Síť Evropa 2

main_e2

Síť Evropa 2 je skupina soukromých stanic pro mladé posluchače vysílající pod stejnou značkou. Součástí sítě je pět licencovaných rádií, které vysílají centrální program z Prahy. Evropa 2 patří do portfolia české pobočky francouzské mediální skupiny Lagardere Active ČR. Součástí této sítě jsou provozovatelé Evropa 2, Evropa 2 Východ, Evropa 2 Západ, Evropa 2 východní Čechy a Evropa 2 Morava.

RÁDIA

TOP 5 – Články

20 let v českém éteru – poprvé s Evropou 2
Podívejte se s námi do dnes už poměrně vzdálené minulosti. Pátrejme po stopách historie prvních tuzemských rozhlasových projektů. Dnes vyřešíme otázku, kdo se skutečně stal prvním českým (či československým) rádiem, které začalo vysílat. V druhé polovině března totiž oslavuje kulaté narozeniny programová síť Evropy 2.

Lagardere spouští “Facebook” pro řidiče – Motomail
Nová mobilní a internetová služba Motomail má sloužit pro komunikaci mezi motoristy a umožnit vyjádřit emoce či předat informace, využívá registrační značky vozidla, která je pro každé auto unikátní. Přístup k této službě umožní mobilní telefon anebo internetové stránky. Od 7. července Motomail přináší v exkluzivní premiéře rádio Evropa 2. Na jejím webu je zároveň připravena soutěž o telefon Nexus One. Původní projekt hodlá společnost Lagardère Active ČR po testování rozšířit i do jiných zemí. Vývoj zaštiťuje společnost iCom Vision, a. s. a ostrý provoz je naplánován na přelom srpna a září letošního roku. Od září se rozjede i plná mediální podpora.

Petr Vladyka: “Na Slovensko rozhodně přicházím s pokorou, nicméně věřím, že v budoucnu atakujeme TOP3.
Jak už jsme Vás před časem informovali, do slovenského éteru nečekaně vtrhlo nové rádio. Europa 2 přesně v 12:12 v sobotu 12.12.2009 nahradila ne příliš úspěšné pop-rockově laděné rádio Okey. Co posluchačům nabídne? Proč vlastně přišlo na slovenský trh? A nebude to jen převzaté vysílání české Evropy 2? To i mnohem více si můžete přečíst v dnešním článku.

Také Evropa 2 spustila vlastní internetová rádia
Po vzoru své sestry Frekvence 1, také Evropa 2 v těchto dnech spouští úzce formátovaná internetová rádia. Ačkoliv provozovatel stanice zatím jejich spuštění oficiálně neohlásil, na webu Evropy 2 lze nově poslouchat E2 Lowrider, E2 Heavy a E2 Movin’.

Evropa 2 na maxximu aneb 16 let cesty na vrchol
Poslední výstup RadioProjektu stanovil za stanici s nejvyšší denní poslechovostí Evropu 2. Přestože nejvyšší hodnoty týdenního zásahu a podílu na trhu stále patří Rádiu Impuls, poprvé v české historii vévodí mediálně nejsledovanějšímu žebříčku hudební stanice pro mladé, která navíc ani není oficiálně celoplošná. Proč se tak stalo a proč zrovna nyní? “Je to dlouhodobě velmi dobře programovaná stanice, jen osobní rozhovory s respondenty v domácnosti nezachytily chování mladých posluchačů zcela přesně,” odpovídá předseda APSV Michal Zelenka.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .