICHA.

VYSÍLAČE (SD)

  1. [DVB-S] Astra 19,2° E – SR 27500, FEC 3/4
    12 226 MHz – volný program, polarizace horizontální

Náhled grafiky


Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .