Radio R

main_rradio

V prosinci roku 2009 začalo na frekvenci 89,2 MHz vysílat z Mokré-Horákova u Brna Rádio R pro mikroregion Rokytnice. Náplní programu byla hudba se zaměřením na folk a country a nedílnou součástí byl informační servis o aktuálním dění v obcích mikroregionu s přesahem i pro další obce v dosahu vysílače.

Postupem času se rádio R zapojilo do Panelu nestátních neziskových organizací Jihomoravského kraje a úzce se napojilo na Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje a Český červený kříž. Pravidelnými hosty ve studiu byli hasiči, záchranáři, starostové a další zajímaví lidé, informující posluchače o aktuální situaci v jim vlastní problematice.

Vlastníkem stanice a držitelem licence byl František Krpenský. Provoz svého rádia ukončil v červnu 2017.

ZÁKLADNÍ INFO

Formát stanice: Folk, country

URL: http://www.rradio.cz
E-mail: studio@rradio.cz

Vlastník licence: Krpenský František, Ing.
Platnost od: 08.09. 2009
Licence do: 29.09. 2017 (provozovatel licenci vrátil předčasně ke dni 30.6.2017)
Licence: http://www.rrtv.cz/cz/files/lic/1460256.pdf

 

Články týkající se Rádia R 89,2 FM a komunitních rádií

Kateřina Kalistová: Je nejvyšší čas na diskusi o komunitních rádiích
Určitě tady prostor je a určitě je to problematické. Pokud by se to praktikovalo, šlo by o dost výrazný zásah do duálního systému, který zatím u nás máme. Došlo by k rozšíření o třetí sektor, který ale skutečně v mnoha zemích Evropy úspěšně funguje. Teď jsem se vrátila z Evropské platformy regulátorů a zúčastnila jsem se tam panelu na téma komunitních rádií. U nás s tím Rada zatím nemá nic společného, Rada s tím ani nic dělat nemůže.

Jak funguje rádio jednoho člověka?
I když se to zdá téměř neuvěřitelné, technologický pokrok posledních deseti let umožnil v oblasti rozhlasového vysílání vznik rádií, které ovládá jedna osoba nebo jen velmi malá skupina vzájemně spřízněných osob. Podobné stanice jsou možné nejen na internetu, ale i přímo v éteru například v USA, v Itálii nebo dokonce v Maďarsku. Může být podobné rádio přínosem? A jak vlastně funguje?

Terestrické Rádio R má logo i miniweb
Komunitní rádio pro mikroregion Rokytnice, které provozuje v obci Mokrá-Horákov František Krpenský, má k dispozici i jednostránkovou webovou prezentaci a vlastní logo projektu. To se dosud v médiích neobjevovalo. Internetová stránka obsahuje základní informace o rozhlasové stanici, která v náběhové fázi vysílá 13 hodin denně od 6. do 19. hodiny.

Studentské Rádio R protestuje proti FM stanici shodného názvu
Na českém trhu nyní působí dvě rozhlasové stanice užívající shodný název. Studentské rádio Masarykovy univerzity, které začalo využívat název Rádio R jako první, trvá na přejmenování své konkurence, k čemuž chce podniknout i patřičné kroky. Informoval o tom koordinátor brněnského Rádia R Jan Motal.

Co je jádrem sporu dvou brněnských rozhlasových stanic?
Na českém trhu se rodí kuriózní spor. Studentské Rádio R, které působí v rámci brněnské Masarykovy univerzity se veřejně ohradilo vůči terestrické licencované stanici shodného názvu, která působí v oblasti Brno-východ. Obě strany používají tentýž název, vzájemně ale nespolupracují. Jeden má licenci, ale nemá relevantní web ani vysílání přes internet. Druhý má obojí, ale nemá licenci. Oč tedy ve sporu jde?

VYSÍLAČE

  1. 89.2 MHz – Mokrá – Horákov u Brna
    vysílání ukončeno

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .