Duck TV

Duck TV je dětský televizní kanál pro úplně nejmenší diváky. Vysílá jednoduché grafické animace doprovázené základními zvukovými efekty. Nabízí výchovní a zábavní bloky, rozvíjí poznávací schopnosti dítěte. Kanál vznikl na Slovensku pod původním názvem bebe TV, v roce 2011 byl přejmenován na Duck TV a začal fungovat mezinárodně. Je v nabídce většiny kabelových společností a satelitních platforem.

ducktv

ZÁKLADNÍ INFO

Typ programu: Pro děti
Jazyk: V původním znění

Adresa: Sevcenkova 34, 851 01 Bratislava, Slovakia

URL: http://www.ducktv.tv/sk/
E-mail: natasa.ondrova@ducktv.tv
Archiv vysílání: http://voyo.nova.cz/deti/28368-duck-tv
Facebook: Oficiální profil Duck TV

Provozovatel: Mega Max Media, s.r.o.
Vysílá od: 01. 01. 2011 (v ČR)

TOP 5 – Články

„A je to! Peníze!“ ohrožuje jazykové návyky… aneb jak se cvrček chtěl oběsit
Každých čtrnáct dní zveřejňuje Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) oficiální tiskovou zprávu, díky níž se dozvíme, na čem radní pracují a čím se zabývají. Občas se ve výstupech ze zasedání dostanou skutečně netradiční informace, například ze 13. zasedání. Dětský televizní kanál Minimax odvysílal seriál „A je to! Peníze!“, podle RRTV mohl díl z 27. března ohrozit jazykové návyky dětských diváků. V epizodě chtěl dokonce animovaný cvrček spáchat sebevraždu.

Známá hračka Igráček má svůj vlastní časopis
Časopis pro děti, „které objevují svět“, takto se charakterizuje novinka společnosti EFKO – karton. Ve vysokém nákladu 100 tisíc kusů si dvouměsíčník klade za cíl oslovit nejmenší čtenáře ve věku 6-12 let. Kromě poučných článků informuje děti o všem, co je zajímá, nabízí komiksy, kvízy a hry. Součástí každého čísla je dárek, například první číslo láká na postavičku Igráčka. Každý předplatitel navíc obdrží speciální dárkový set.

Lagardére chce překlopit Pigy.cz na VKV, v zásobě má i další projekty
Veřejné slyšení o kmitočty s menším výkonem pro Prahu, Brno, Troubsko a Plzeň proběhlo v úterý 18. října. O nové frekvence 87.8, 94.1, 95.9 a 107.9 projevilo zájem celkem deset projektů od pěti stávající společností. Zatímco většina provozovatelů přichází se svými zavedenými projekty, mediální dům Lagardére Active ČR by rád získal licenci pro pozemní vysílání hned pro dva zcela nové a jeden internetový projekt transformovaný do FM.

Kluk s novinovou čepicí na odpis? Překáží ve sledovanosti Událostí?
Nejstarší pořad pro nejmenší diváky u nás se má přestěhovat na ČT2. Domovskou Jedničku opustí prý proto, aby se zlepšila sledovanost hlavní zpravodajské relace – Události. Jestli se tak stane, není vůbec zatím rozhodnuto. V případě, že by změna byla schválena, ČT1 opustí kluk s novinovou čepicí nejdříve na jaře roku 2012. Diskutovat se má také o délce bloku Večerníček.

Křišťálové bludiště aneb tak trochu bláznivá Pevnost Boyard
Zábavná televizní soutěž The Crystal Maze původně ani nemusela vzniknout, britská stanice Channel 4 totiž chtěla v roce 1990 odvysílat vlastní verzi soutěže Fort Boyard. Protože však natáčecí prostory nebyly v té době dostupné, přišel Jacques Antoine, autor legendární soutěže Boyard, s novou verzí, která vycházela z principů francouzského formátu.

VYSÍLAČE (SD)

 1. [DVB-S] Thor 5 (0,8°W) – SR 28000, FEC 7/8 (freeSAT by UPC Direct)
  12 188 MHz – placený program, polarizace vertikální
 2. [DVB-S] Intelsat 1°W – SR 27500, FEC 3/4 (Digi TV)
  12 643 MHz – placený program, polarizace vertikální
 3. [DVB-S] Astra 23,5°E – SR 27500, FEC 5/6 (Skylink)
  11 895 MHz – placený program, polarizace vertikální
 4. [DVB-S] Astra 23,5°E – SR 27500, FEC 3/4 (T-Mobile televize)
  11 798 MHz – placený program, polarizace horizontální

Náhled grafiky

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .