Terestrické Rádio R má logo i miniweb

radio-r-rokytniceKomunitní rádio pro mikroregion Rokytnice, které provozuje v obci Mokrá-Horákov František Krpenský, má k dispozici i jednostránkovou webovou prezentaci a vlastní logo projektu. To se dosud v médiích neobjevovalo. Internetová stránka obsahuje základní informace o rozhlasové stanici, která v náběhové fázi vysílá 13 hodin denně od 6. do 19. hodiny.

EXKLUZIVNĚ: Nejmenší rádio v Česku měří poslechovost v hospodě

Zaváděcí cena reklamy se měří na počet spotů v průběhu jednoho dne, cena ale platí pro opakované vysílání v průběhu celého měsíce. Za čtyři spoty odvysílané spoty denně zaplatí inzerent 1000 Kč měsíčně, šest spotů denně ho bude stát 1500 Kč měsíčně. V případě, že by měl klient zájem vysílat svůj spot každou hodinu, zaplatí 4500 Kč měsíčně, ale musí dodat nejméně dvě variace spotu.

Prodejcem reklamy v terestrickém Rádiu R je společnost LK-MEDIA s.r.o., kterou vlastní Leoš Krpenský, syn majitele vysílací licence Františka Krpenského.

ANALÝZA SPORU:
Studentské Rádio R protestuje proti FM stanici shodného názvu
Co je jádrem sporu dvou brněnských rozhlasových stanic?

radior_morka-horakov_foto-obceObec s nejmenším rádiem v České republice, foto: obec Mokrá-Horákov

Autor článku:

Komentáře (7)

 1. _Ovi

  Měl jsem poprvé možnost poslechu „vesnického“ Radia R na 89,2 MHz. Že uslyším nemoderovaný proud country a folku jsem předpokládal, ale velkým překvapením je obrovské pokrytí. V autě mi to hrálo téměř na celé trase od 222. km D1 u Vyškova přes Brno a Pohořelice (R52) až na rakouské hranice, tj. 60 km od vysílače. RDS nenaskočilo. Rádio má v současnosti povoleno pouze 5 wattů z knihovny v Mokré-Horákově (nízká budova se světlou střechou a komínem v pravé dolní části fotografie), ale usiluje o navýšení výkonu i změnu kóty.
  http://oviradio.ic.cz/

  1. SETI72

   Třeba nejedou povoleným výkonem ;-)
   S pětiwatovým vysílačem by muselo být pokrytí mizerné.
   I když občas člověk žasne, kam všude se od některých vysílačů dostane signál.

 2. Václav Kadlček

  No jezdím po D1 v tom místě týdně a na mobilu to jde od Slatiny po Holubici. RDSko tam nikdy nebylo. Auta v dnešní době mají dobrý přímač, takže i mě to šlo tak jak říká Ovi. Navíc 89,2 není moc rušená. Taky někde v okolí Rousínova, tam kde nejde Praděd ani Hády, tak si autorádio vybralo k mému podivu 106,7 ze Znojma. Na mobilu po něm ani památky.

  1. SETI72

   K těm autům – spíše je to naopak, čím novější auto tím horší příjem má jeho autorádio. Výjimky ale existují.

   Aneb, bez třičtvrtěmetrové antény ani ránu, ty několikacentimetrová prdítka co jsou dnes na střechách aut rovnou do popelnice!
   ;-)

 3. Václav Kadlček

  K těm anténám- to jsem si taky nejdřív myslel, když jsem byl zvyklý na Felici, kde byla taková ta klasická anténa a dal jsem tam starý analogový přijímač, ze škodovky. Daly se přímat vzdálenější věci, problémem byly celkem nepříjemné rušivé zvuky, praskání, které jsem částečně vyřešil lepším uzeměním. Pak jsme si pořídili KIU. Nevěřil jsem její anténě, která byla ještě o polovinu kratší, k čemuž ještě přispěla vybíravost přijímače, který hledal při každé rušivé drobnosti nejsilnější vysílač a skončil většinou na F1. Při manuálním ladění jsem zjistil, že přijímač má nějakou upravenou selektivitu, tzn. stanice vůbec není rozlezlá ani na 0,1, ale není po ní zmínky ani na 0,05! Takže při stání pokořil dogma, že srozumitelný poslech vzdálené stanice třeba z Vídně na 103,8 není možný, kvůli místnímu kmitoču na 103,7. To už sAmozřejmě neplatí při jízdě a je to rušeno praskáním. Tak jsem tomuto přijímači začal vnucovat svoje stanice a on se navzdory technickým zákonům nějak „otužil“ a nechá stanici dohrát do konce svého pokrytí a přeladit jí musím teprve já. Například i při takové anténě mě vydrželo rádio Ethno k Velké Bíteši, kde teda semtam chrčelo, odhaduju, že tak projevil Praděd na 99.3. Nepředpokládám, že by to vyřešila 3/4 metrová anténa. Přijímač je tedy citlivý a delší anténa by podle mě byla kontraproduktivní.

  1. SETI72

   Na Feliciích nejsou kvalitní antény. Jejich předzesilovač má značný vlastní šum a málokteré autorádio se s tím dokáže popasovat. Většinou je jeho tuner zahlcen šumem a rušením. Měl jsem kdysi ve Feldě Blaupunkt Casablancu a moc to nehrálo. Tak jsem orig. anténu nahradil čtvrtvlnným prutem (asi 73cm), přemostil zesík v její patici, odpojil ten modrej napájecí vodič – a od tý doby to hrálo líp než jelo! :-D

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .