Rádio Orlík

main_orlik

Rádio Orlík je nezávislá rozhlasová stanice vysílající v jižních Čechách. Orientuje se na country, folk a příbuzné žánry. Nabízí různorodou směsici osobností a hudebních speciálů. Zakladatelem této stanice je Josef Zoch, který se kdysi dávno podílel i na středočeském Rádiu Presston. Rádio Orlík průběžně rozšiřuje své pokrytí.

ZÁKLADNÍ INFO

Formát stanice: All Czech, pop, folk

Adresa: Orlík nad Vltavou 96, 398 07 Orlík nad Vltavou
Telefon do studia: 725 760 571

URL: http://www.radioorlik.cz
E-mail: redakce@radioorlik.cz
Facebook: Oficiální profil Rádia Orlík

Vlastník licence: Česká rozhlasová s.r.o.
Platnost od: 26.06. 2007
Licence do: 07.11. 2015
Licence: http://www.rrtv.cz/cz/files/lic/452770.pdf

RDS název: *ORLIK*_

Živé vysílání přes internet: http://www.radioorlik.cz

Reklamní sítě: Media Marketing Services

TOP 5 – Články

Rádio Orlík rozšiřuje programovou nabídku
Letní novinkou programu Rádia Orlík je pořad Plný ranec jihočeských zpráv. Moderátorka Diana Procházková každou středu po 14. hodině servíruje pořad nabitý aktuálními událostmi regionu a zajímavými tipy. Druhým novým počinem Rádia Orlík je Hudební mazec aneb hudební výchova, průvodcem je Ladislav Košťál, každou neděli po 14:00 jsou jednotlivé hodiny rozděleny podle abecedy. Podílet se na náplni pořadu mohou i samotní posluchači.

Dnes slaví Orlík druhé narozeniny
Všem svým posluchačům, kteří se dovolají do písniček na přání v době od 8:00 až do 9:00, od 18:00 do 19:00 a vždy v padesáté minutě dané hodiny (při písničkách na přání), daruje Rádio Orlík malý dárek s Orlíkem, všichni budou navíc zařazeni do slosování o večeři pro 2 osoby, poukázku do Středověké krčmy v Písku nebo víkendový pobyt v Alpách.

Odbavovací systém RadioSpirit modernizován nejen pro lokální odpojení
Základní filosofie generování programu, tedy sledu jednotlivých audio souborů, byla: generování playlistu v reálném čase. Zatímco ostatní odbavovací systémy vyžadovaly zdlouhavou přípravu nebo úpravu playlistu, reklamních mediaplánů a spoustu ruční práce, RadioSpirit dělá vše sám, a tvůrci měli záměr, aby byl plně automatický odbavovací systém nezávislý na člověku.

Josef Zoch: „Abychom byli jiní, snažíme se o kontakt s posluchači na promo akcích …“
V Rádiu Orlík působí Josef Zoch od jeho počátků, které se datují od června 2008. Majitelem licencované společnosti Česká rozhlasová, s.r.o. je právě Josef Zoch, který v rádiu působí i jako moderátor. V rozhlasové branži se stal známý díky benešovskému Rádiu Presston, které vysílalo do roku 2003. Pak mu RRTV neprodloužila vysílací licenci a v následném řížení ji přidělila projektu Rádia Sázava společnosti M-Publicity.

Rádio Orlík už vysílá, na internetu zatím slyšet není
Před necelými dvěma měsíci začalo na Táborsku vysílat nové lokální Rádio Orlík. Na svědomí ho má bývalý majitel benešovského Rádia Presston Josef Zoch. Jeho současný projekt se měl původně jmenovat Rádio Paráda, ještě před spuštěním vysílání změnil název. Nové rádio vysílá na frekvenci 94.5 MHz, povolený výzářený výkon je 200 wattů, vysílací stanoviště je situováno do Sezimova Ústí.

VYSÍLAČE

 1. 94.5 MHz – Sezimovo Ústí – město (423 m)
  výkon 0.20 kW, polarizace V
 2. 94.5 MHz – Orlík na Vltavou (446 m)
  výkon 0.10 kW, polarizace V
 3. 95.5 MHz – České Budějovice – Češnovice (393 m)
  výkon 0.40 kW, polarizace V
 4. 96.8 MHz – České Budějovice – Střelecký ostrov (387 m)
  výkon 0.20 kW, polarizace V

 5. 99.4 MHz – Písek – Hradišťský vrch (441 m)
  výkon 0.10 kW, polarizace V
 6. 101.1 MHz – Strakonice – Brusy (443 m)
  výkon 0.40 kW, polarizace V
 7. 101.1 MHz – Milevsko – vodárna (514 m)
  výkon 0.025 kW, polarizace V

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .