ČRo Olomouc

main_cro_olo

Český rozhlas Olomouc patří do sítě regionálních stanic veřejné služby, které provozuje Český rozhlas. Je považován za kulturní instituci pečující o národní kulturní bohatství, za jednu z předních kulturních institucí Olomouckého kraje. Dne 14. 4. 2010 Český rozhlas Olomouc obdržel Cenu Olomouckého kraje za rok 2009 za přínos v oblasti kultury. Historie stanice je spletitá a plně odráží rozporuplnost a překotnost československých dějin v druhé polovině 20. století.

ZÁKLADNÍ INFO

Formát stanice: Variety

Adresa: Horní náměstí 21, 771 06 Olomouc
Telefon do studia: 585 100 111

URL: http://www.rozhlas.cz/ol/
E-mail: rozhlas@ol.rozhlas.cz
Facebook: Oficiální profil ČRo Olomouc

Vlastník licence:
Platnost od: 00.00. 0000
Licence do: 00.00. 0000

RDS název: CR_OL___
RDS typ: VARIED
RDS PI kód: 2B02
RDS funkce: CT,RT,AF

Živé vysílání přes internet:

http://www.abradio.cz/radio/83/cro-olomouc/

Archiv vysílání: http://www.rozhlas.cz/olomouc/audio

Reklamní sítě: Media Master, s.r.o.

Zvukový obal rádia

TOP 5 – Články

Léto plné čtení a humoru na ČRo Olomouc
Každé všední odpoledne věnuje ČRo Olomouc sérii letních četeb na pokračování, číst se bude v 15:05 a těšit se můžete na cestopisy, pohádky, romány i memoáry. Připraveny jsou skutečné perly – Pohádky Vlasty Buriana pouze pro dospělé (12.7. – 23.7.), Alexandr Dumas ml. – Dáma s kaméliemi (26.7 – 6.8.) a jiné. A to stále není vše, od 5. července vysílá ČRo Olomouc rubriku Životopisy a to ve všední dny v 9:18.

Zaostřeno na ranní vysílání – ČRo Olomouc
Po pauze způsobené Vánocemi se vracím se svými poznatky ohledně úrovně ranního vysílání jednotlivých rozhlasových stanic. Bylo rozhodnuto, že nový rok otevřeme s dalším regionálním rádiem spadajícím pod křídla Českého rozhlasu. 2. ledna 2008 padla volba na střed Moravy – Olomouc. Od 6.00 do 8.00 jsem naladil a poslouchal. Zde jsou výsledky a mé závěry.

Český rozhlas chystá společný noční program pro regiony
Český rozhlas chystá od dubna zásadní reorganizaci ve fungování svých regionálních studií. Zatímco dnes některá vysílají do osmi a následně přepínají na ČRo 2 – Praha, jiná fungují do desíti a výjimky dokonce nonstop, nově by měl vzniknout společný noční program od desíti večer do pěti ráno. Odbavován bude pod vedením bývalého programového ředitele ČRo Jaromíra Ostrého z Brna a na jeho obsahu by se měla podílet většina regionálních studií.

Mapujeme regiony I. – Olomoucký kraj
Přestože uničovské Radio Rubi (Radio Uničov Baví Informuje) získalo licenci podle svých internetových stránek „jako vůbec první soukromá stanice v tehdejším Československu v roce 1991,“ jako první zahájilo vysílání na Olomoucku v roce 1992 Radio Haná. Rubi jej následovalo po několika měsících „až po legislativním schválení volných frekvencí pro soukromé vysílání v únoru roku 1993.“ Vývoj v regionu v následujících letech poznamenaly také zlínské stanice AZ Rádio a Publikum. V roce 1996 zahájilo vysílání Radio Pro, které nejdříve vysílalo z horských Králíků pro všechny a zároveň nikoho a v roce 1999 překoordinovalo svůj vysílač pod novým názvem Radio Hity na střední Moravu.

Hodina pravdy na rádiu … ČRo Olomouc
Tento článek se určitě brzy dostane mezi ty nejčtenější. Vzrušuje mě už jen pomyšlení na část národa, která pracuje v Českém rozhlasu a klikne na tuto Hodinu pravdy. Po dlouhém váhání jsme se totiž s Hawkeyem rozhodli šťárnout právě do veřejnoprávní instituce, a věřte, že to nebude zrovna milé čtení.

VYSÍLAČE

 1. 88.7 MHz – Lipník nad Bečvou – Helfštýn (377 m)
  vykon 0.10 kW, polarizace V
 2. 92.8 MHz – Olomouc – Radíkov (430 m)
  vykon 0.80 kW, polarizace H
 3. 101.6 MHz – Hulín – Holý kopec (360 m)
  vykon 1.00 kW, polarizace V
 4. 106.8 MHz – Jeseník – Praděd (1490 m)
  vykon 20.00 kW, polarizace H

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .