Radio Valašsko

main_valassko

Rádio Valašsko je nezávislá rozhlasová stanice. Disponuje několika frekvencemi a průběžně rozšiřuje své pokrytí. Začalo vysílat původně ve Valašském Meziříčí, nyní vysílá i ve Vsetíně nebo Rožnově pod Radhoštem. Zakladatelem stanice je Simike Valigurová, která v minulosti založila a dlouhodobě provozovala i regionálně úspěšné Rádio Apollo.

ZÁKLADNÍ INFO

Formát stanice: AC

Adresa: Svárov 1389, 755 01 Vsetín
Telefon do studia: 571 412 412
Písničky na přání: 576 515 151

URL: http://www.radiovalassko.cz
E-mail: studio@radiovalassko.cz
Facebook: Oficiální profil Rádia Valašsko

Vlastník licence: Eleanes, s.r.o.
Platnost od: 10.10. 2007
Licence do: 11.11. 2015
Licence: http://www.rrtv.cz/cz/files/lic/445720.pdf

RDS název: __RADIO_VALASSKO

Živé vysílání přes internet: http://www.radiovalassko.cz/index.php?st=online
Archiv vysílání: http://www.radiovalassko.cz/?st=stahuj

Reklamní sítě: Media Marketing Services

TOP 5 – Články

Aktuální poslechovost – nová rádia si vedou dobře
Dovolujeme si zejména upozornit na výsledky nových stanic. Rádio Jihlava má vůbec první výsledky, alespoň jednou týdně tuto stanici naladí 12 tisíc, denně potom 3 tisíce. Rádio Samson se může pochlubit 13 tisíci posluchačů týdně (denně 5 tisíc). Špatně se ovšem nedaří ani Rádiu Dobrý den a Rádiu Valašsko (shodně 10 tisíc týdně, resp. 3 tisíce denně). Velmi dobře nastoupilo i Gama Rádio, předchozí výborné výsledky dokázala stanice zlepšit na 21 tisíc týdně (resp. 12 denně, tento výsledek dokonce zdvojnásobilo).

Rádio Valašsko se chystá na oslavu narozenin
V sobotu 15. května připravuje Rádio Valašsko speciální White Night Party v City Clubu Rožnov. Vše se odehraje pod taktovkou nové posily Jitky Pospíšilové, která nedávno odešla z Evropy 2, ta připravuje taneční párty se speciální tombolou, posluchači si navíc mají obléci něco bílého. Více informací hledejte na webu Rádia Valašsko.

Simike Valigurová: „Podařilo se nám vytvořit ucelené lokální rádio, které si získává stále větší respekt.”
Znovu do rozhlasových vod jsem vstoupila hlavně proto, že rádio je moje velká láska a po mém odchodu z rádia Apollo se naskytla možnost ucházet se o dvě nově vyhlášené dokrývací frekvence na Valašsku – Vsetín a Valašské Meziříčí. Pokusila jsem se vytvořit z nízkovýkonných kmitočtů samostatné rádio, po krátkém čase a úspěšné koordinaci jsme získali i další kmitočet pro Rožnov pod Radhoštěm. Tím jsme uzavřeli tzv. valašský trojúhelník – Vsetín – Val.Mez. – Rožnov pod Radhoštěm a pokryli většinovou oblast Valašska. Takže to vyšlo. Podařilo se nám vytvořit ucelené lokální rádio, které si získává stále větší a větší respekt.
MMS bude zastupovat další rádia
Od 1. března tohoto roku bude společnost Media Marketing Services, a. s. (MMS) exkluzivně zastupovat na národním rozhlasovém trhu Radio Valašsko. Počet stanice, které jsou společností MMS zastupovány tak vzroste na 56. MMS je nejsilnějším českým rozhlasovým mediazastupitelstvím.

Radio Beat získalo Slavonice, vznikne také Rádio Mladé Valašsko
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání dnes rozhodla o dalších dvou z osmí mimopražských licencích, jejichž veřejná slyšení se konala před počátkem září. Kilowattový kmitočet Slavonice získal jako územní rozšíření pokrytí žadatel Broadcast Media s.r.o. pro projekt rockového Radia Beat, licence Valašské Meziříčí byla přidělena společnosti Eleanes s.r.o. bývalé majitelky Radia Apollo Simike Valigurové pro projekt Radio mladé Valašsko.

VYSÍLAČE

 1. 94.3 MHz – Zlín – ul. Šedesátá (211 m)
  výkon 0.10 kW, polarizace V – LICENČNÍ ŘÍZENÍ
 2. 95.3 MHz – Valašské Meziříčí – Štěpánov (407 m)
  výkon 0.15 kW, polarizace V
 3. 102.8 MHz – Nový Jičín – ul. Karla Čapka (291 m)
  výkon 0.20 kW, polarizace V
 4. 107.1 MHz – Vsetín – Bečevná (431 m)
  výkon 0.20 kW, polarizace H
 5. 107.1 MHz – Rožnov pod Radhoštěm – Letná (435 m)
  výkon 0.10 kW, polarizace V

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .