Ethno Radio 90.7 FM

main_ethnop

Radio COLOR 90.7 FM je alternativní hudební stanice, která se zaměřuje na různé žánry – především etno a folk. Nepatří k žádné větší rozhlasové skupině. Provozuje ji společnost Ultravox, s.r.o., kterou ovládá podnikatel Miroslav Pýcha. Ten je známý především díky provozování Rádia Limonádový Joe koncem devadesátých let a kromě Rádia COLOR provozuje i Rádio Sázava. Původní název rádia COLOR byl Ethno rádio. Ke změně názvu došlo na jaře roku 2013. Současný název má vystihovat fakt, že stanice hraje „hudbu všech barev“.

ZÁKLADNÍ INFO

Formát stanice: World & Ethno Music

Adresa: Polská 1089/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Telefon ústředna: 2222 54321

URL: http://www.ethnoradio.cz
E-mail: info@ethnoradio.cz
Facebook: Profil Radio Ethno 90,7 FM

Vlastník licence: ULTRAVOX s.r.o.
Platnost od: 08.04. 2008
Licence do: 03.06. 2016
Licence: http://www.rrtv.cz/cz/files/lic/440630.pdf

RDS název: __ETHNO_

Živé vysílání na internetu: http://www.ethnoradio.cz
Archiv vysílání: http://www.ethnoradio.cz/download.php

Reklamní sítě: Media Marketing Services

Zvukový obal rádia

TOP 5 – Články

Ethno radio a letní premiéry pořadu EthnoLand
Pražské Ethno radio zve všechny své posluchače na letní premiéry pořadu EthnoLand, jehož pravidelnou průvodkyní je Iveta Kováčová, již mohou znát také diváci České televize. Každý čtvrtek v 19:00 můžete poslouchat premiéry rozhovorů Ivety Kováčové na Ethno radiu.

Dokrývač získá každý provozovatel, pokud se vám to nelíbí, změňte zákon
Jaký je systém přidělování dokrývačů? Získá dokrývač opravdu kterýkoli broadcaster, bez ohledu na původní rozsah vysílání? Jak funguje monitoring médií a hrozí Radě pro rozhlasové a televizní vysílání, že při stále vzrůstajícím počtu regulovaných subjektů, jednoho dne přestane fungovat? Server RadioTV vám přináší obsáhlý rozhovor s předsedkyní Rady Kateřinou Kalistovou.

Ethno rádio dokryje Prahu Brnem, co to znamená?
GLOSA: Zastíněná zprávou o Radou pokutovaných nadávkách televizního zlouna Zdeňka Pohlreicha téměř zcela zapadla zpráva o přidělení brněnské frekvence dosud pouze pražskému Ethno rádiu. I když Zoro mstitel českých restauračních zařízení je nepochybně na první pohled zpravodajsky zajímavější, tak přidělení frekvence Brno – Petrov 99,4 FM Ethno rádiu může mít pro českou mediální scénu daleko fatálnější důsledky než nadávky deseti kuchařů.

Rádio Ethno spustilo vysílač z nového stanoviště
V noci z úterý 24. března na středu 25. března spustilo Rádio Ethno vysílač z nového stanoviště, Praha Strahov. Tuto změnu schválila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém 5. zasedání, které se konalo ve dnech 10. a 11. března letošního roku. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) následně vydal povolení k provozu z této kóty.

Nové pražské Ethno rádio spustilo zkušební stream a web
Nejmladší pražské FM rádio Ethno, které vysílá na frekvenci 90.7 MHz z kóty Zelený pruh, spustilo své vysílání na internetu. Na adrese www.ethnoradio.cz se objevil nový web a v sobotu i zkušební stream. Signál rádia v rámci Prahy zatím není dostatečný, své posluchače si ale může najít zejména na internetu, jelikož jde na české poměry o hodně netradičný formát.

VYSÍLAČE

  1. 90.7 MHz – Praha – stadio Rošického I (345 m)
    výkon 0.10 kW, polarizace V

Komentáře (5)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .