Radio Čas Dyje

main_cas

Rádio Čas Dyje je jihomoravská rozhlasová stanice, která kdysi začínala v Hodoníně. Nyní je členem jedné z nejúspěšnějších sítí regionálních stanic působících převážně na severní Moravě. Součástí skupiny vysílající pod značkou rádia Čas je kromě jihomoravské stanice Dyje i rocková mutace Rádio Čas Rock. Hlavním programem celé skupiny je severomoravské Rádio Čas.

ZÁKLADNÍ INFO

Formát stanice: Melodie

Adresa: Kasárenská 4, 695 01 Hodonín
Telefon do studia: 518 399 909 / 728 33 77 88

URL: http://www.radiodyje.info
E-mail: radiodyje@radiodyje.cz
Facebook: Oficiální profil Rádia Dyje

Vlastník licence: Radiospol s.r.o., Juke Box, spol. s r.o.
Platnost od: 04.04. 2006
Licence do: 03.04. 2014
Licence: http://www.rrtv.cz/cz/files/lic/230131.pdf

RDS název: __DYJE__
RDS typ:
RDS PI kód:
RDS funkce: TP,RT,TA

Živé vysílání přes internet: http://www.radiodyje.info
Archiv vysílání: http://www.radiodyje.info/download.php

Reklamní sítě: Media Marketing Services

Zvukový obal rádia

TOP 5 – Články

Radio Dyje mírně upraví název, bude patřit pod Rádio Čas
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém desátém letošním zasedání udělila souhlas ke změně názvu Radia Dyje. Nový název bude nově obsahovat slovo „Čas”. Stanice zároveň získala nového vlastníka. Pro posluchače se ovšem kromě nové identifikace názvu příliš nezmění, v mnoha ohledech se jedná o podobný hudební formát.

Den Šardic se koná na Rádiu Dyje
Rádio Dyje přišlo s poměrně originálním projektem, jehož cílem je prezentovat obce na Hodonínsku, Břeclavsku a Kyjovsku, právě zde má vysílání stanice dosah. Každých 14 dní se díky vysílání Rádia Dyje zavítáte do obcí regionu, už v úterý 10. srpna patří celý den obci Šardice, během vysílání se můžete podívat za zajímavými obyvateli této obce.

Vojtěch Kotásek: „Internet jako takový je fenoménem této doby, avšak nemůže se jeho význam ani nijak přeceňovat.”
Nelze vypíchnout jen jeden prvek. Naše koncepce je postavena na oslovení všech posluchačů na Slovácku a v přilehlých oblastech a protože Slovácko je známo jak folklórem, tak i vinařstvím, jsou tyto dva faktory v našem rádiu poměrně silně zastoupeny. Je to oblast, která se nedá postihnout ve větších rádiích v takové míře v jaké to děláme my. Svým způsobem nás ale těší, že prvky našeho formátu začínají přebírat i jiná, regionální rádia, která dříve o tuto problematiku nejevila žádný zájem.

Radio Dyje vysílá z Břeclavi; přesune se do Ostravy?
Hodonínské Radio Dyje rozšiřuje své pokrytí do Břeclavi a okolí. Dokrývač na frekvenci 93,2 MHz zahájil zkušební vysílání v pondělí 2. dubna a od 11. dubna by měl vysílat plnohodnotný program. Zároveň se objevily spekulace, že program Rádia Dyje bude dočasně tvořen z Ostravy, ovšem ředitel stanice je rezolutně popírá.

RRTV: Rádio Dyje nejvíce obohatí programovou skladbu na Hodonínsku
V únoru rozhodla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání o udělení hodonínské licence projektu Rádio Dyje společnosti Radiospol a nedávno se na stránkách RRTV objevilo i písemné odůvodnění výsledku celého řízení. Z něj vyplývá, že projekt Rádia Dyje Rada posoudila jako jednoznačně největší obohacení místní programové nabídky a lépe než ostatních bude podle ní podporovat původní tvorbu a práva menšin.

VYSÍLAČE

 1. 91.4 MHz – Hodonín – ul. Velkomoravská (1730 m)
  vykon 0.50 kW, polarizace V
 2. 91.8 MHz – Kyjov – Nětčice (195 m)
  výkon 0.10 kW, polarizace V
 3. 93.2 MHz – Břeclav – ul. Národních hrdinů (160 m)
  vykon 0.10 kW, polarizace V
 4. 93.8 MHz – Luhačovice – ul. Hrazanská – vodárna (332 m)
  výkon 0.20 kW, polarizace V

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .