Rock Radio Šumava

main_rock_sumava

Rock rádio Šumava je plzeňská rozhlasová stanice, která patří do rodiny stanic vysílajících pod značkou Rock radio. Skupina je součástí portfolia společnosti Media Bohemia, a.s., která je největší rozhlasovou skupinou v České republice. Součástí této skupiny jsou i značky Fajn rádio, Rockrádio a Rádio Blaník. Rock rádio se orientuje na mladé posluchače v produktivním věku. Formátově se zaměřuje na soft rock, pop rock a ve večerních hodinách nabízí zajímavé hudební speciály. Rodina Rock rádií zahrnuje i značky Rock rádio Gold a Rock rádio Prácheň.

ZÁKLADNÍ INFO

Formát stanice: Rock

Adresa: Zikmunda Wintra 21, 301 00 Plzeň
Telefon do studia: 725 844 424

URL: http://www.rockovyradio.cz
E-mail: studio@rockovyradio.cz
Facebook: Oficiální profil Rock Rádií

Vlastník licence: Radio Šumava, s.r.o.
Platnost od: 06.06. 1995
Licence do: 07.06. 2015
Licence: http://www.rrtv.cz/cz/files/lic/16723.pdf

RDS název: _ROCK R._
RDS typ: MOR M
RDS PI kód: 2062
RDS funkce: TP,AF

Živé vysílání přes internet: http://www.abradio.cz/radio/sumava
Archiv vysílání: http://radiosumava.cz/index.php?lng=CZ&webid=37

Reklamní sítě: Media Marketing Services

TOP 5 – Články

Rock Rádia hledají Kočky rocku, vyjíždí s Rockovými pumpařkami
Patrně nikoho nepřekvapí, že Rock Rádia nechybí na klíčových rockových festivalech jako jsou Czech Rock Block, Baisin Fire Fest, Přeštěnice 2010, Šumava Rocks a jiné. Celé léto Rock Rádia vyráží za svými posluchači do regionů, v nichž má „rocková rodina” signál.

Marek Janda – hvězda se zářnou budoucností?
Rock Rádia na sebe stále častěji poutají pozornost zajímavými a atraktivními akcemi, v nabídce programů se objevují koncerty, do moderátorského týmu přišel rocker tělem i duší – Marotha, který má na svědomí netradiční anonce na stěžejní programové bloky. Nyní Rock Rádia jako jediná hrají „nový objev českého rocku” – Marka Jandu.

Rock Radia zahájila propagaci webu
V průběhu února spustila Rock Radia on-air kampaň zaměřenou na podporu znalosti a zvýšení návštěvnosti webu rockovyradio.cz. „Lidé znají domény radiosumava.cz nebo radiogold.cz, naším cílem je podpořit znalost rozcestníku a klíčové domény www.rockovyradio.cz,“ sděluje programový ředitel Rock Radií Petr Sznapka důvody, proč kampaň probíhá. Zároveń dodává, že své první ovoce propagace webu přinesla: „Už v prvních dnech po spuštění kampaně stoupla návštěvnost našich webů v průměru o jednu třetinu.“

Rocková rádia ze skupiny Media Bohemia jsou realitou
V pondělí v ranních hodinách se ze tří regionálních stanic na západě a jihu Čech ozval rockový hudební formát. Ve skupině Media Bohemia vznikla nová rodina rockových rádií, do které se zařadilo Rádio Gold a Rádio Prácheň pokrývající území jižních a středních Čech a západočeské Rádio Šumava. Nově se všechny tři stanice jmenují shodně Rock rádio a ve svém vysílání se identifikují společnými jingly, hudebním playlistem a programem. Některé programové prvky zůstávají odlišné pro každý region.

Šumava, Gold a Prácheň se změní v rocková rádia
Na obzoru je nová síť rockových rádií. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na včerejším zasedání schválila žádost provozovatelů rádií Šumava, Gold a Prácheň, která spočívá v zařazení slova ROCK do pojmenování všech tří stanic. Všechna přejmenovaná rádia patří do portfolia skupiny Media Bohemia a dosud se nezařazovala do žádné ze třech formátových skupin, které tato skupina na trhu provozuje.

VYSÍLAČE

 1. 87.6 MHz – Domažlice – Svatý Vavřinec (586 m)
  vykon 0.10 kW, polarizace V
 2. 89.0 MHz – Dvůr Králové nad Labem – ul. 28. října (285 m)
  výkon 0.10 kW, polarizace V
 3. 91.8 MHz – Kašperské Hory – Javorník (1085 m)
  vykon 0.50 kW, polarizace V
 4. 91.8 MHz – Plzeň – stadion Viktoria (302 m)
  vykon 0.20 kW, polarizace V
 5. 91.8 MHz – Karlovy Vary – Bohatice (425 m)
  výkon 0.20 kW, polarizace V
 6. 92.4 MHz – Teplice – Boží prst (259 m)
  výkon 0.10 kW, polarizace V – v přípravě
 7. 95.2 MHz – Klatovy – Doubrava (718 m)
  vykon 1.00 kW, polarizace V
 8. 96.3 MHz – Trutnov – ul. Žižkova (440 m)
  výkon 0.10 kW, polarizace V

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .