Rádio Jih

main_jih

Rádio Jih je tradiční jihomoravská rozhlasová stanice vysílající z Hodonína. Navazuje na původní Rádio Jih, kterému nebyla před lety obnovena vysílací licence a jeho frekvenci tehdy získal projekt s názvem Rádio Pálava. Nová stanice ale pod tímto názvem nikdy nevysílala a dohodla se s původním držitelem značky na pokračování projektu Rádio Jih, které má v tomto regionu dlouhou tradici.

ZÁKLADNÍ INFO

Formát stanice: MOR (Middle of the Road)

Adresa: Brněnská 38, 695 01 Hodonín
Telefon do studia: 518 345 678

URL: http://www.radiojih.cz/
E-mail: info@radiojih.cz
Facebook: Oficiální profil Rádia Jih

Vlastník licence: Rádio Pálava, s.r.o.
Platnost od: 06.06. 1995
Licence do: 01.04. 2015
Licence: http://www.rrtv.cz/cz/files/lic/16196.pdf

RDS název: ___JIH__
RDS typ: NONE
RDS PI kód: 2029
RDS funkce: CT

Živé vysílání přes internet: http://www.radiojih.cz/

Archiv vysílání: http://www.radiojih.cz/podcasting/

Tematické streamy: Rádio Jih Cimbálka

Reklamní sítě: Volume Media

TOP 5 – Články

S Rádiem Jih za sluncem a skupinou Slade
Ve vysílání Rádia Jih se stále hraje (ostatně jako po celý rok) o desítky atraktivních zájezdů do vybraných letovisek kolem Rudého a Středozemního moře. Úkolem posluchačů je pozorně poslouchat vysílání, jakmile zazní výherní signál (lodní siréna – viz promo), musíte se dovolat jako první na číslo 518 345 678. Od Rádia Jih získáte celý zájezd zdarma, zaplatit musíte jen letištní a bezpečností taxu, palivový poplatek, vízum a pojištění.

Na Rádiu Jih se zabydlelo Muzicírování
Od března 2010 můžete každou neděli mezi 19:00 a 20:00 ladit Muzicírování Rádia Jih, autorkou projektu a také jeho průvodkyní se stala Eva Veselá Slezarová. V případě, že nemáte možnost ladit premiéru, je pro vás připravena repríza na internetovém rádiu Cimbálka. Rádio Jih navíc uvítá na e-mailu muzicirovani@radiojih.cz posluchačské nápady, připomínky a názory.

Rádio Jih věnuje večer česko-slovenské tvorbě
Letošní rok přinesl do éteru Rádia Jih novinku v podobě Česko-slovenských večerů. Každý všední den od 21:00 do 24:00 můžete ve vysílání Rádia Jih slýchat výběr českých a slovenských písní. K poslechu budou hrát i skladby, které nejsou ke slyšení každý den. Pořad nahrazuje pásmo romantických songů.

Radia Krokodýl a Jih si zvolila své Kočky
Brněnské Radio Krokodýl a hodonínské Radio Jih zvolily své královny krásy. Soutěže Kočka Radia Jih a Kočka Radia Krokodýl byly slavnostně vyhlášeny v pátek a v sobotu. Kočka Rádia Krokodýl je údajně druhou nejdelší volbu ‘královny krásy’ v Česku, její již jedenáctý ročník vyhrála Monika Škodová. V pořadí čtvrtou Kočkou Radia Jih se stala Soňa Mikesková.

Radio Jih je mrtvé, ať žije Radio Jih!
O půlnoci ze soboty na neděli ukončí svoje vysílání hodonínské Radio Jih, kterému Rada pro rozhlasové a televizní vysílání v prosinci neudělila licenci na dalších šest let. V jihomoravském éteru by jej měla nahradit stanici provozovaná společností Radio Pálava, s.r.o.

VYSÍLAČE

 1. 88.9 MHz – Hodonín – Babí lom (417 m)
  vykon 9.10 kW, polarizace H
 2. 96.9 MHz – Uherské Hradiště – Staré Město (190 m)
  výkon 0.10 kW, polarizace V
 3. 98.0 MHz – Zlín – Jižní svahy (344 m)
  výkon 0.20 kW, polarizace V
 4. 101.4 MHz – Břeclav – ul. Jana Palacha (158 m)
  výkon 0.10 kW, polarizace V
 5. 105.1 MHz – Brno – Kohoutovice (369 m)
  výkon 0.50 kW, polarizace V – LICENČNÍ ŘÍZENÍ

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .