Dance Radio

dance-radio-logo-2017-651-137

Dance rádio je pražská lokální stanice orientující se na taneční hudbu. Tato licence má však mnohem bohatší historii. Společnost MAX LOYD původně provozovala program nízkonákladové informační stanice pod názvem Inforádio, která se orientovala na alternativní hudební scénu. Později změnila profil a název na Info DJ rádio, aby posléze informační charakter z názvu úplně vypustila a pokračovala ve vysílání formátu urban contemporary pod názvem Rádio DJ. Definitivní změna formátu i názvu přišla se začátkem roku 2010, kdy společnost MAX LOYD začala vysílat svůj program pod nynější značkou Dance rádio. Stanice je součástí portfolia mediální skupiny Lagardere Active Česká republika.

ZÁKLADNÍ INFO

Formát stanice: Dance

Adresa: Wenzigova 4, Praha 2, 120 00
Telefon do studia: 257 400 334

URL: http://www.danceradio.cz
E-mail: studio@danceradio.cz
Facebook: Profil Dance Radia

Vlastník licence: MAX LOYD, s.r.o.
Platnost od: 09.07. 2004
Licence do: 08.07. 2020
Licence: http://www.rrtv.cz/cz/files/lic/142798.pdf

RDS název: _*DANCE*
RDS typ: OTHER M
RDS PI kód: 2011
RDS funkce: TP,RT

Živé vysílání přes internet: http://www.abradio.cz/radio/238/dance-radio-1/

Reklamní sítě: Regie Radio Music

Zvukový obal rádia

Nejdůležitější články týkající se Dance radia

Dance rádio už plně pod hlavičkou Lagardere, chystá nový web
Pražské taneční Dance rádio převzala mediální skupina Lagardere kompletně pod svá křídla. Spolupráce se společnostmi Dance factory a Czech computer skončila k 1. lednu letošního roku a Lagardere se rozhodla provozovat Dance rádio zcela samostatně. Programový ředitel Lumír Skokan nicméně v týmu zůstává a bude vysílání řídit i nadále.

Jaké to je, když jedno rádio končí a druhé začíná?
Rozhlasový trh je dynamický a proměnlivý, o tom českém to platí dvojnásobně. Máme za sebou jen necelých dvacet let soukromého vysílání, a nadšení v éteru postupně střídá přeskupování stanic do skupin, s čímž souvisí i změna formátu nebo značek některých rádií. Český posluchač tak měl v posledních letech možnost zažít několik ukončení vysílání, zatím poslední střídání se odehrálo v lednu 2010. Jak to tehdy vypadalo?

Přichází Dance rádio – z internetu přímo do pražského éteru
V nejbližších hodinách se v pražském éteru odehraje významná změna. Populární internetové Dance rádio vstupuje do terestrického vysílání a od úterní půlnoci nahradí dosavadní čistě pražské Rádio DJ na obou jeho frekvencích. V krátké době jde o druhé internetové rádio, kterému se podařilo proniknout do FM éteru.

Rádio DJ se loučí… podruhé a naposled?
Fanda rozhlasového vysílání to může brát jako menší deja vu. Pražské Rádio DJ dnes vysílá pod svým názvem naposled. Končí další éra této značky, která zažila svou největší slávu před několika lety. Tak jako původní Rádio Bonton DeeJay, i Rádio Info DJ má se svým druhým koncem něco společné. Podnětné jsou rozdíly i paralely…

Inu, jal jsem se do vod Urban Dance… přežil jsem!
Nepovažuji se sice za žádného hrdinu, ale občas se divím, co všechno zvládnu poslouchat. Taneční muziku (takové to duc duc) opravdu dvakrát nemusím, nevidím v tom z velké části žádné umění, proti gustu však žádný dišputát. Například Evropa 2 a její Dance Extravaganza můj šálek kávy není, no příznivce určitě má.

VYSÍLAČE

  1. 89.0 MHz – Praha – Olšanská (252 m)
    vykon 0.16 kW, polarizace V
  2. 99.9 MHz – Ostrava – Hladnov – vodojem (272 m)
    výkon 0.10 kW, polarizace V – LICENČNÍ ŘÍZENÍ
  3. 102.9 MHz – Praha – Jinonice (365 m)
    výkon 0.10 kW, polarizace V

Komentáře (4)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .