Rádio Blaník jižní Čechy

blanik_banner_original

Rádio Blaník jižní Čechy je součástí sítě regionálních stanic vysílajících pod značkou Blaník. Jde o nejúspěšnější skupinu regionálních stanic na českém trhu. Specializuje se na melodickou hudbu pro střední generaci a starší posluchače. Je prvním reprezentantem formátu Czech conservative/Melodie Schlager na zdejším trhu. Do rodiny rádií Blaník patří několik licencovaných stanic. Všechny licence této skupiny ovládá společnost Media Bohemia, a.s.

ZÁKLADNÍ INFO

Formát stanice: Melodie

Adresa: Rádio Blaník JČ, P.O.BOX 47, 370 01, České Budějovice
Telefon do studia: 800 109 109 (zdarma)

URL: http://www.radioblanik.cz/
E-mail: info@radioblanik.cz
Facebook: Oficiální profil Rádia Blaník

Vlastník licence: MEDIA BOHEMIA a.s. (Eldoradio s.r.o.)
Platnost od: 02.01. 2002
Licence do: 31.12. 2015
Licence: http://www.rrtv.cz/cz/files/lic/7556.pdf

RDS název: BLANIK_J
RDS typ: MOR M
RDS PI kód: 2052
RDS funkce: TP,RT,TA,EON

Živé vysílání přes internet: http://www.abradio.cz/radio/102/radio-blanik/

Tematické streamy:

 1. Rádio Blaník CZ – http://www.abradio.cz/radio/103/radio-blanik-cz/

Reklamní sítě: Media Marketing Services

Zvukový obal rádia

TOP 5 – Články

Blaník oslaví s Vláďou Hronem posluchačské jmeniny a rozjede se přímo za nimi
Jednou z velkých novinek letošního roku je exkluzivní posila v podobě známého imitátora, baviče a zpěváka Vladimíra Hrona. Ačkoli Vladimír Hron s Rádiem Blaník spolupracuje už delší dobu, nikdy se nejednalo o spolupráci v rámci delšího časového horizontu. Od 1. ledna se ve vysílání stanice objevuje pravidelně, jeho rubriku Abeceda jmen můžete ladit každý den (včetně sobot a nedělí) v čase 8:40.

Daniel Rumpík: „Je na místě otázka, zda naši posluchači chtějí obal plný umělých kudrlinek a efektů.
Dnešním hostem bude Daniel Rumpík, který nedávno přestoupil z Rádia OK do Rádia Blaník. V Rádiu OK moderoval ranní proud s názvem Dobré ráno Rádia OK a současně působil na pozici programového ředitele. (…) V rozhovoru přišla řeč na jeho plány v nové funkci programového ředitele Rádia Blaník, zeptali jsme se také na plánované novinky či případnou změnu zvukového obalu.

Media Bohemia se stala jediným vlastníkem Rádií Blaník a Rádia City
Včera byl definitivně uzavřen obchod, v němž společnost Media Bohemia (MB) odkoupila podíl Petra Dvořáka. MB se tak stala jediným vlastníkem firmy City Multimedia, s. r. o., která je vlastníkem licencí k vysílání Rádií Blaník a Rádia City.

Radio Blaník se rozšíří do tří dalších region
Nejposlouchanější regionální stanice u nás – Radio Blaník – se rozšíří do jižních, západních a severních Čech. Jeho program budou přebírat Eldorádio, Radio Karolína a Radio Děčín, tedy stanice, které patří do rodiny rádií formátované jako czech conservative skupiny Media Bohemia. Vyplývá to z tiskové zprávy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, která dnes schválila žádosti zmíněných stanic o změnu názvu. Ke schváleným změnám dojde v prvním čtvrtletí roku 2008.

Nové webrádio má na svědomí Radio Blaník
Blanik.cz je novým webovým rádiem, které hraje 24 hodin denně bez reklam a bez mluveného slova pouze českou muziku. V éteru zní kolem dvou tisíc písniček ze všech časových období. Přidává se tak k webrádiím rozhlasových stanic – Frekvence 1 (Romantika, Legendy, Retro Disco), Evropa 2 (Lowrider, Movin’, Heavy, TOP 40) a Rádio City (Osmdesátka, Devadesátka). Současně byl spuštěn nový web.

VYSÍLAČE

 1. 88.4 MHz – České Budějovice – Baba (580 m)
  výkon 1.00 kW, polarizace V
 2. 100.2 MHz – Písek – Alšovo náměstní (378 m)
  výkon 0.05 kW, polarizace V – v přípravě
 3. 104.8 MHz – Strakonice – ul. Stavbařů (396 m)
  výkon 0.10 kW, polarizace V – v přípravě
 4. 105.1 MHz – Jindřichův Hradec – ul. Hvězdná 32 (482 m)
  výkon 0.05 kW, polarizace V – v přípravě

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .