Cinemax

Cinemax je mezinárodní prémiový filmový kanál společnosti HBO Česká republika, která na zdejším trhu zastupuje americký konglomerát Time Warner. Vysílá filmy převážně hollywoodské produkce pro náročnějšího diváka. Televize Cinemax je dostupná v prémiové nabídce většiny kabelových operátorů a satelitních platforem, kde je k dispozici v rámci balíčku HBO MaxPak. Cena předplatného pro tento konkrétní program se pohybuje od 100 Kč měsíčně.

cinemax_tv

ZÁKLADNÍ INFO

Typ programu: Filmový
Jazyk: Česky, slovensky

Adresa: Jankovcova 1037/49, Praha 7

URL: http://www.cinemaxtv.cz/
E-mail: sekretariat@hbo.cz
Archiv vysílání: http://www.hbo.cz/hboondemand
Facebook: Oficiální profil Cinemax

Provozovatel: HBO Česká republika, s.r.o.
Platnost licence od: 01. 04. 2008
Platnost licence od:
31. 03. 2020
Licence: http://www.rrtv.cz/cz/files/lic/1050148.pdf

TOP 5 – Články

Od května 16 HD programů u Skylinku
Satelitní platforma Skylink rozšíří svou programovou nabídku o devět nových televizních stanic. Kromě již známých programů MTVN HD (hudební), Spektrum HD (dokumentární), National Geographic Wild (přírodovědné dokumenty) v HD rozlišení nabídku rozšíří také hudební programy Classica HD, Deluxe Lounge HD a iConcerts HD. Ve standardním rozlišení (ovšem v kompresním formátu MPEG-4) nabídne Skylink programy Sport 2, HBO Comedy a TV Paprika. Kromě programových novinek dojde k úpravě ceníku některých nabídek.

Digi TV končí spolupráci s HBO, prémiové kanály z nabídky zmizí
Nízkonákladová satelitní platforma Digi TV se rozhodla vyřadit z nabídky prémiové kanály provozované společností HBO Česká republika. Diváci si tak nebudou moci předplatit programy HBO, HBO 2, HBO Comedy a Cinemax. Neprémiové kanály provozované touto společností zatím v nabídce zůstanou.

HBO bude mít svou videotéku na webu
Informaci přinesly včera na webu Lidové noviny. Svou televizní videotéku pojmenuje HBO Digital a zpřístupní ji přes internetový prohlížeč, nabídne filmy a seriály vysílané na kanálech HBO, HBO2 a HBO Comedy v posledním čtvrtroce. Podle šéfa české pobočky Ondřeje Zacha je internet perspektivní záležitostí a už nyní se projekt testuje v Maďarsku.

Filmy s titulky – ve Skandinávii standard, u nás známka umělecké hodnoty
Filmy s titulky nejsou v českém mediálním prostředí příliš rozšířeny. Zatímco mnohé evropské země využívají titulkování místo dabingu, český i slovenský divák je zmlsaný a titulky nepřijímá. Výjimkou jsou jen klubové filmy, kde je titulkování jakousi známkou umělecké hodnoty. Ve skutečnosti jsou ale tyto filmy pro užší cílovou skupinu a tudíž se je nevyplatí dabovat.

Spielberg a Hanks natáčí pro HBO další projekt
Po úspěšném a ceněném seriálu Bratrstvo neohrožených (Band of Brothers; 2001; Zlatý glóbus, 6x Emmy) se dvojice Spielberg – Hanks vrací k tématu 2. světové války desetidílnou minisérií, v níž budou diváci sledovat osudy tří vojáků v Pacifiku. Robert Leckie (James Badge Dale), Eugene Sledge (Joe Mazzello) a John Basilone (Jon Seda) se budou probíjet přes Guadalcanal, Iwo Jimu a Okinawu.

VYSÍLAČE

  1. [DVB-S] Astra 23,5°E – SR 27500, FEC 5/6
    11 876 MHz – placený program, polarizace horizontální

Náhled grafiky

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .