Rádio Egrensis

main_egrensis

Rádio Egrensis je nezávislá rozhlasová stanice vysílající z Chebu pro Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Tachov, Aš, Cheb a blízké okolí těchto měst. Zaměřuje se na adult oriented rock, podobně jako řada dalších stanic, která využila popularitu tohoto formátu na českém trhu. Nabízí různorodou směsici osobností a hudebních speciálů.

ZÁKLADNÍ INFO

Formát stanice: A.O.R.

Adresa: Rádio Egrensis s.r.o. Dlouhá 10, Cheb, 350 02
Telefon (sekretariát): 354 431 326

URL: http://www.radioegrensis.cz/
E-mail: sekretariat@radioegrensis.cz
Facebook: Oficiální profil Rádia Egrensis

Vlastník licence: RTV Cheb, k.s.
Platnost od: 01.01. 1996
Licence do: 31.12. 2015
Licence: http://www.rrtv.cz/cz/files/lic/18172.pdf

RDS název: EGRENSIS
RDS typ: MOR M
RDS PI kód: 2665
RDS funkce: RT,AF

Živé vysílání přes internet na adrese http://www.radioegrensis.cz/

Reklamní sítě: Media Marketing Services

Zvukový obal rádia

TOP 5 – Články

Radio Egrensis vysílá od roku 1991, je s námi “na Západě za každé nálady”
Prvního prosince 1991 odstartovalo svou pouť českým rozhlasovým éterem Radio Egrensis. V době, kdy se postupně začala objevovat první soukromá rádia, se tedy zrodila i tato stanice. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila v roce 1991 prvních 15 licencí k šíření rozhlasového terestrického vysílání. Na počátku devadesátých let se nejprve objevuje Evropa 2, krátce na to Radio 1, poté pokračují FM Plus, Faktor, Country Radio a mnoho další. Podívejme se, jak zítra Radio Egrensis, oslaví toto výročí.

Gabriela Vosyková: „Z lůna rozhlasové stanice Rádio Egrensis vzešla dosti dlouhá řada mediálních osobností…“
Sledujeme vývojový trend i prostředí, ve kterém naše hudební stanice působí a nutno podotknout, že v nejednom případě byly naše vlastní nápady následně okopírovány dalšími rádii. V závěru k této otázce chceme uvést, že z lůna rozhlasové stanice Rádio Egrensis vzešla dosti dlouhá řada mediálních osobností dneška.

Průkopnické soukromé stanice – Rádio Egrensis
Letos je tomu přesně 15 let, co se v českém rozhlasovém éteru začali postupně objevovat první soukromé rozhlasové stanice a lidé tak přestali být upjatí na většinou čtyři zachytitelné okruhy Československého rozhlasu. V roce 1991 bylo uděleno Radou pro rozhlasové a televizní vysílání prvních 15 licencí k šíření rozhlasového terestrického vysílání na území Československa. A v roce 1991 už bychom mohli najít v éteru více jak 25 rozhlasových stanic.

Z nuly až na vrchol. Příběh o Leoši Marešovi
Ti, kdo byli v roce 1996 u toho, musí žasnout, kam až se dostal. Nevýrazný mladíček s brýlemi. Žádný playboy, po kterém by šílely holky. Bylo mu dvacet let. Ale už dva roky moderoval v Radiu Egrensis. Z rodného Berouna po absolvování gymnázia odešel do západočeského Chebu. Tady vystudoval Vysokou školu ekonomickou a právě v místním rádiu si přivydělával jako moderátor.

Egrensis v Tachově asi hned tak nebude
Kdo si v Tachově myslel, že bude moci konečně poslouchat chebské Radio Egrensis v dostatečné kvalitě z místního vysílače, má zatím, bohužel, smůlu. Vykrývač pro město Tachov (100.0 Mhz, 0.1 kW), který dostalo chebské rádio Egrensis koncem loňského roku od licenční rady, totiž zřejmě hned tak vysílat nebude. Potvrdil nám to majitel rádia Antonín Hofmann.

VYSÍLAČE

 1. 88.3 MHz – Karlovy Vary – Bohatice (425 m)
  vykon 0.20 kW, polarizace V
 2. 92.5 MHz – Mariánské Lázně – Dyleň (940 m)
  vykon 5.00 kW, polarizace V
 3. 93.2 MHz – Cheb – Špitálský vrch (511 m)
  vykon 1.00 kW, polarizace V
 4. 100.0 MHz – Tachov – ul. Větrná (554 m)
  vykon 0.20 kW, polarizace V
 5. 107.9 MHz – Aš – továrna Ludwig (660 m)
  vykon 0.04 kW, polarizace V

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .