Rádio Helax

helax_logo-2020

Rádio Helax je regionální rozhlasová stanice vysílající v Moravsko-slezském kraji, která se specializuje na taneční produkci (dance music radio). Helax je jednou z nejstarších značek v českém trhu. Původně vysílalo na frekvence 93,7 FM, ale od listopadu 2020 přechází pouze na on-line vysílání, moderované vstupy, ale budou zachovány. Signál zasahuje i do sousedních států, především do Polska a na Slovensko. Stanice vysílá z Ostravy a kdysi měla vysílací studio přímo v proslulé Stodolní ulici.

ZÁKLADNÍ INFO

Formát stanice: Dance

Adresa: Cihelní 111, 702 00 Ostrava
Telefon do studia: 777 937 937

URL: http://www.helax.tv
E-mail: helax@helax.cz
Facebook: Oficiální profil Helax 937

Vlastník licence: Hellax, s.r.o.
Platnost od: 01.10. 1999
Licence do: 30.09. 2013
Licence: http://www.rrtv.cz/cz/files/lic/9170.pdf

RDS název: _HELAX__
RDS typ: POP M
RDS PI kód: 2091
RDS funkce: TP,RT

Živé vysílání přes internet: http://www.abradio.cz/radio/helax-97-3

Reklamní sítě: Media Marketing Services

Zvukový obal rádia

TOP 5 – Články

Ruda z Ostravy učí na rádiu Helax ostravštinu
Od 2. srpna až do konce prázdnin přichází na vlny rádia Helax Michal Kavalčík alias Ruda z Ostravy se svou lekcí ostravštiny, slýchat jej můžete ve všední dny čtyřikrát denně (8.20, 10.20, 12.20 a 14.20). V každé lekci se vás Ruda z Ostravy zeptá na jedno ostravské slovo.

Novinka na Helaxu: Titulky v rádiu
Není to tak dávno (1. ledna 2006), kdy se z „Extra rádia Helax“ stal „Helax – Dance Music Radio“, a na ostravské frekvenci 93,7 FM na nás opět čekají další novinky. Slyšeli jste například někdy o titulcích v rádiu? Jelikož je to opravdová novinka, mnohým z vás to asi mnoho neříká…

Helax kandiduje do Evropského parlamentu!
Není to vtip ani kachna! Je to skutečnost. Ministerstvo vnitra ČR zaregistrovalo politickou stranu Helax – Ostrava se baví (HOB) pro volby do Evropského parlamentu konané na území ČR ve dnech 11. a 12. června 2004. Není to shoda jmen – rádio i strana sídlí na stejné adrese!

RRTV vzkazuje Helaxu: Zmonitorujeme klipy HOB, nelíbí se nám
Radio Helax má problémy. Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) se nelíbí reklamní předvolební spoty do Evropského parlamentu politické strany Helax – Ostrava se baví (HOB). Jak již RadioTV informovalo, ostravské rádio je s touto partají pevně spjato.

Radio Hellax změnilo majitele, sídlo i jméno
Radio Hellax prošlo na přelomu června a července řadou změn. Tou nejdůležitější je odchod kontroverzního majitele Pavla Huba. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém úterním zasedání posvětila převod sta procent licencované společnosti Hellax, s.r.o. na akciovou společnost AFAB.

VYSÍLAČE

  1. 93.7 MHz – Ostrava – Hošťálkovice (287 m)
    vykon 40.00 kW (max 100.00 kW), polarizace H

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .