Rádio Blaník jižní Morava

blanik_banner_original1

Rádio Blaník jižní Morava je součástí sítě regionálních stanic vysílajících pod značkou Blaník. Jde o nejúspěšnější skupinu regionálních stanic na českém trhu. Specializuje se na melodickou hudbu pro střední generaci a starší posluchače. Jihočeská mutace rádia Blaník vznikla původně na základech Rádia Vranov. Do rodiny rádií Blaník patří několik licencovaných stanic. Všechny licence této skupiny ovládá společnost Media Bohemia, a.s.

ZÁKLADNÍ INFO

Formát stanice: Melodie

Adresa: Náměstí Svobody 16, 669 01, Znojmo
Telefon do studia: 800 109 109 (zdarma)

URL: http://www.radioblanik.cz/
E-mail: info@radioblanik.cz
Facebook: Oficiální profil Rádia Blaník

Vlastník licence: MEDIA BOHEMIA a.s. (Českomoravské rádio, s.r.o.)
Platnost od: 07.06. 2001
Licence do: 07.06. 2015
Licence: http://www.rrtv.cz/cz/files/lic/6992.pdf

RDS název: _BLANIK_
RDS typ: POP M
RDS PI kód: 515
RDS funkce: TP,RT,AF

Živé vysílání přes internet: http://www.abradio.cz/radio/102/radio-blanik/

Tematické streamy:

  1. Rádio Blaník CZ – http://www.abradio.cz/radio/103/radio-blanik-cz/

Reklamní sítě: Media Marketing Services

Zvukový obal rádia

TOP 5 – Články

Blaník oslaví s Vláďou Hronem posluchačské jmeniny a rozjede se přímo za nimi
Jednou z velkých novinek letošního roku je exkluzivní posila v podobě známého imitátora, baviče a zpěváka Vladimíra Hrona. Ačkoli Vladimír Hron s Rádiem Blaník spolupracuje už delší dobu, nikdy se nejednalo o spolupráci v rámci delšího časového horizontu. Od 1. ledna se ve vysílání stanice objevuje pravidelně, jeho rubriku Abeceda jmen můžete ladit každý den (včetně sobot a nedělí) v čase 8:40.

Daniel Rumpík: „Je na místě otázka, zda naši posluchači chtějí obal plný umělých kudrlinek a efektů.
Dnešním hostem bude Daniel Rumpík, který nedávno přestoupil z Rádia OK do Rádia Blaník. V Rádiu OK moderoval ranní proud s názvem Dobré ráno Rádia OK a současně působil na pozici programového ředitele. (…) V rozhovoru přišla řeč na jeho plány v nové funkci programového ředitele Rádia Blaník, zeptali jsme se také na plánované novinky či případnou změnu zvukového obalu.

Media Bohemia se stala jediným vlastníkem Rádií Blaník a Rádia City
Včera byl definitivně uzavřen obchod, v němž společnost Media Bohemia (MB) odkoupila podíl Petra Dvořáka. MB se tak stala jediným vlastníkem firmy City Multimedia, s. r. o., která je vlastníkem licencí k vysílání Rádií Blaník a Rádia City.

Radio Blaník se rozšíří do tří dalších region
Nejposlouchanější regionální stanice u nás – Radio Blaník – se rozšíří do jižních, západních a severních Čech. Jeho program budou přebírat Eldorádio, Radio Karolína a Radio Děčín, tedy stanice, které patří do rodiny rádií formátované jako czech conservative skupiny Media Bohemia. Vyplývá to z tiskové zprávy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, která dnes schválila žádosti zmíněných stanic o změnu názvu. Ke schváleným změnám dojde v prvním čtvrtletí roku 2008.

Nové webrádio má na svědomí Radio Blaník
Blanik.cz je novým webovým rádiem, které hraje 24 hodin denně bez reklam a bez mluveného slova pouze českou muziku. V éteru zní kolem dvou tisíc písniček ze všech časových období. Přidává se tak k webrádiím rozhlasových stanic – Frekvence 1 (Romantika, Legendy, Retro Disco), Evropa 2 (Lowrider, Movin’, Heavy, TOP 40) a Rádio City (Osmdesátka, Devadesátka). Současně byl spuštěn nový web.

VYSÍLAČE

  1. 98.6 MHz – Třebíč – U Kostelíčka (478 m)
    vykon 0.50 kW, polarizace V
  2. 104.2 MHz – Znojmo – Kasárna (379 m)
    vykon 1.00 kW, polarizace V

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .