Radio Černá Hora

cernahora_novy_banner

Rádio Černá hora je regionální rozhlasová stanice vysílající z Hradce Králové. Disponuje poměrně zajímavou sítí vysílačů, která pokrývá města Broumov, Harrachov, Jičín, Liberec, Pec pod Sněžkou, Mladá Boleslav, Špindlerův Mlýn, Trutnov, Pardubice, Hradec Králové a některá další místa včetně jejich okolí. Jde o jednu z nejstarších a nejdéle působících stanic na českém trhu a zároveň jednu z posledních stanic na trhu, která momentálně nepatří do portfolia žádné z větších mediálních skupin.

ZÁKLADNÍ INFO

Formát stanice: AC

Adresa: Dlouhá 200, 500 03 Hradec Králové
Telefon do studia: 602 55 43 21

URL: http://www.cernahora.cz/
E-mail: cernahora@cernahora.cz
Facebook: Oficiální profil Rádia Černá Hora

Vlastník licence: Radio Černá Hora II, s.r.o.
Platnost od: 23.10. 1998
Licence do: 23.10. 2012
Licence: http://www.rrtv.cz/cz/files/lic/15483.pdf

RDS název: Cer.Hora
RDS typ: POP M
RDS PI kód: 2080
RDS funkce: TP,CT,RT,AF,TA

Živé vysílání přes internet: http://www.cernahora.cz/
Archiv vysílání: http://www.cernahora.cz/doporucujeme/z-vysilani-podcasting.htm

Reklamní sítě: Volume Media

Zvukový obal rádia

TOP 5 – Články

S Černou Horou může být vaše dítě hvězdou školy
Akce Staň se hvězdou školy v sobě zahrnuje odvoz do školy 1. září, k tomu kornout sladkostí a celá třída dostane spoustu dárků a to včetně návštěvy ZOO ve Dvoře Králové nad Labem. Úkolem soutěže Rádia Černá Hora je odpovědět na tři soutěžní otázky buď pomocí SMS, nebo e-mailem. Soutěžní otázky najdete na webu Rádia Černá Hora, uloženy jsou zde i fotografie z loňské akce.

Petr Sameš: „Čísla poslechovosti vám nikdy neřeknou, co přesně jste udělali dobře nebo špatně…”
Víc muziky uslyší posluchači od Rádia Černá Hora celý rok, v létě jsme slogan propojili do off-airové komunikace s největšími akcemi ve východních Čechách v projektu „Víc muziky Tour”, který obsahoval takové prestižní hudební festivaly jako Rock for People, trutnovský Open Air Music Festival a mnoho dalších kvalitních hudebních akcí. Muzika se od obřích venkovních hudebních akcí přesouvá do klubů a hal, takže se muzice věnuje stále. Nejsme ale „prvkové” rádio, našim posluchačům nabízíme Černou Horu, jak ji znají a jak ji mají rádi.

VOLUME DOPRAVA? Odpoledne strávená v nákupních centrech
Zvukový obal neruší, sestává se z mluveného oznámení muže a ženy. Což není na škodu, ba naopak. Chápu zaměření stanice na hudbu, ale více moderátorských vstupů by rozhodně nevadilo. Co se dá dělat. Přesto mi to tak úplně nevadí, jako příjemná (nejen) kulisa k jiným činnostem je naprosto ideální (nechápejte to prosím hanlivě). Náplň hodiny se sestávala se stručného přehledu zpráv, dvou moderátorských vstupů a nezbytného vstupu s anoncí na zprávy v celou. Místo měla i reklama (asi tři dvou-tříminutové bloky) – čili nijak extra neruší.

Ráno na rádiu … Černá Hora
V 6.45 počasí – a hned se seznamuji s moderátorem – zatím jen s jeho hlasem: Počasí čte vcelku neformálně do příjemného podkresu, má trošku hlubší, příjemně posazený hlas, nepatrně hledá slova, je cítit že nechce číst počasí jako stroj slovo od slova, hledání mu ale nedělá problémy. Je zvyklý mluvit spatra, nečiní mu to žádné potíže, i při jeho dalších projevech jsem nepostřehl pomocná slova nebo zástupné zvuky, slovní zásobu bude mít velmi dobrou. Celý jeho projev je tak bezprostřední, neformální a přitom bez závad, které občas mívají diskžokejové. Ale to trochu předbíhám, to se z jednoho počasí samozřejmě nepozná, z celé hodiny už ano.

Černá Hora expanduje do dalšího regionu
Tak nám ten éter v Liberci zase o něco zhoustne! Už to dávno není to město s třemi lokálními rádii, jako kdysi. Za chvíli jeden ani nebude vědět, co že si má vlastně naladit. Touto dobou je to zhruba rok, co se tu – a řekl bych velmi dobře – uhnízdila Evropa 2, od letošního září může Liberec poslouchat i Rádio Kiss, byť je jeho existence v regionu zatím více než rozpačitá a ještě letos by chtěl svůj liberecký dokrývač rozjet i Impuls.

VYSÍLAČE

 1. 87.6 MHz – Broumov – Mírové náměstí (400 m)
  výkon 0.05 kW, polarizace V
 2. 87.6 MHz – Harrachov – Čertova pláň (897 m)
  výkon 0.02 kW, polarizace V
 3. 87.6 MHz – Jičín – ul.Husova (287 m)
  výkon 0.10 kW, polarizace V
 4. 87.6 MHz – Liberec – ul. Bezová (387 m)
  vykon 0.20 kW, polarizace V
 5. 87.6 MHz – Mladá Boleslav – ul. Palackého (224 m)
  výkon 0.10 kW, poalrizace V
 6. 87.6 MHz – Pec pod Sněžkou – hotel Horizont (815 m)
  výkon 0.02 kW, polarizace V
 7. 87.6 MHz – Špindlerův mlýn – obec (798 m)
  výkon 0.02 kW, polarizace V
 8. 87.6 MHz – Trutnov – Šibeník (502 m)
  výkon 0.20 kW, polarizace V
 9. 87.8 MHz – Králíky – Suchý vrch (995 m)
  vykon 1.00 kW, polarizace C
 10. 92.6 MHz – Pardubice – VŠÚ (220 m)
  vykon 0.10 kW, polarizace V
 11. 96.2 MHz – Hradec Králové – budova VZP (235 m)
  vykon 0.10 kW, polarizace V
 12. 105.3 MHz – Trutnov – Černá hora (1299 m)
  vykon 2.66 kW, polarizace H

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .