Disney Channel

Disney Channel je dětský televizní kanál zaměřený na publikum do 14 let. Na českém trhu působí od 19. září 2009, kdy nahradil původní kanál Jetix a předtím Fox Kids.Vysílá známé seriály z knihovny americké zábavní společnosti The Walt Disney Company. Mezi nejznámější pořady patří seriál Hannah Montana. Kanál zároveň nabízí každodenní programový blok pod názvem Disney Junior, který je určen dětem od 3 do 6 let. Disney Junior nabízí spoustu zábavně-naučných pořadů pro předškoláky.

disney

ZÁKLADNÍ INFO

Typ programu: Pro děti
Jazyk: V původním znění

Adresa: Mánesova 1078/5, Praha 2

URL: http://www.disney.cz/
E-mail: Kontakty
Archiv vysílání:
Facebook: Nemá oficiální profil

Provozovatel: The Walt Disney Company
Vysílá od: 19. 09. 2009 (v ČR)

TOP 5 – Články

„A je to! Peníze!“ ohrožuje jazykové návyky… aneb jak se cvrček chtěl oběsit
Každých čtrnáct dní zveřejňuje Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) oficiální tiskovou zprávu, díky níž se dozvíme, na čem radní pracují a čím se zabývají. Občas se ve výstupech ze zasedání dostanou skutečně netradiční informace, například ze 13. zasedání. Dětský televizní kanál Minimax odvysílal seriál „A je to! Peníze!“, podle RRTV mohl díl z 27. března ohrozit jazykové návyky dětských diváků. V epizodě chtěl dokonce animovaný cvrček spáchat sebevraždu.

Známá hračka Igráček má svůj vlastní časopis
Časopis pro děti, „které objevují svět“, takto se charakterizuje novinka společnosti EFKO – karton. Ve vysokém nákladu 100 tisíc kusů si dvouměsíčník klade za cíl oslovit nejmenší čtenáře ve věku 6-12 let. Kromě poučných článků informuje děti o všem, co je zajímá, nabízí komiksy, kvízy a hry. Součástí každého čísla je dárek, například první číslo láká na postavičku Igráčka. Každý předplatitel navíc obdrží speciální dárkový set.

Lagardére chce překlopit Pigy.cz na VKV, v zásobě má i další projekty
Veřejné slyšení o kmitočty s menším výkonem pro Prahu, Brno, Troubsko a Plzeň proběhlo v úterý 18. října. O nové frekvence 87.8, 94.1, 95.9 a 107.9 projevilo zájem celkem deset projektů od pěti stávající společností. Zatímco většina provozovatelů přichází se svými zavedenými projekty, mediální dům Lagardére Active ČR by rád získal licenci pro pozemní vysílání hned pro dva zcela nové a jeden internetový projekt transformovaný do FM.

Kluk s novinovou čepicí na odpis? Překáží ve sledovanosti Událostí?
Nejstarší pořad pro nejmenší diváky u nás se má přestěhovat na ČT2. Domovskou Jedničku opustí prý proto, aby se zlepšila sledovanost hlavní zpravodajské relace – Události. Jestli se tak stane, není vůbec zatím rozhodnuto. V případě, že by změna byla schválena, ČT1 opustí kluk s novinovou čepicí nejdříve na jaře roku 2012. Diskutovat se má také o délce bloku Večerníček.

Křišťálové bludiště aneb tak trochu bláznivá Pevnost Boyard
Zábavná televizní soutěž The Crystal Maze původně ani nemusela vzniknout, britská stanice Channel 4 totiž chtěla v roce 1990 odvysílat vlastní verzi soutěže Fort Boyard. Protože však natáčecí prostory nebyly v té době dostupné, přišel Jacques Antoine, autor legendární soutěže Boyard, s novou verzí, která vycházela z principů francouzského formátu.

VYSÍLAČE (SD)

 1. [DVB-S] Astra 23,5°E – SR 27500, FEC 5/6 (CS Link)
  11 876 MHz – placený program, polarizace horizontální
 2. [DVB-S] Astra 23,5°E – SR 27500, FEC 5/6 (Skylink)
  11 876 MHz – placený program, polarizace horizontální
 3. [DVB-S] Thor 5 (0,8°W – SR 28000, FEC 7/8 (freeSAT by UPC Direct)
  11 938 MHz – placený program, polarizace horizontální
 4. [DVB-S] Intelsat 1°W – SR 27500, FEC 3/4 (Digi TV)
  12 563 MHz – placený program, polarizace horizontální
 5. [DVB-S] Astra 23,5°E – SR 27500, FEC 3/4 (T-Mobile televize)
  11 992 MHz – placený program, polarizace horizontální

Náhled grafiky

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .